fbpx

Наші в місті: Сингапур – бути вільним у країні тисячі правил

Наші в місті: Сингапур – бути вільним у країні тисячі правил

Сингапур – це місто-держава, яке міг би придумати сценарист «Чорного дзеркала». Такий собі мільйонний мурашник, за яким наглядають камери. Місцева поліція пильно стежить за діями кожного, безальтернативно штрафує порушників та створює усі умови, аби Сингапур підтримував статус Азійського тигра.

Тамiла Артищенко вже понад три роки живе у цьому дивному, до найменшої дрібниці продуманому мегаполісі. На диво, саме ця країна, в якій діє безліч обмежувальних законів, допомогла героїні краще пізнати себе та повністю поринути у йогу. А от як адаптуються до правил та проводять час місцеві, Таміла розповіла нам.

Наші в місті: Сингапур - бути вільним у країні тисячі правил 1

Як тут жити

Мешканці Сингапура – це люди різних національностей. Тут є китайці, малайці, індуси, індонезійці, в’єтнамці, філіппінці і це далеко не повний перелік. Темперамент кожної нації проявляється по-різному, але сингапурські закони і стиль життя зрівнюють усіх. Тут дуже високі штрафи і серйозні покарання, тому кожен намагається нічого не порушувати. Втім, ці правила вдало інтегруються у сьогодення та не створюють жодних незручностей у буденному житті.

Наші в місті: Сингапур - бути вільним у країні тисячі правил 2

У Сингапурі люди не будуть посміхатися кожному, як, скажімо, на вулицях Америки. Усі значно стриманіші, втім це не означає, що вони злі або постійно невдоволені. Так місцеві оберiгають свій особистий простір. Тут завжди перепросять, якщо випадково торкнуться тебе, а без «дякую» не обходиться жодна покупка або ж допомога. Люди дуже вдумливі і тихі,та навіть якщо виникає незгода, ніхто це не демонструє відкрито.

Наші в місті: Сингапур - бути вільним у країні тисячі правил 3

80% відсотків населення Сингапура живе в хмарочосах у невеликих квартирах. Це житло передбачене для середнього класу, і кожен, хто є громадянином Сингапуру, може претендувати на таку нерухомість.

Наші в місті: Сингапур - бути вільним у країні тисячі правил 4

Більшість тих, хто обрав життя у Сингапурі знімає житло в кондомінімумах, де обов’язково є басейн, спортзал, кiмната для святкувань і барбекю-зона. Усе, від меблів до дрібних елементів декору, у такому помешканні розставлене за фен-шуєм. Тут дуже ревно вірять в залежність заможності, успіху та декору, тому все має стояти на своїх місцях і ніяк інакше.

Наші в місті: Сингапур - бути вільним у країні тисячі правил 5

Тварин тут дуже люблять і піклуються як про дітей. Кожного ранку дорогою на роботу можна побачити із десяток хазяїв із песиками, деяких навіть возять у кдитячих візочках. Проте за утримання домашнього вихованця тут потрібно викласти дуже пристойну суму: необхідно мати спеціальну ліцензію на тварину, особливу медичну страховку та пройти обов’язковий місячний карантин для тварини у спеціальному притулку, якщо ви з улюбленцем приїхали з іншої країни.

Наші в місті: Сингапур - бути вільним у країні тисячі правил 6

Б’юті

Б’юті-індустрія у Сингапурі доволі неоднозначна. Робити манікюр тут я б не радила. Навіть за великі гроші його не відрізнити від дешевого, та й покриття протримається не більше, ніж 1,5 тижня.

Наші в місті: Сингапур - бути вільним у країні тисячі правил 7

А от з волоссям ситуація кардинально інша. У Сингапурі існують спеціальні центри-салони, що спеціалізуються на лікуванні волосся. Там є і водні трав’яні бані, і різні масажі для шкіри голови, і навіть спеціальні обстеження із подальшими клінічними процедурами.

Наші в місті: Сингапур - бути вільним у країні тисячі правил 8

Перукарські послуги тут також на висоті. Жіноча стрижка коштує в районі 40-150 сингапурських доларів, і результат насправді вартий своїх грошей. Чоловіки також часті гості у перукарнях. Молоді хлопці усі акуратно підстрижені, а от чоловіки у віці заходять аби пофарбувати волосся в чорний колір. 

Наші в місті: Сингапур - бути вільним у країні тисячі правил 9

У азійських жінок ідеально біла шкіра. Вони майже не фарбуються. Хіба може роблять стрілки, проте навіть червона помада чекає спеціальної події. Іноді взагалі неможливо визначити вік жінки – 25, 35 або 55 років, настільки добре вони виглядають. А от індонезійок на вулицях Сингапура ви впізнаєте здалеку. Вони люблять виділятися із натовпу – яскравий мейк, надзвичайно довгі вії та нарощене волосся – все те, що так не любить більшість сучасних жінок Сингапуру.

Наші в місті: Сингапур - бути вільним у країні тисячі правил 10

У Сингапурі модно все, що пов’язане зі спортом і здоровим способом життя. Держава не залишає жодного шансу не буди активним. Майже кожен другий займається бігом, їздить на велосипеді, фанатіє від водних видів спорту – ходить під вітрилом, грає у водне поло або ж займається серфінгом або сапсерфінгом. Усі тренування тут також доступні. Наприклад, пройти курс сапсерфінгу з 5 занять коштує 300 сингапурських доларів, а після курсу платиш тільки за оренду дошки $25. 

Наші в місті: Сингапур - бути вільним у країні тисячі правил 11

Для тих, хто обирає спокій та гармонію тут передбачені йога-центри.

Наші в місті: Сингапур - бути вільним у країні тисячі правил 12

Хатха, гаряча йога, віньяса-йога, силова йога – це далеко не весь перелік таких практик. Абонемент з 10 занять коштує $290. 

Наші в місті: Сингапур - бути вільним у країні тисячі правил 13

Хев фан

Зазвичай домовлятися про дружні зустрічі потрібно десь за тиждень, аби всі змогли скоригувати свої плани. Резервувати ресторан теж краще завчасно та приходити рівно в узгоджений час, бо можна легко втратити столик, навіть якщо запізнився лише на п‘ять хвилин. 

Наші в місті: Сингапур - бути вільним у країні тисячі правил 14

Їжа у Сингапурі – це типова класика азійської кухні. Усе гостре, із купою спецій. З традиційних наїдків тут популярна Лакса – це гострий суп із локшиною з величезною креветкою та морськими гребінцями (щось на кшталт нашої мівіни, але значно вишуканіше). Звичний для багатьох азійських країн рис з куркою або качкою тут майже на кожному кроці. 

Наші в місті: Сингапур - бути вільним у країні тисячі правил 15

І якщо до їжі я особливих нарікань не маю, то рівень сервісу в ресторанах залишає бажати кращого. Офіціантам тут не можна залишати чайових, адже сума за обслуговування включена в рахунок. Власне через це або ж ні, та тутешні офіціанти мало посміхаються, і складається неприємне враження, що вони просто на автоматі виконують свою роботу. 

Наші в місті: Сингапур - бути вільним у країні тисячі правил 16

Місцеві жителі люблять фудкорти. Під час обідньої перерви ці зони перетворюються практично на вулики з людьми. У таких місцях їжа дешева, така ж смачна як і в ресторанах, а корім цього ще й можна дивитися, як видовищно її готують.

У Сингапурі прийнято відзначати багато інтернаціональних свят. Наприклад, святкування Китайського Нового року не обходиться без танців драконів і барабанної феєрії. А от на Дівалі (індійський Новий рік) запускають величезну кількість феєрверків та готують масштабне світлове шоу.

Наші в місті: Сингапур - бути вільним у країні тисячі правил 17

До звичного католицького Різдва готуються ще з літа – починають прикрашати вулиці різними гірляндами та іншим декором.

Наші в місті: Сингапур - бути вільним у країні тисячі правил 18

Проте найважливіше свято Сингапуру – це День Незалежності. 9 серпня усюди лунає музика, ринуть пісні. Офіційно цей день відзначають з особливими почестями, і неодмінно з польотом державного прапора на військовому літаку над Сингапуром.

Шопінг

Тут усі схиблені на шопінгу. У брендові магазини, наприклад, у Louis Vuitton, Chanel, Prada, іноді стоять черги навіть в будній день. Тут нікого не здивуєш брендовою сумкою або дорогим взуття, це сприймається як належне. Хоча і мас-маркет бренди тут не менш популярні.

Наші в місті: Сингапур - бути вільним у країні тисячі правил 19

Моє улюблене місце для шопінгу у Сингапурі – торгівельний центр Bugis+. Він ще й найгарніший – зовні будівля нагадує кристалічну решітку, на яку наклеєні грудки вати. Саме тут найбільше місцевих брендів, які випускають речі, що складають дуже достойну конкуренцію європейським маркам.

Наші в місті: Сингапур - бути вільним у країні тисячі правил 20

Місцеві жінки все ж дотримуються скромності у речах. А якщо згадати про їх нелюбов до сонця, то цілком зрозуміло, чому вони постійно ходять в одязі із довгими рукавами або носять із собою парасольку. 

Наші в місті: Сингапур - бути вільним у країні тисячі правил 21

Мабуть неочікувано, але мій повсякденний одяг – це форма для йоги. На зустрічі з друзями я надаю перевагу світлим речам з натуральних тканин. Але для спеціальних подій у мене є дещо, що завжди дарує чудовий настрій – улюблені туфлі Manolo Blahnik, у яких я відчуваю себе Керрі Бредшоу, хоч і не в Нью-Йорку.

Наші в місті: Сингапур - бути вільним у країні тисячі правил 22

Карантин

На старті пандемії в Сингапурі ввели карантин на 3 місяці, зобов’язали з перших днів носити маски. Тут можна було виходити в магазин, гуляти в парках, навіть бігати, але окрім крамниць, все решта було зачинено. 

Наші в місті: Сингапур - бути вільним у країні тисячі правил 23

Нині в Сингапурі тільки 5 хворих на день, але це завдяки жорстким діям влади. Вийти без маски з дому просто не реально. Держава виділила кошти на амбасадорів, які ходять і перевіряють не тільки чи ви в масці, але й чи правильно вона одягнена.

Наші в місті: Сингапур - бути вільним у країні тисячі правил 24

Всі, хто повернувся з іншої країни, зобов’язані відсидіти 14 днів у самоізоляції в спеціальному готелі на острові Сентоза за свій рахунок. 

Наші в місті: Сингапур - бути вільним у країні тисячі правил 25

Саме цим мені і подобається Сингапур – тут усе на своїх місцях, закони мають силу, а люди їх беззаперечно дотримуються. Така передбачуваність лише на перший погляд виглядає нудною, але насправді це місце, де свобода та радість життя відчувається найповніше. 

Читай нас в Google News
Підписатися
23-59