fbpx

Почни з понеділка: 8 книг для саморозвитку та мотивації

Почни з понеділка: 8 книг для саморозвитку та мотивації

Ніколи в історії люди ще не мали стільки вчителів. Жанр self-help сьогодні офіційно – найпопулярніший у літературі. Тепер в будь-якій книгарні такі твори займають як мінімум окремий стелаж, а то й кілька. Саме явище, проте, далеко не нове. У Стародавньому Єгипті ще в 2800 року до н.е. з’явилася книга «Повчання Птаххотепа» – про моральність та самоконтроль. Такі книжки створювалися й у Стародавній Греції, і в Середньовіччі, а вже у 18 і 19 століттях їх було безліч. Причому деякі цілком можна було б видати зараз – мало хто помітив би різницю. Ключовим етапом став вихід книги Семюела Смайлса під нехитрою назвою «Self-Help». Це було в 1859 році, і видання за продажами поступалося лише Біблії. Сьогодні селф-хелп-література публікується гігантськими тиражами десятками мов і постійно поповнюється новими опусами. Чи допомагає вона? Статистика свідчить, що 80% покупців таких книг повертаються за новими аналогами. Тож, мабуть, не завжди. Проблема в тому, що дуже важко серед купи відвертої макулатури знайти щось дійсно гідне. Ми спробували.

  1. Елізабет Гілберт «Велика магія»
Почни з понеділка: 8 книг для саморозвитку та мотивації 1

Для багатьох «Їсти. Молитися. Кохати» стала якщо не інструкцією до життя, то, як мінімум, стимулом щось змінити в житті. Але найціннішим у романі все ж таки було те, що автор розповіла про власний досвід. Як звичайна жінка, пригнічена життєвими обставинами, знайшла в собі сили не тільки вирушити в тривалу подорож через світ до самої себе, але й так яскраво описала це? На ці питання Гілберт і дає відповіді в «Великій магії». У своїй роботі вона намагається пояснити природу натхнення, розкрити секрети подолання страхів, навчитися поєднувати одухотвореність із здоровим прагматизмом. Загалом чимало корисного, якщо спробувати негайно застосувати все це в житті.

2. Марк Менсон, Вілл Сміт «Will»

Почни з понеділка: 8 книг для саморозвитку та мотивації 2

Назва таїть у собі гру слів. Англійською «will» означає «воля». Але в цьому випадку це ще й ім’я головного героя – Вілла Сміта, одного з найоплачуваніших акторів Голлівуду. І одного з найбільших невдах у світі – саме таким малює себе Сміт на сторінках книги (він написав її у співавторстві з відомим письменником Марком Менсоном, автором гучного «Витонченого мистецтва забивати на все. Нестандартний підхід до проблем»). З одного боку, це досить сентиментальні мемуари, з іншого – спроба проаналізувати власну трансформацію із сором’язливого школяра до харизматичного артиста. Свою історію успіху Вілл перетворює на філософську притчу з елементами психології.

3. Метью Макконагі «Зелене світло»

Почни з понеділка: 8 книг для саморозвитку та мотивації 3

На відміну від Вілла Сміта, основна історія книги Макконагі починається не в дитинстві, а в цілком зрілому віці. Усі ми пам’ятаємо, що прославився та полюбився цей актор саме як герой комедійних мелодрам. А потім якось непомітно перетворився на серйозного драматичного актора, зігравши у таких фільмах, як «Далласький клуб покупців» та «Справжній детектив». Виявляється, ці зміни багато йому коштували. Весь цей час він вів щоденники, що стали основою для книги, де він розбирає події свого життя та кроки, які він зробив, щоб їх пережити. Макконагі обіцяє, що його книга стане «ліками», і нагадує, що рано чи пізно червоне світло стає зеленим.

4. Елс Бейртен «Біжи і живи»

Почни з понеділка: 8 книг для саморозвитку та мотивації 4

Рідкісний випадок, коли в добірці мотиваційних книг опиняється не англомовний автор. Елс Бейртен – фламандська письменниця, дуже популярна у країнах Бенілюксу. Причому знають її насамперед як авторку дитячих творів. Власне, і героїня цієї книги – дівчинка-підліток на ім’я Нур. Вона весь час біжить: у буквальному сенсі – марафон, і в переносному – від самої себе, своїх травм, які перетворили її на замкнуту в собі дитину. Подолаючи кілометр за кілометром, Нур багато разів занурюється у своє минуле, намагається розібратися зі своїми вчинками, відшукати нові сенси, знайти друзів і зрозуміти, що означає бути дорослою.

5. Грег МакКеон «Есенціалізм. Мистецтво визначати пріоритети»

Почни з понеділка: 8 книг для саморозвитку та мотивації 5

Тренд на мінімалізм далеко не новий. Сотні тисяч людей по всьому світу закохалися у скандинавський (або японський) підхід до життя та застосовують його у всьому – від інтер’єру до одягу. Грег МакКеон розширює сферу застосування цих принципів до самого життя і вводить новий термін «есенціалізм», тобто «тільки необхідне». Багатьом із нас знайоме почуття, коли ми погоджуємося виконати якесь прохання чи роботу, а потім шкодуємо, адже доводиться позбавляти себе дорогоцінного часу, а то й сну. У своїй книзі МакКеон закликає підходити до кожного завдання усвідомлено і ставити запитання: чи є щось більш важливе, чим я можу зайнятися? При ствердній відповіді на прохання слід відповісти «ні». Автор обіцяє дивовижні наслідки таких рішень.

6. Лоран Гунель «Бог завжди подорожує інкогніто»

Почни з понеділка: 8 книг для саморозвитку та мотивації 6

Один із найуспішніших письменників Франції явно успадковує традиції, закладені Річардом Бахом та Антуаном де Сент-Екзюпері. Книга, швидше, нагадує притчу, ніж селф-хелп літературу, пропонує під іншим кутом подивитися на життя і спробувати зрозуміти, чому все в ньому відбувається саме так. А заразом почати слідувати певному набору правил, споконвічних законів, які неминуче приведуть до щастя та успіху. Йдеться не про фінанси чи бізнес, а насамперед – про душевну рівновагу.

7. Фуміо Сасакі «Прощайте, речі! Новий японський мінімалізм»

Почни з понеділка: 8 книг для саморозвитку та мотивації 7

Продовження теми мінімалізму від японського автора. Багато хто знає нашумілу книгу Марі Кондо «Магічне прибирання». Сасаки не дає настільки детальних порад про те, як прибрати речі. Натомість пояснює, чому мінімалізм допоміг особисто йому «очистити» все своє життя від непотрібних турбот та переживань. Автор стверджує: людина, купуючи нові речі, поступово зростається з майном і починає ідентифікувати з ним свою особистість. Книга дає кілька чудових лайфхаків, як, викидаючи старе, можна знайти своє «я».

8. Джошуа Фоєр «Прогулянка Місяцем з Ейнштейном. Мистецтво запам’ятовування»

Почни з понеділка: 8 книг для саморозвитку та мотивації 8

Білл Гейтс назвав цю книгу феноменальною. Головний феномен тут – людська пам’ять. Саме його автор і намагається осягнути, поставивши на собі експеримент: чи зможе він виграти чемпіонат із запам’ятовування, використовуючи давньогрецькі техніки. Оповідання швидше нагадує детектив, під час якого Фоєр як детектив досліджує всі відомості про пам’ять, які знаходить в історичних документах та дізнається із сучасних досліджень. Паралельно він застосовує знайдену ним техніку щодня, у міру того, як наближається день змагання. Йому належить перевірити, чи вірна його теорія.

Читай нас в Google News
Підписатися
23-59