fbpx

Перше українське срібло на Олімпіаді – 2022

16 лютого український фрістайліст Олександр Абраменко виборов першу для України медаль. Він став срібним призером Олімпіади-2022 у лижній акробатиці.

Спортсмен пройшов у фінал з п’ятим результатом. У нього вийшов найкращий перший стрибок, за який він отримав 123.53 бали. У суперфіналі український фристайліст ледь не втратив рівновагу під час приземлення, і хоча все ж втримався на ногах, за спробу йому знизили оцінку та це не завадило йому вибороти почесне друге місце.

Перше українське срібло на Олімпіаді - 2022 1

Олександр вже встиг дати перші коментарі: ”Дуже щасливий. Особливо приємно вибороти для України, для співвітчизників в День Єднання олімпійську медаль. Ця нагорода для нашої країни. Змагання в Пекіні були дуже важкими. Дуже холодно, ситуація з COVID. Однак дуже радий, що виконав такий складний стрибок. Україно, дякую за підтримку! Ця медаль для всієї нашої країни та кожного українця”.

Перше українське срібло на Олімпіаді - 2022 2

Батьки Олександра, Ірина та Володимир, привітали його телефоном. Вони зізналися, що ніколи не дивляться виступи сина в прямому ефірі, щоб навіть за тисячі кілометрів не передати синові своє хвилювання. Завжди – в повторі.

Перше українське срібло на Олімпіаді - 2022 3

Це друга медаль для Олександра Абраменка на Зимових Олімпіадах. Після золота у Пхьончані, він здобув срібло у Пекіні.

Загалом Абраменко здобув для України першу медаль на Олімпійських іграх-2022. І є єдиним спортсменом, що вигравав медалі для української команди на двох Зимових Олімпіадах.