fbpx

Пелюстки троянд, кактус та шкірка яблук: з чого роблять еко-матеріали для модних речей

Пелюстки троянд, кактус та шкірка яблук: з чого роблять еко-матеріали для модних речей

Манго, кактус, пелюстки троянд, ананас, шкірка яблука… Думаєте, мова піде про новий рецепт екзотичного пирога? Зовсім ні. Сьогодні ми розповімо про екологічні матеріали, що використовуються в модній індустрії. Впевнені, ви не повірите, з чого виготовляють сумки, кросівки та трендові шуби!

Вже давно дизайнери та науковці об’єдналися в одну лігу, щоб протидіяти згубному впливу виробництва одягу на екологію. Їх результати просто вражають. Деякі з нових матеріалів звучать настільки апетитно, що їх хочеться не лише приміряти, а й спробувати на смак. Дивіться самі! 

Pinatex з ананасової шкірки

Виробляють на основі листя ананасу. Візуально ананасову шкіру не відрізнити від натуральної. З такого матеріалу виготовляють портмоне та ремені для годинників, а також вечірні сукні. Його вже використовують такі відомі фірми, як Puma, H&M, Camper та Hugo Boss. 

Пелюстки троянд, кактус та шкірка яблук: з чого роблять еко-матеріали для модних речей 1
Колекція Conscious Exclusive H&M з використанням ананасової шкіри

Матеріал з яблучної шкірки

Яблучну шкірку, що залишається після приготування соку, тепер легко перетворюють у веганську шкіру для аксесуарів і взуття. Наприклад, Памела Андерсон випустила колекцію сумок з яблучної шкірки разом з французьким будинком моди Ashoka Paris. 

Пелюстки троянд, кактус та шкірка яблук: з чого роблять еко-матеріали для модних речей 2
Сумка з колаборації Памели Андерсон та бренду Ashoka із яблучної шкіри

Desserto — органічна шкіра із кактусів

Можемо закластись, що спершу ви подумали про десерт! Але це геніальна ідея перетворення шкірки кактуса на натуральний матеріал, з якого можна створити аксесуари, одяг та взуття. Український бренд Marsala навесні 2022 року представить 20 моделей взуття із кактусової шкіри. 

Пелюстки троянд, кактус та шкірка яблук: з чого роблять еко-матеріали для модних речей 3
Босоніжки з колекції взуття із кактусової шкіри українського бренду Marsala

Шовк із трояндових пелюсток

Пелюстки, що залишилися від квіткового виробництва, подрібнюють та скручують в нитки, які потім зафарбовують натуральними пігментами. Бренд Bite Studios виготовляє шовкові блузи з такого матеріалу. І від шовку не відмовляєшся, і рятуєш бідолашних шовкопрядів! 

Пелюстки троянд, кактус та шкірка яблук: з чого роблять еко-матеріали для модних речей 4
Шовкова сукня бренду Bite Studios

Матеріал з океанічного пластику

Про гору пластику в світовому океані чули всі. Бренд Adidas та Stella McCartney вирішили якось боротись з проблемою і вбити одразу двох зайців — і воду очистити, і випустити нові трендові речі. Так в їхній колаборації з’явились кросівки, матеріал яких на 95% складається з океанічного пластику. До цього руху також приєднуються багато відомих брендів, таких як Puma та інших. Не виключенням є і українські дизайнери. 

Пелюстки троянд, кактус та шкірка яблук: з чого роблять еко-матеріали для модних речей 5
Кросівки з океанічного пластику колаборації Adidas та Stella McCartney

Екошкіра з манго

В Нідерландах побудували цілий завод по виготовленню екологічного матеріалу із відходів манго. Фруктову шкірку використовують для пошиття гаманців, сумок та взуття.

Пелюстки троянд, кактус та шкірка яблук: з чого роблять еко-матеріали для модних речей 6
Кросівки, виготовлені з переробленого манго

Соєвий кашемір

Ви не повірите, але ніжний, немов хмаринка на дотик, кашемір можна отримати з відходів соєвого білка, що залишаються після виробництва тофу. Сировину перетирають до гомогенної маси та прядуть з неї нитки. Отримана шерсть володіє антибактеріальними властивостями та підходить для машинного прання. Бренд KD New York випускає спортивний одяг з рослинного кашеміру, що виглядає затишно та розкішно.

Пелюстки троянд, кактус та шкірка яблук: з чого роблять еко-матеріали для модних речей 7
Соєвий кашемір від марки KD New York

Читай нас в Google News
Підписатися
23-59