fbpx

Маскне: як карантин сприяв новим проблемам зі шкірою та змінив догляд

Маскне: як карантин сприяв новим проблемам зі шкірою та змінив догляд

Влітку до звичних проблем зі шкірою, таких як підвищена жирність через спеку та пігментація через сонце, яким ми вже знаємо, як протистояти, додалась нова – викликана новими умовами життя під час карантину. Мова йде про маскне – новий вид акне, викликаний носінням маски. 

У той час, коли нам знадобилось майже півроку, аби адаптуватись до обмежень, освоїти карантинні тренди та звикнути носити маску у будь-яких громадських місцях, наша шкіра не так швидко пристосувалась до нового життя і достатньо різко відреагувала на носіння маски. Як виявили американські вчені-дерматологи, це не порожні балачки. Дійсно, захисні засоби під час пандемії, такі як медичні та текстильні маски чи інші покриття для обличчя, можуть пошкодити шкіру аж на 97%. Такі цифри вражають, тому б’юті-експертам довелось ввести в роботу нове поняття “маскне” та вияснити, як з ним справлятися в умовах нової реальності. 

Маскне: як карантин сприяв новим проблемам зі шкірою та змінив догляд 1

Як носіння маски впливає на шкіру

Звісно, як і всі інші захворювання шкіри, маскне – проблема індивідуальна і рівень її безпеки залежить від початкових схильностей шкіри. Проте Джошуа Цайхнер, директор косметологічних та клінічних досліджень з дерматології лікарні Маунт-Сінай у Нью-Йорку, каже, що згідно з дослідженнями, маски дійсно спричинили величезний вплив на шкіру. За його словами, маски мають як прямий, так і непрямий вплив. Пряме тертя викликає порушення зовнішнього шару шкіри, що призводить до сухості та роздратування. Але гірше, що маски «барикадують» на шкірі вологість, піт та жир (влітку всі чинники зростають у кілька разів), які є ідеальним середовищем для розмноження бактерій, сприяють появі вугрів, комедонів та погіршенню таких захворювань, як розацеа.

Чи варто змінювати режим догляду за шкірою

Різка поява маскне може викликати паніку та бажання кардинально змінити догляд – перейти на зовсім інші (більш агресивні) засоби та процедури. Проте експерти радять не вдаватись в крайнощі. Тому що носіння маски у спеку – це вже стрес для шкіри, а радикальна зміна догляду може лише погіршити ситуацію. Тому міняти нічого не варто, потрібно лише скорегувати догляд – приділити час та увагу ніжному очищенню двічі на день, яке б не викликало додаткового подразнення, та максимальному зволоженню.

Що замовити:

Маскне: як карантин сприяв новим проблемам зі шкірою та змінив догляд 2

Де замовити: beautyvision.com.ua

Маскне: як карантин сприяв новим проблемам зі шкірою та змінив догляд 3

Де замовити: sativacosmetics.com.ua

Не забувайте і про захист від сонця. Крем з spf-фільтром стане додатковим зволоженням для шкіри та захистом від ще більших пошкоджень, які можуть спричинити сонячні промені. 

Маскне: як карантин сприяв новим проблемам зі шкірою та змінив догляд 4

Докотор Цайхнер радить обирати сонцезахисні засоби з оксидом цинку, мінеральним блокатором, який відбиває УФ-світло. Крім того, санскрін для обличчя цьогоріч має й дещо естетичну функцію, захищаючи частину обличчя від небажаної засмаги. Адже в б’юті-виданнях вже з’явився актуальний термін «ковідна засмага» – коли засмага лягає на обличчя нерівномірно, окресливши відповідною формою область, яку закриває маска. 

Маскне: як карантин сприяв новим проблемам зі шкірою та змінив догляд 5

Важливо наносити сонцезахисний засіб, навіть коли ви перебуваєте в приміщенні. Спеціалісти запевняють, що ультрафіолетові промені з легкістю проникають крізь віконне скло, завдаючи певну шкоду шкірі, коли ви не виходите на двір. Цієї поради слід дотримуватися всім, хто проводить багато часу біля вікна – наприклад, офісним працівникам, чиє робоче місце розташоване біля підвіконня. 

Що замовити:

Маскне: як карантин сприяв новим проблемам зі шкірою та змінив догляд 6

Де замовити: cosibella.com.ua

Маскне: як карантин сприяв новим проблемам зі шкірою та змінив догляд 7

Де замовити: ua.iherb.com

Ну і не забувайте, що окрім природнього денного світла, шкоду шкірі приносить і штучне «блакитне» світло, яке випромінюють екрани гаджетів. Доведено, що саме воно значно прискорює старіння шкіри. Тому мінеральний сонцезахисний крем, котрий захистить вас на вулиці навіть під маскою, виконає свою подвійну дію і у приміщенні. 

Маскне: як карантин сприяв новим проблемам зі шкірою та змінив догляд 8

Чи заважає мейкап під маскою 

Косметологи не радять користуватись декоративною косметикою, коли ви носите маску. Вони впевнені, що це може призвести до ще більших проблем із роздратуванням шкіри. І справа не у самих засобах, які можуть бути якісними та не камедогенними, мова йде про їхні важкі текстури, які ще й нашаровуються одна на одну. Лікарі кажуть, що в літній період шкірі достатньо тонізуючого зволожуючого крему та/або легкої сироватки. Все, що важче за текстурою, легко заб’ється в шкіру маскою та сприятиме появі висипань. 

Що замовити:

Маскне: як карантин сприяв новим проблемам зі шкірою та змінив догляд 9

Де замовити: looksuper.com.ua

Маскне: як карантин сприяв новим проблемам зі шкірою та змінив догляд 10

Де замовити: makalendra.ua

Як щодо самої маски?

Окрім усіх застережень за доглядом за обличчям, варто перш за все звертати увагу на догляд за самою маскою. Інакше уся ваша б’юті-рутина піде нанівець.

Те що, маску слід використовувати не більше двох годин поспіль, ми навіть повторювати не хочемо. Але якщо ви носите її у коротких проміжках часу, слід зберігати її у спеціальному чохлі чи герметичному пакеті. Якщо ж ви навіть нову маску носите просто у сумці поряд з іншими речами, вона вже за першого використання може бути носієм великої кількості бактерій та інфекцій. Так, ви можете уникнути коронавірусу, але отримати інші захворювання як шкіри, так і дихальних шляхів.

Маскне: як карантин сприяв новим проблемам зі шкірою та змінив догляд 11

Якщо ви використовуєте текстильну багаторазову маску, не шкодуйте часу на те, аби її регулярно прати, після кожного носіння. Причому, зверніть увагу на пральний засіб, він не повинен містити барвників та ароматів, які можуть викликати алергію. Крім того, навіть якщо ви впевнені у компонентах засобу, слід не переборщити з ними при пранні. Інакше його молекули можуть «застрягати» у волокнах тканини та призводити до додаткового роздратування.   

Нагадаємо, що в масці чи без неї, всі ми бажаємо, аби шкіра виглядала ідеально. І головні законодавиці трендів вже знайшли спосіб, як цього досягти за допомогою нового б’юті-ефекту – “шкіра дельфіна”, про який ми нещодавно розповідали.

Читай нас в Google News
Підписатися
23-59