fbpx

НХМУ представив перший в Україні аудіогід кримськотатарською мовою

НХМУ представив перший в Україні аудіогід кримськотатарською мовою

У минулі вихідні, 23 січня в Національному художньому музеї України відбулася урочиста презентація першого музейного аудіогіду кримськотатарською мовою. Партнерами проєкту виступили Міжнародний фонд соціальної справедливості України (IOSJ Ukraine) та Державне підприємство «Кримський Дім». 

НХМУ представив перший в Україні аудіогід кримськотатарською мовою 1
Ахтем Сеітаблаєв, Надія Ратке, Аніфе Куртсеітова, Юлія Литвинець

На урочистостях слово взяли Юлія Литвинець, генеральний директор NAMU, Мустафа Джемілєв, лідер кримськотатарського народу, народний депутат України, Рефат Чубаров, голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат України, Аніфе Куртсеітова, голова ГО «Кримська родина», Надія Ратке, засновниця Міжнародного фонду соціальної справедливості України (IOSJ Ukraine), Гаяна Юксель, член Меджлісу кримськотатарського народу, Владислав Берковський, виконавчий директор Українського культурного фонду. Ведучим вечора виступив Ахтем Сеітаблаєв, режисер, директор «Кримського дому». Музичний супровід заходу здійснював кримськотатарський ансамбль «Мусафір».

НХМУ представив перший в Україні аудіогід кримськотатарською мовою 2
Аніфе Куртсеітова

«Ми як музей, що зберігає національне надбання нашої держави, а мова це також наше надбання, усвідомили, що після аудіогіду українською мовою наступним має стати кримськотатарський. Дуже порадувало й те, що знайшлися партнери, які активно долучилися до реалізації. У проєкті було задіяно понад сотню людей, які перекладали, редагували тексти, дарували свої голоси, забезпечували запис та інший технічний супровід. Усі разом ми вклали наші знання і зусилля заради того, щоб не просто зберігати культурне надбання України, а й розповідати всьому світу історію про нас, про кожного з нас», – Юлія Литвинець, генеральний директор Національного художнього музею України.

НХМУ представив перший в Україні аудіогід кримськотатарською мовою 3
Юлія Литвинець

«Для мене цей проєкт про повагу, про єдність, і про те, що кожен українець, якщо має можливість, повинен долучитися і підтримати побратимів, які зараз в небезпеці. Тому після анексії Криму для мене постало питання, чим я як українка  можу допомогти і підтримати кримськотатарський народ, адже їхнє горе – це наше спільне горе. Коли до мене з ідеєю аудіогіду кримськотатарською звернулася Юлія Литвинець, генеральна директорка Національного художнього музею України, я двома руками була “за”», – Надія Ратке, засновниця Міжнародного фонду соціальної справедливості України (IOSJ Ukraine).

НХМУ представив перший в Україні аудіогід кримськотатарською мовою 4
Надія Ратке
НХМУ представив перший в Україні аудіогід кримськотатарською мовою 5
Мустафа Джемілєв

Свої голоси аудіогіду подарували режисер, директор Кримського дому Ахтем Сеітаблаєв, голова ГО «Кримська родина» Аніфе Куртсеітова, член Меджлісу кримськотатарського народу Гаяна Юксель, актриса та журналістка Ельвіна Зейнедінова, кримськотатарська філологиня Мамуре Чабанова, ведуча та філологиня Аліна Бондаренко, а також відомі кримськотатарські актори театру і кіно з півострівної частини України, які користуються заслуженою любов’ю кримськотатарського народу.

НХМУ представив перший в Україні аудіогід кримськотатарською мовою 6
Ансамбль «Мусафір»

Читай нас в Google News
Підписатися
23-59