fbpx

Лягти і не вставати: як долають стрес міленіали Китаю і чому нам потрібно повчитися

Лягти і не вставати: як долають стрес міленіали Китаю і чому нам потрібно повчитися

Ще кілька років тому країни-азійські тигри були сенсацією з точки зору економіки: швидкий ріст, велика зарплата, купа робочих міст. Однак нині, коли рівень захоплення знизився, люди почали замислюватися, як саме це впливає на життя звичайних жителів мегаполісів. Спойлер: молодь не в захваті.

Нині міленіали та покоління Z почали протестувати проти культури надмірної роботи та недоплати за старання й заснували рух “тан пін”, що у перекладі означає “лежати рівно”. Концепція передбачає не просто валяння на дивані (хоча й це теж), а описується як духовний рух, за допомогою якого молодь може звільнитися від того, щоб бути гвинтиком капіталістичної машини.

Робота – не головне

Лягти і не вставати: як долають стрес міленіали Китаю і чому нам потрібно повчитися 1

По суті, рух “тан пін” закликає не перевантажуватись роботою, задовольнятися реалістичними досягненнями та давати собі час розслабитися після робочого дня. Китайські працівники скаржаться на те, що робочий час збільшився до “9-9/6”, тобто місцеві гарують з 9:00 до 21:00, шість днів на тиждень. Додайте ще тиск стосовно високих цін на житло, демографічну проблему – і дійсно, голова вибухає від того, як все це встигати. Тож лежання стало засобом сповіщення уряду щодо рівня виснаження молодої робочої сили країни. Однак насправді лежання є скоріше потребою у відпочинку, наголошення та тому, що необхідно знаходити час на себе та свої особисті бажання.

Проблема батьків та дітей

Лягти і не вставати: як долають стрес міленіали Китаю і чому нам потрібно повчитися 2

І хоча здавалося б, Китай або ж Корея ну дуже далеко від нас, але зізнаймося, що іноді в нас також наступає кризовий момент, коли здається, що найкраще – це лягти та нічого не робити. Також на це бажання впливає й одвічна проблема батьків і дітей, адже старшому поколінню зараз дуже складно дивитися на нас та утриматися від коментарів, що вони у нашому віці встигли зробити набагато більше. Тож покоління Z несе тягар завищених вимог і очікувань. “Тан пін” є формою тонкого протесту, який закликає до балансу між робочим і особистим життям, просто лежачи на місці і нічого не роблячи.

Як правильно відлежати стрес

Лягти і не вставати: як долають стрес міленіали Китаю і чому нам потрібно повчитися 3

Ми не закликаємо так одразу ж взяти і лягти на підлогу, однак є деякі моменти, коли у такий спосіб й справді можна зняти ментальне та фізичне напруження. 

Реальні цілі

Лягти і не вставати: як долають стрес міленіали Китаю і чому нам потрібно повчитися 4

Амбітність – це добре, але не коли ви все робите з останніх сил. Варто спростити свої цілі та згадати, як усі рекомендують рухатися до мети маленькими кроками. Так ви зможете залишатися фінансово продуктивними й покращит психологічне здоров’я. 

Менше, але краще

Лягти і не вставати: як долають стрес міленіали Китаю і чому нам потрібно повчитися 5

Одночасно зі зростанням темпу життя стає критично важливим і вміти його сповільнити. Частково до цього закликає і раціональне споживання, коли ти обдумуєш, чого насправді хочеться, і не витрачаєш енергію та гроші на щось швидкоплинне.

Не коріть себе за лінь

Лягти і не вставати: як долають стрес міленіали Китаю і чому нам потрібно повчитися 6

У кризові моменти дозвольте собі відпочити – почитайте книгу, подивіться гумористичне відео на YouTube, порозмальовуйте антистрес-розмальовку та головне – вимкніть голос надокучливого критика у своїй голові. Важливо абстрагуватися і від людей, які покладають на вас невиправдано великі надії. Так ви перетворюєтеся на маріонетку в руках інших, а це, погодьтеся, не надає сил.  

Не обов’язково бути вдома

Лягти і не вставати: як долають стрес міленіали Китаю і чому нам потрібно повчитися 7

Проведіть час поза робочим простором. Якщо ви працюєте з дому та вже годинами проводите час у ліжку, спробуйте, наприклад, лісову ванну. Втеча від міста пробуджує турботу про природу та допомагає духовному дослідженню себе.

Знайти хобі

Лягти і не вставати: як долають стрес міленіали Китаю і чому нам потрібно повчитися 8

Наприклад, садівництво, рибальство або прогулянки парком довго вважалися розвагою для літніх людей, але зараз стають модним заняттям і для молоді. І така тенденція спостерігається в усьому світі. Надихніться Олімпійським чемпіоном Томом Дейлі, який завжди знаходить час між тренуваннями, аби щось зв’язати.   

Читай нас в Google News
Підписатися
23-59