fbpx

Не лише “Бріджертони”: 8 найкращих костюмованих драм, які ви пропустили

Не лише “Бріджертони”: 8 найкращих костюмованих драм, які ви пропустили

Найбільш гучною теленовинкою нового року стала костюмована драма “Бріджертони”, яка вийшла ще наприкінці грудня, проте через підготовку до новорічних свят не одразу опинилася у центрі уваги глядачів. Серіал, коротко описаний в пресі як “Пліткарка” в епоху Регентства”, відверто та іронічно розповідає історію лондонського сімейства початку 1810-х, де овдовіла мати намагається успішно видати заміж та оженити своїх дітей. Здавалось би, нічого нового! Але міжнаціональний каст та навмисно недостовірне занурення в епоху для когось зробили шоу новим guilty pleasure, а для когось – перетворили його на яблуко розбрату в соцмережах.  

Не лише “Бріджертони”: 8 найкращих костюмованих драм, які ви пропустили 1
“Бріджертони”

Як би там не було, ми не можемо не відмітити тренди, які вже встиг народити серіал – від поняття “редженсікор” в моді до костюмованих драм як серіального жанру. Саме тому ми вирішили скласти список не найочевидніших історичних проєктів, які вам стануть у нагоді після перегляду “Бріджертонів”.  

“Вікторія”/Victoria (2016) 

Не лише “Бріджертони”: 8 найкращих костюмованих драм, які ви пропустили 2

1837 року Англія переживає смерть короля Вільгельма IV, замість якого на престол готується зійти його 18-річна племінниця Вікторія. Хоча вона з дитинства готувалась очолити Британську імперію, перші роки правління, показані у серіалі, стали для дівчини справжнім випробуванням – поряд з юною королевою не було нікого, хто був би їй мудрим і вірним наставником. Інтриги Вестмінстера і Букінгемського палацу, перипетії з королівськими домами Європи, гучні скандали, сумніви щодо заміжжя та народження дітей – сюжет сповнений найрізноманітніших подробиць життя, в яке занурилася Вікторія, але при цьому залишаєтьсякласичним байопіком, за яким можна знайомитися з історією одного з найбагатших періодів існування Британії.

“Ярмарок марнославства”/Vanity Fair (2018)

Не лише “Бріджертони”: 8 найкращих костюмованих драм, які ви пропустили 3

Гостра та свіжа екранізація вікторіанської історії Вільяма Теккерея, яка досі залишається зрозумілою та актуальною. Юна Бекі Шарп осиротіла і змушена тепер власними силами боротися за особисте благополуччя. Разом зі своєю подругою Емілією Седлі вона залишає приватний пансіон, але на відміну від Емілії, Бекі не може похвалитися ані багатством, ані становищем в суспільстві – поки у неї є лише пропозиція стати гувернанткою в аристократичному сімействі Кроулі. Однак героїня не готова здатися долі, в її планах – використати свій гострий розум і яскраву зовнішність, щоб вирватися з бідності та потрапити у вищі верстви британського суспільства.

“Полдарк”/Poldark (2015)

Не лише “Бріджертони”: 8 найкращих костюмованих драм, які ви пропустили 4

В основі сюжету – серія книг письменника Вінстона Грема, яка розповідає про офіцера британської армії Росса Полдарка. В кінці 1790-х, після закінчення війни, він повертається додому, де його ніхто не чекає: батько помер, будинок занепав, наречена вийшла заміж за іншого, а вугільна шахта, на якій працює близько половини села, закрилася. Проте характер чоловіка, загартований військовим минулим, не дозволяє його опустити руки, тому він починає будувати своє життя з нуля, паралельно налагоджуючи справи оточуючих. Романтичні світанки, кохання, мезальянс, суперництво, благородство і мужність – все це на тлі розкішної природи графства на південному заході Англії, безумовно, підкорює глядачів.

“Емма”/Emma (2009)

Не лише “Бріджертони”: 8 найкращих костюмованих драм, які ви пропустили 5

Одна з найнедооціненіших адаптацій творів Джейн Остін. Еммі пощастило з дитинства – вона народилася в сім’ї заможного купця Вудхауза. Прізвище багатого батька дозволяло дівчині вести безбідне життя, але саме надлишок вільного часу вплинув на характер юної принцеси – вона виросла доброю, проте екстравагантною для свого середовища красунею. Дівчина не поспішала зв’язувати себе шлюбними обітницями та й взагалі ставилася до своїх кавалерів вкрай прискіпливо, що не заважало їй одночасно приміряти амплуа великосвітської свахи.

“Кренфорд”/Cranford (2007)

Не лише “Бріджертони”: 8 найкращих костюмованих драм, які ви пропустили 6

Цей міні-серіал заснований на трьох романах Елізабет Гаскелл і розповідає про життя у вигаданому містечку Кренфорд. За вікном 1840 рік, і життям в провінційному Кренфорді керують жінки. Вони обожнюють свіжі плітки та романтичні історії, адже це дозволяє їм відволіктися від буденності з її лякаючими змінами, що несе за собою Промислова революція. А тим часом розмірене сільське життя жіночого товариства сколихне раптовий приїзд молодого доктора Харрісона, який одразу ж стає покровителем сердець кількох дам.

“Белгравія”/Belgravia (2020)

Не лише “Бріджертони”: 8 найкращих костюмованих драм, які ви пропустили 7

Цей серіал – подарунок для шанувальників “Абатства Даунтон” від його ж творців. Його оповідь починається у Ватерлоо в 1815 році. Наступ Наполеона, метушня навколо, передчуття війни не заважає двом молодим людям, Софії і Едмунду, зустрітися та закохатися одне в одного. Однак війна бере своє. Парубок гине в бою, а його кохана помирає під час пологів їх первістка. Історія цієї дитини, яку батьки Софії вважають незаконно народженою і віддають в прийомну сім’ю, стає відправною точкою історії. Далі розповідь перенесеться на 26 років вперед, де події минулого знову наздоженуть своїх героїв.

“На світанку в Кендлфорд”/Lark Rise to Candleford (2008)

Не лише “Бріджертони”: 8 найкращих костюмованих драм, які ви пропустили 8

Серіал створено за мотивами трилогії напів автобіографічних романів Флори Томпсон. Сюжет розповідає історію юної Лори Тіммінс, яка з крихітного англійського села переїжджає в сусіднє місто Кендлфорд, аби отримати роботу в місцевому поштовому відділенні. Атмосфера спокійного та упорядкованого життя Англії XIX століття, живописні пейзажі та зворушливі історії їхніх жителів нікого не залишать байдужими. 

“Сендітон”/Sanditon (2019)

Не лише “Бріджертони”: 8 найкращих костюмованих драм, які ви пропустили 9

Ця костюмована драма – екранізація ще одного – останнього та незакінченого роману Джейн Остін, який висміює міщанство і пусте честолюбство. Молода Шарлотта Хейвуд переїжджає з глибинки до маєтку заможної родини Паркер в рибальському селищі під назвою Сендітон. Голова сім’ї одержимий ідеєю перетворити Сендітон в престижний морський курорт. Шарлотта швидко знайомиться з місцевими мешканцями, заводить подруг та шанувальників і незабаром переконується, що навіть в такому маленькому глухому містечку можуть кипіти неабиякі пристрасті, в які вона із задоволенням зануриться. 

Читайте також: Серіали з “поганими хлопцями”, в яких неможливо не закохатись

Читай нас в Google News
Підписатися
23-59