fbpx

NASA пропонує добровольцям відчути умови життя на Марсі

NASA пропонує добровольцям відчути умови життя на Марсі

Підкорення космосу з кожним роком стає для нас все більше реальним, адже вже розпочались туристичні польоти на орбіту, а також найближчим часом в космосі навіть з’явиться готель. А тепер стало відомо, що і візити на Марс можуть стати реальними.

У NASA шукають учасників першого експерименту з імітації життя на Марсі, яким доведеться прожити в екстремальних умовах цілий рік. Протягом цього часу добровольці будуть жити і працювати в штучно створених умовах тривалої місії в Mars Dune Alpha, — ізольованому марсіанському форпості площею 160 квадратних метрів, розташованої в Космічному центрі Джонсона (Х’юстон).

І хоча Марс буде штучним, труднощі та перешкоди, з якими доведеться зіткнутися учасникам експерименту, будуть справжніми. Їм доведеться проводити дослідження планети, працювати в умовах відмови обладнання, несправного зв’язку та обмежених ресурсів, боротися зі стресом і вирішувати інші психологічні проблеми.

«Моделювання на Землі допоможе нам зрозуміти і протистояти фізичним і розумовим проблемам, з якими астронавти можуть зіткнутися в експедиції», — зазначив Грейс Дуглас, науковий співробітник дослідницької програми NASA.

Зараз NASA чекає заявок добровольців. Серед вимог — громадянство США, міцне здоров’я, вік від 30 до 55 років, відсутність шкідливих звичок, досвід роботи пілотом і ступінь магістра в галузі природничих наук, інженерії або математики. Також це можуть бути люди, що мають докторський ступінь в сфері перерахованих вище наук, або ступінь в медицині. Розглядаються також в якості кандидатів професійні військові.

Програма складається з трьох аналогічних місій: перша почнеться восени 2022 року. Наступні відбудуться у 2024 і 2025 роках. Детальніше про неї можна дізнатись за посиланням.

Читай нас в Google News
Підписатися
23-59