Якщо ви, не дивлячись на всі свої старання у догляді за шкірою під час карантину, не в захваті від зображення у дзеркалі, час переглянути не косметичні засоби, а підхід до б’юті-рутини. Наприклад, західні косметологи та б’юті-ентузіасти після повального тренду на мультимаскінг – техніки нанесення на обличчя одразу кількох масок, аби вирішити різні проблеми шкіри, тепер такий же підхід практикують і у нанесенні зволожуючого засобу. Розповідаємо, що таке мультизволоження, та чому такий метод може бути ефективним щоденним ритуалом краси.

На кожній зоні особличчя свій тип шкіри, який залежить від багатьох факторів: індивідуальних особливостей, віку, гормонального фону та товщини шкіри на кожній ділянці. Так, приміром, на щоках шкіра частіше страждає від пересихання, а в зоні носа і на чолі вона може бути жирна або проблемна. Жирна потребує догляду засобами з матуючим ефектом, проте для зрілої шкіри вони не дуже підходять. Тому альтернативним рішенням стало мультизволоження – нанесення окремих засобів зонально, складаючи на обличчі певну мозаїку. Так, подібний підхід вимагатиме розширення лінійки засобів за доглядом, проте серед плюсів – економія часу та вирішення кількох задач одночасно.
Такий метод вже випробували на собі не хто-небудь, а голлівудські зірки. Серед них – актриса Зої Дойч, яка у своєму відео для видання Vogue продемонструвала мейкап для проблемної шкіри та поділилась лайфхаком. Для зволоження вона використовує два різні засоби: один з них для живлення верхньої частини обличчя, а інший – спеціальна формула, що допомагає боротись з висипаннями у зоні щелепи, що часто викликані генетичною особливістю та гормональними стрибками.
Якщо ви хочете наслідувати приклад зірки, ось кілька рекомендацій, які варто врахувати при мультизволоженні.
Визначте потреби у догляді
Перш ніж почати мультизволоження, потрібно вивчити свою шкіру, та визначити, якого догляду потребує кожна конкретна зона. Почніть цей процес з ретельного умивання, а далі проаналізуйте: наприклад, Т-зона може бути більш жирною, ніж інші ділянки обличчя. А щоки навпаки, можуть бути настільки сухими, що подекуди можна помітити лущення. Очевидно, аби вирішити кожну з цих проблем, вам потрібен різний засіб.

Оберіть правильне зволоження
Не обов’язково мати багато зволожуючих засобів для одночасного нанесення. Їх може бути два – для ділянки, яка потребує більшого зволоження, живлення або боротьби зі зморшками та для ділянки, яка потребує матуючого, підсушуючого ефекту або ж боротьби з вугрями. Окремо ще можна виділити засіб для догляду шкіри навколо очей. Проте варто селектувати зволожуючі косметичні засоби не лише за їхнім ефектом, але й за їхніми текстурами. Протестуйте кілька засобів у пробному форматі та визначте, яким ділянкам в залежності від сезону, потрібен густий крем, олія, сироватка чи гель.

Вибудуйте стратегію
Мультизволоження передбачає не лише компонуючий метод, але й нашарування. Якщо перший добре працює з жирною та комбінованою шкірою, то другий – з сухою. Тобто для особливо зневоднених ділянок можна використовувати засоби, нашаровуючи їх один на одного, але тут важливо витримати паузу перед тим, як робити “подвоєння” ефекту. Крім того, спеціалісти рядять не захоплюватись і не наносити на одну зону більш як два засоби.

Кастомізуйте догляд
Навіть вчені-генетики стверджують, що кожен організм є індивідуальним та особливим. Тому не намагайтесь скопіювати чужий догляд за шкірою, споглядаючи на комусь приголомшливі результати. Експерти радять скористатися великою кількістю засобів-тестерів та спостерігати, як вони діють на шкіру у різні пори року, в різні фази циклу та в залежності від клімату. Аби визначити, як на шкіру діє той чи інший засіб, потрібно користуватись ним 2-3 тижні. Так, поки ви складете ідеальний протокол догляду для себе, на це піде якийсь час. Проте надалі він буде безпрограшною схемою, якою ви зможете користуватись вдома та у подорожах.

Додайте ще трохи води
Мультизволоження має на меті максимальну гідрацію шкіри. То ж після всіх засобів не забувайте протягом дня про додатковий ковток води для шкіри – спрей термальної або трояндової води. А після кожної порції “бризу” не зайвим буде закріпити результат склянкою питної води, адже зволоження – це процес як зовнішній, так і внутрішній.

Ось деякі популярні зволожуючі засоби для різних типів шкіри, які глянцеві видання та блогери назвали кращими у 2020 році – можете взяти на розгляд.
Органічне зволоження

Замовити: www.cultbeauty.co.uk
Денне зволоження для всіх типів шкіри

Замовити: cosibella.com.ua
Антиейдж-зволоження

Замовити: amazon.com
Зволоження для жирної та проблемної шкіри

Замовити: shoppingtema.com
Зволоження для сухої шкіри

Замовити: notino.ua
Мультитаск-зволоження

Замовити: goddess.com.ua
Гіперзволоження

Замовити: walgreens.com