fbpx

Одяг для щастя: що таке «дофаміновий стиль» і чому він став трендом 2021 року

Одяг для щастя: що таке «дофаміновий стиль» і чому він став трендом 2021 року

Минулого року нас вивела з рівноваги пандемія COVID-19, яка змінила наше життя, буденні звички та й погляд на моду. Замість підборів всі полюбили домашні капці, брючні костюми змінили на затишні трикотажні комплекти, а в словнику навіть з’явився термін sadwear, присвячений вибору дивного одягу під час карантину. У 2021-му це переросло у більш яскраву тенденцію, яку назвали «дофамінова мода».

Що це таке

Дофамін — це гормон, що викликає радість. З модою його вироблення пов’язане напряму, адже вченими доведено, що одяг безпосередньо впливає на психологічний стан людини. Коли ми вдягаємо або купуємо річ, що має для нас особливе значення, це надає нам впевненості та покращує настрій. 

Окреслити цей стиль чіткими рамками неможливо, адже в першу чергу до нього відносяться ті речі, які допомагають відчути себе краще. Для когось це будуть розірвані джинси та яскравий худі, а комусь комфортніше у короткій блискучій сукні.

Як одяг сприяє виробленню дофаміну

Не зважаючи на те, що експерти з кольоротерапії наголошують на особливому зв’язку між конкретними кольорами та настроєм, у кожної людини є власні асоціації, які і впливають на психологічний стан. Саме тому ми відрізняємось різним стилем в одязі, який формується на основі внутрішніх потреб.

Цю теорію легко підтвердити на прикладі кольорів, які вважають найбільш оптимістичними — жовтий, помаранчевий та цитрусові тони. Комусь вони покращують настрій, але інтровертам вони приносять лише неприємні емоції.

Як тренд підтримали дизайнери

Будь-яка тенденція формується якийсь час і появу цього позитивного тренду можна було відстежити ще на показах сезону весна-літо 2021. На яскраву сторону нас закликали бренди Ralph&Russo, Valentino та Dolce&Gabbana. Останні зробили акцент не лише на фірмових яскравих принтах, а ще й вразили публіку незвичними фактурами.

Особливий підхід до неонових вбрань продемонстрував і бренд Versace, поєднав яскравий одяг із морською тематикою. Хіба це не є підтвердженням того факту, що зараз в моді можливо все?

Як знайти дофаміновий стиль для себе

Вірний шлях — зрозуміти, який одяг надає вам впевненості, та робити акцент саме на ньому. Необов’язково наповнювати гардероб жовтими светрами чи рожевими шкарпетками. Виокреміть свої улюблені речі та сконцентруйтесь на них.

Ще один спосіб — проаналізуйте соцмережі та старі фото. Можна, наприклад, передивитись свою стрічку в Instagram та виділити образи, у яких ви відчували себе максимально органічно. Що їх поєднує? Можливо це схожі фасони, силуети чи колір? А може певні бренди чи матеріали?

Загалом головне — не боятися експериментувати, адже саме метод проб та помилок дозволяє швидше зрозуміти, які речі заряджають вас енергією, а які її відбирають.

Читай нас в Google News
Підписатися
23-59