fbpx

Ольга Джарти про улюблені місця в Києві та еко-звички

Ольга Джарти про улюблені місця в Києві та еко-звички

“Рим знають як вічне місто. Венецію, як місто на воді. А Київ – квітучий!” – говорить засновниця масштабного соціально-екологічного проєкту “Київ Квітучий” та власниця флористичної компанії FDL Ольга Джарти. І ми з нею не лише погоджуємося – ми їй віримо. Ольга є ініціатором барвистих проєктів з озеленення, які роблять яскравішим наше місто, а також запрошує відомих українок до творчих кампаній, що привертають увагу до проблем еко-культури. Останнім з таких стала фотовиставка “10 жінок. 10 квіток”, по завершенню якої ми поговорили з Ольгою про те, які міста у світі є прикладом з озеленення, чи справді карантин очистив природу та що може зробтити кожен з нас, аби планета стала трішечки кращою.

Ольга Джарти про улюблені місця в Києві та еко-звички 1

Про створення проекту «Київ Квітучий» 

Ідея народилася спонтанно, на прогулянці, в розмові з моїм чоловіком та дітьми. Київ – дуже красиве місто, з кожним роком росте, розвивається й забудовується. Це призводить до зменшення кількості зелених зон, дерев і проблем з екологією. Мене радує, що зараз дедалі більше людей в Україні звертають увагу на цю проблему.

Я хочу і вірю в те, що мої діти та наступні покоління житимуть у сприятливому навколишньому середовищі. І зараз ми зможемо покласти цьому початок. Вірю, що тренд на екологічність зможе стати справді дієвим.

Топ-3 міста поза межами України, які є прикладом озеленення

Існує багато великих і маленьких міст, які є прикладом, але за офіційними даними це Рейк’явік, Сан-Франциско і Мальме. Ці міста активно борються зі зміною клімату і подають приклад решті світу.

Ольга Джарти про улюблені місця в Києві та еко-звички 2

Про найкрасивіший квітучий парк

Мене вразив своєю красою парк троянд у Відні, Австрія. Він зовсім невеликий, але неймовірно гарний. Зелені насадження і алея троянд створюють неповторну атмосферу. У парку налічується сотні різних сортів троянд. Не можу сказати, що це моє місце сили, але гуляти там дуже приємно, для дітей є дитячий майданчик. Відчуття легкості та позитиву, навколо стільки барв!

Про свої улюблені місця у Києві для прогулянок і перезавантаження 

Я дуже люблю гуляти містом пішки, нікуди не поспішати, просто ходити вулицями Києва. Наше місто справді дуже гарне архітектурно, стільки атмосферних старовинних будівель! Просто прогулюючись, ти починаєш помічати деталі, які ніколи не побачиш з машини або просто не помітиш у поспіху. Люблю гуляти по Ярославову валу, там багато хороших кав’ярень, Подолу, Маріїнському парку та ботанічному саду.

Про те, чи можлива в Києві реалізація горизонтальних садів з деревами на стінах фасадів

Можливо все! Та є велике “але”. Вертикальне озеленення – дуже дороге задоволення. На мою думку, це не перша необхідність, і такий проект можна реалізовувати вже після низки проектів з озеленення міста.

Наразі наша мета – це висадка дерев і рослин, які будуть дарувати місту не лише красу, а й чисте повітря.
Ольга Джарти про улюблені місця в Києві та еко-звички 3

Про рослини у концепції конкретної локації

Звісно, концепція важлива, але важливішим є те, щоб рослини прижилися у певному середовищі, важливі ґрунт, правильність посадки.

Які квіти створюють благоустрій зелених зон

Наша команда прийняла рішення робити висадку багаторічних рослин, які будуть служити й радувати око значно довше. Звісно, однорічні квіти дуже красиві, але не надто практичні. Ми намагаємося поєднувати, робити красиво й корисно.

Ольга Джарти про улюблені місця в Києві та еко-звички 4

Про те, чи карантин завадив прогресу в озелененні

Це складний період, і він ще не закінчився. Коли послабили карантин, у партнерстві з Зеленбудом вдалося зробити висадку й оновити сквер біля ДК Дарницького району. Звісно ж, ми дотримувалися всіх карантинних норм.

Про жарти, що природа очистилася під час локдауну

Короткострокове скорочення викидів, викликане карантином, практично не позначиться на довгостроковому тренді, якщо тільки воно не призведе до глибинних змін у поведінці людей і бізнесів.

Ольга Джарти про улюблені місця в Києві та еко-звички 5

Про те, чи екологічне озеленення – поняття виключно про outdoor

Зараз ми говоримо про outdoor-озеленення, звісно ж, коли жива рослина перебуває вдома – це завжди добре. Гуляючи вулицями Мілана і Барселони, я помітила, що там дуже багато балконів засаджено квітами! Це так красиво! Іноді в торгових центрах зустрічала дерева й цілі «зелені» зони для відпочинку.

Про турботу про природу на побутовому рівні

Найлегше – це відмова від пластикових пакетів і одноразових стаканів. Дуже просто мати з собою багаторазову сумку, яка дуже зручна, а також термокружку. Не викидайте використані батарейки з простим сміттям та утилізуйте техніку. Почніть сортувати сміття вдома.

І найпростіше – не смітіть, гуляючи містом.
Ольга Джарти про улюблені місця в Києві та еко-звички 6

Про прості екологічні звички

Як я вже говорила, я відмовилася від одноразових стаканів та користуюся своєю улюбленою термокружкою. Також намагаюся не користуватися пластиковими пакетами, замінюючи їх на багаторазові сумки, дотримуюсь правил утилізації техніки та батарейок. З «Київ Квітучій» ми на постійній основі займаємося посадками зелених насаджень, закликаємо купувати на новорічні свята ялинку в горщику, яку потім можна висадити у своєму дворі або одному з парків Києва. Кожен може приєднатися до нас і взяти участь в одному з проектів.

Читай нас в Google News
Підписатися
23-59