fbpx

Музей Івана Гончара запускає освітній онлайн-курс “Знай свою Україну”

Музей Івана Гончара запускає освітній онлайн-курс “Знай свою Україну”

Коралі, вертеп, толока, цимбали, вечорниці, Кривий танець – слова, які 80-100 років тому були у лексиконі кожного українця, ми сьогодні розуміємо досить приблизно. 

Музей Івана Гончара запускає освітній онлайн-курс “Знай свою Україну” 1

Виправити ситуацію покликаний авторський освітній онлайн-курс, ініційований Музеєм Івана Гончара. Комнада музею спільно з Благодійним фондом “Коло” та студією онлайн-освіти EdEra планують зняти курс відео із традиційної української культури «Знай свою Україну», щоб у доступній формі за допомогою сучасних технологій розповісти не лише про традиційні обряди, страви, одяг, народне мистецтво, а й про символи, причини та значення традицій у повсякденному житті українців.

Освітній онлайн-курс «Знай свою Україну» складається з чотирьох модулів, що відповідають чотирьом порам року і календарним святковим циклам – Різдвяний, Великодній, Івана Купала і Покрови; легко адаптується для використання у загальноосвітніх закладах в рамках інтегрованих уроків з історії, літератури, музики та мистецтва; зручний для персонального користування та ознайомлення у родині.

Завдання курсу – не переробити сучасних дітлахів і підлітків, озброєних планшетами й смартфонами, на героїв української літератури 19 століття, а додати в їхню «базову прошивку» «коди» предків. Поєднати технологічне сьогодні і архаїчне вчора у живий ланцюг, щоб прийти у завтра не з нульовим багажем, а з багатим культурним спадком, який утворився внаслідок кількасотрічних культурних нашарувань в житті народу. 

Музей Івана Гончара запускає освітній онлайн-курс “Знай свою Україну” 2
Музей Івана Гончара запускає освітній онлайн-курс “Знай свою Україну” 3

Аби зібрати необхідні кошти на реалізацію проєкту та привернути до нього увагу, музей разом з друзями зняв серію відеороликів за меценатської підтримки керівника благодійного фонду “Міжнародна організація соціальної справедливості” Надії Ратке. В них діти намагаються пояснити поняття з традиційної української обрядової культури так, як вони їх розуміють чи уявляють.

Музей Івана Гончара запускає освітній онлайн-курс “Знай свою Україну” 4

І не тільки діти – шоумен, телеведучий, громадський діяч Олександр Педан і танцівниця, зіркова хореографиня Олена Шоптенко спробували тлумачити слова, що позначають поняття з традиційної української культури.

Ці ролики – дзеркало нашого колективного знання  або, швидше, колективного забуття. 

Мирослава Вертюк, співініціаторка проєкту, заступниця генерального директора Музею Івана Гончара з питань нематеріальної культурної спадщини: «На ідею створення онлайн-курсу «Знай свою Україну» вплинули дві речі: перше — власний досвід і мої пережиття, отримані в дитинстві, друге — моя особиста риса: все цінне, що я знаю, хочу ним ділитися. Багато моїх друзів поруч зі мною почали цікавитись традиційною культурою. Традиція і життя в традиції дає мені відчуття щастя, в ній почуваю себе дуже гармонійно і цілісно. Мені важливо передавати це саме дітям, бо в ранньому віці такі знання залягають досить глибоко, формують світогляд і культурну матрицю особистості».

Музей Івана Гончара запускає освітній онлайн-курс “Знай свою Україну” 5

Наразі проєкт перебуває в процесі краудфандингу на платформі Спільнокошт – за три місяці ініціатори постановили зібрати 250 000 грн, інше ймовірне джерело фінансування – грант Українського культурного фонду. 

Музей Івана Гончара запускає освітній онлайн-курс “Знай свою Україну” 6

Сторінка проєкту у Facebook – www.facebook.com/znaisvoiuukrainu

Проєкт на Спільнокошті – bit.ly/3jtBXb4

Виробництво відео:

Ідея і продюсування: Валентина Клименко

Координація: Мирослава Вертюк

Виконавча продюсерка: Вікторія Волошина

Режисер: Денис Шаповал

Організаційна група: Юлія Притула, Анна Опря

Художник по світлу: Сергій Пулим

Дизайнерка: Олена Старанчук

Асистент дизайнера: Вікторія Федорів

Фотографка: Юлія Остроушко

Науковий супровід, підготовка зйомки: Ярослава Музиченко, Вікторія Куцурук, Олександра Сторчай, Ганна Кошманенко, Руслан Костина

Особлива подяка співробітникам Музею Івана Гончара

Світлини та відео для проєкту надали: Музей Івана Гончара;  фотограф Юрій Білак; фотограф Олексій Плиско; Радіо Свобода; kozamedia; фотографка Оксана Сибидло, художник Михайло Онацький, український інститут, їzhakultura

Читай нас в Google News
Підписатися
23-59