fbpx

Без обмежень: найкращі безбар’єрні готелі

Без обмежень: найкращі безбар’єрні готелі

Універсальний дизайн – це коли зручно всім, незалежно від віку та стану здоров’я. Останніми роками це тренд для більшості світових компаній: робити свої послуги комфортними для всіх споживачів. 

«Безбар’єрність – це досить широке поняття, адже з бар’єрами в той чи інший період свого життя стикається будь-яка людина, і не тільки з інвалідністю. Ви втомилися і погано себе почуваєте або, наприклад, у вас маленькі діти, тому користуєтесь візочком – типові ситуації, коли універсальний дизайн стає необхідністю.» – розповідає Оксана Збітнєва, виконавча директорка ГО «Безбар’єрність», організації, яка системно займається просуванням безбар’єрності як нової суспільної норми. – «Ми бачимо як відбуваються тектонічні зсуви у суспільстві. Перша леді Олена Зеленська зробила тему бар’єрів видимою та заснувала ініціативу «Без бар’єрів», яка працює зі змінами у державній політиці, в громадах, у сфері культури. Також навколо ініціативи об’єдналися великі українські та міжнародні компанії, які впроваджують цінності безбар’єрності у своїх бізнесах.»

Наприклад, чимало цікавих речей впроваджують готелі в усьому світі, аби досягти повної безбар’єрності та зробити відпочинок приємним та доступним для всіх. 

Ми зібрали головні інклюзивні рішення, які вже впровадили різні світові готелі.

Продуманий сайт

Без обмежень: найкращі безбар’єрні готелі 1

Безбар’єрність – це не лише про фізичні аспекти, які допомагають людям з інвалідністю під час відпочинку. Часто ще на етапі вибору через інтернет чимало сайтів забувають про особливості його сприйняття. Зокрема, сайт готелю 21 Broad створено з дотриманням WCAG 2.0, що значно допомагає людям з порушеннями зору. У користувачів є змога налаштувати розмір та контрастність тексту, розтягнути слова, а також змінити шрифт, що значно допомагає людям із дислексією. 

Інклюзивні пляжі

Без обмежень: найкращі безбар’єрні готелі 2

В італійському готелі Vidi Miramare & Delfino розробили умови для комфортного перебування на пляжі людей з інвалідністю. Тут потурбувалися про якісне покриття на пляжі: пісок та загальний нахил пляжу дозволяють вільно пересуватися на кріслах колісних. А якщо окрім прогулянки берегом людина бажає й поплавати, то для неї передбачені спеціальні крісла для купання. 

Підйомники для басейна

Без обмежень: найкращі безбар’єрні готелі 3

Окрім просторих кімнат, душових та коридорів, готель Mar y Sol Hotel у Тенеріфе має ще одну корисну інклюзивну особливість: він обладнаний зручними підйомниками для басейнів. Ці пристрої полегшують доступ до басейнів, гідротерапевтичних та спа-центрів для людей з інвалідністю. 

Слухові маячки

Без обмежень: найкращі безбар’єрні готелі 4

Мережа готелів Scandic Hotels впровадила у всіх своїх готелях мережу спеціальних слухових маячків. Це допомагає людям з порушеннями слуху чіткіше чути звуки, оскільки пристрої зменшують фоновий шум. Такі маячки встановили поруч зі стійками реєстрації, в конференц-залах, а також у кожній з кімнат для безпечного пробудження, а також для покращення сприймання пожежної сигналізації.

Інформаційні напрямні 

Без обмежень: найкращі безбар’єрні готелі 5

Для людей з порушеннями зору готель Das Innsbruck розробив спеціальну систему переміщення: в усіх зонах та кімнатах готелю використовуються різні підлоги. Наприклад, килими змінюються на камінь, а потім на дерево. Також передбачені спеціальні кнопки в ліфтах та контрастні смуги на сходах. На поручнях сходів та на стінах є спеціальні об’ємні позначення, які інформують про напрямок, наприклад, до виходу або ж ресторану.  

Ванні кімнати

Без обмежень: найкращі безбар’єрні готелі 6

Готель Ghent Marriott Hotel – один з найкращих прикладів безбар’єрних готелів. Його просторі номери обладнані комфортними ліжками з регульованою висотою. Але особливо варто відзначити продумані ванні кімнати. Вони широкі, тому людині у кріслі колісному зручно маневрувати, а всі елементи душової кабіни знаходяться під рукою. До того ж, рукомийники готелю мають спеціальну конструкцію – до них зручно під’їхати на кріслі колісному. 

Зручні побутові речі

Без обмежень: найкращі безбар’єрні готелі 7

Курорт Halekulani розташований на пляжі Вайкікі та повністю обладнаний для комфортного перебування людей у кріслах колісних. Наприклад, у номерах багато нижніх шаф, у доступності дверні вічки та панелі керування кондиціонером, а дзеркала висять зовсім не високо. Також на території готелю передбачені зручні стоянки, які відповідають вимогам ADA. 

Читай нас в Google News
Підписатися
23-59