fbpx

Оксфордський словник назвав головне слово 2021 року

Оксфордський словник назвав головне слово 2021 року

Щороку словники Оксфорд та Коллінз визначають свої власні головні слова року. У 2020-му Коллінз вибрав “локдаун”, але представники Оксфорду вирішили, що це був безпрецедентний рік, тому обрали кілька нових ключових слів, таких як “локдаун”, “лісові пожежі” та COVID-19. До речі нове топ-слово 2021 року відноситься майже до тієї ж тематики.

У 2021-му таким словом стало vax, що з англійської може перекладатися як дієслово “вакцинуватися” і як іменник “вакцинація“. Поняття вакцини (vaccine) існує в англійській мові з кінця 1790-х років — приблизно в той час англійський лікар Едвард Дженнер виявив, що коровьяча віспа може бути використана для вакцинації людей проти смертельного вірусу віспи.

Згідно з прес-релізом на сайті видавництва Оксфордського університету, слово vax до вересня 2021-го використовували у 72 рази частіше, ніж у 2020-му.

«Від нього утворилося багато похідних, які, як ми зараз бачимо, використовуються у різноманітних неформальних контекстах. Немає слова, що краще відображає атмосферу року, що минає, ніж vax», — зазначають автори доповіді.

За словами президента Oxford Languages ​​Каспера Гратвола, рішення назвати vax словом року було очевидним. «Перше, що привернуло нашу увагу, – різкий сплеск вживання. Потім ми провели аналіз та простежили, як слово vax опинилося в центрі того, що нас усіх турбує», — розповів Гратвол. За його словами, це слово було скрізь — від програм для знайомств (vax 4 vax) до бюрократичних операцій (vax pass — «паспорт вакцинації»).

Словник також відзначив поширення похідних цього слова. Наприклад, таких як vaxxie (фото, зроблені під час вакцинації, за аналогією з “селфі”), anti-vaxxer (противник вакцинації), double-vaxxed (людина, вакцинована двома дозами).

Цього року використання слова “пандемія” також збільшилося на понад 57 000 %.

Читай нас в Google News
Підписатися
23-59