fbpx

Далекі мандрівки: 7 фільмів про подорожі, яких ви не бачили

Далекі мандрівки: 7 фільмів про подорожі, яких ви не бачили

Зараз мандрівки для українців змінили своє значення і перетворились з тревел-дозвілля на жах вимушеного переміщення та тривог щодо пошуку безпечного місця, якщо не для себе, то хоча б для своїх дітей. Звісно, сьогодні нікому з нас не потрібно пояснювати, з яким напруженим спектром почуттів доводиться справлятись кожному українцю, де б він не знаходився.

Ми склали підбірку не найбанальніших фільмів про мандри, які, звичайно, не вирішать наших проблем, проте допоможуть хоча б ненадовго відволіктись від реальності.

“Романтики “303” (303), 2018

Далекі мандрівки: 7 фільмів про подорожі, яких ви не бачили 1

Що на вас чекає: романика, подорож автостопом, живописні пейзажі вздовж траси.

24-річна Юлі в спадок від брата отримала кемпер «Мерседес 303» – цілий будинок на колесах. На ньому вона має намір проїхати через всю Європу до Португалії, де живе її бойфренд Алекс. Юлі повинна повідомити йому важливу новину, від якої залежить доля обох. Але на заправці героїня знайомиться з Яном, який хоче дістатися до Іспанії і знайти там свого біологічного батька. Дівчина погоджується підкинути нового друга, але тільки до Кельна. Проте, як не складно здогатись з сюжету роуд-муві, їхня спільна подорож обіцяє багато пригод, які назавжди змінять життя молодих людей. 

“Прощання” (The Farewell), 2020

Далекі мандрівки: 7 фільмів про подорожі, яких ви не бачили 2

Що на вас чекає: подорож до Китаю, знайомство з незвичайними східними традиціями, зворушлива історія, що примушує переосмислити сенс життя.

Молода письменниця Біллі живе в Брукліні, але підтримує тісний зв’язок з бабусею з Китаю, яку вона ласкаво кличе Най-Най. Проте у бабці раптово виявили рак легенів в критичній стадії, але через традиції їй не повідомляють про діагноз. Натомість заради, можливо, останньої зустрічі з бабусею, в Китаї організовують підставне весілля її онука, щоб вся родина могла зібратися разом, не викликаючи підозр. Біллі розуміє, що все це неправильно, але все одно летить на батьківщину, щоб попрощатися з бабусею.

“#ятут” (#jesuislà), 2020

Далекі мандрівки: 7 фільмів про подорожі, яких ви не бачили 3

Що на вас чекає: французький гумор, краєвиди провінційної Франції та яскраві вогні Сеула, філософські роздуми про вік та кохання. 

Стефан керує затишним сімейним рестораном на півночі Країни Басків. При цьому думки його вже давно далекі і від рідних місць, і від кухні, і від своєї сім’ї, де кожен сам по собі. Його роздуми занурені в Південну Корею, де живе його молода подруга з інстаграму Су. Вона займається живописом, і Стефан закохується в її картини, в її країну і в її повідомлення, що відволікають від рутини навколо. Коли в Кореї зацвітають вишні, він кидає все, і бере квиток до Сеула. Але в аеропорту на нього чекає сюрприз — його там ніхто не чекає. У незнайомій країні з абсолютно іншою культурою Стефан вперто продовжує пошуки коханої, чим привертає до себе увагу оточуючих.

“Голий романтик” (The Naked Wanderer), 2019 

Далекі мандрівки: 7 фільмів про подорожі, яких ви не бачили 4

Що на вас чекає: пейзажі сонячної Австралії, подвиги заради кохання та яскраві жарти.

Під час водної прогулянки з дельфінами наївний мрійник Джейк робить пропозицію своїй ​​дівчині Жасмін, яка якраз збиралася з ним порвати. На очах у десятка свідків вона каже йому категоричне «ні». В довершення всього, її батько, котрий за сумісництвом є босом Джейка, звільняє його з роботи. Оскільки тепер в нього є купа вільного часу, Джейк вирішує взяти участь в марафоні більш ніж на 2500 тисячі кілометрів. На догоду спонсорам він роздягається до максимально допустимого мінімуму і починає великий піший тур по Австралії з благодійною місією. Його таємна мета – звернути на себе увагу Жасмін, але шлях Джейка готує йому новий поворот у долі і зустріч зі справжньою дівчиною мрії.

“Розправ крила” (Donne-moi des ailes), 2019

Далекі мандрівки: 7 фільмів про подорожі, яких ви не бачили 5

Що на вас чекає: історія, заснована на реальних подіях, новий ракурс на сімейні цінності, порція доброти та пригод для родинного перегляду.

Крістіан — орнітолог, який вивчає диких птахів, присвятивши роки життя своєму найголовнішому проєкту: він хоче навчити осиротілих білолобих гусей самостійно мігрувати. Згідно з планом Крістіана, за допомогою унікального легкого літака він проведе птахів по безпечному маршруту польоту з Норвегії до Франції. Син Крістіана Томас, одержимий відеоіграми, приїжджає до батька на канікули у повній впевненості, що його чекає найгірше літо в житті. Однак, провівши на фермі якийсь час і краще познайомившись із роботою орнітолога, Томас допомагає батьку в реалізації його грандіозних планів.

“Перегони століття” (The Mercy), 2018

Далекі мандрівки: 7 фільмів про подорожі, яких ви не бачили 6

Що на вас чекає: захопливі автобіографічні пригоди, розповідь про непохитну мрію та чарівний Колін Ферт у головній ролі.

В 1968 році газета «The Sunday Times» оголошує про проведення найбільшої кругосвітньої регати. Згідно з правилами перегонів, грошову нагороду отримує той, хто прийде до фінішу першим, а також той, хто рухатиметься швидше за всіх. При цьому учасники повинні були обійти земну кулю, не зробивши жодної зупинки. Кроухерст відразу подав заявку на участь: перемогою в змаганнях він сподівався надихнути інших мрійників, а заодно поправити справи своєї фірми. Для подорожі потрібен лише човен, на будівництво якого чоловік взяв в борг солідну суму. Розроблений ним тримаран мав стати швидкохідним судном, проте не він був повністю готовий до моменту відплиття. Відступати було вже пізно, і Кроухерст все одно вирішив стартувати. Проблеми з човном почалися майже одразу, і чоловіку довелося визнати, що він, ймовірно, переоцінив свої сили. Тепер йому потрібно не щоб перемогти, але хоча б дістатись до берега живим.

“Заручені та приречені” (Committed), 2014

Далекі мандрівки: 7 фільмів про подорожі, яких ви не бачили 7

Що на вас чекає: романтичні курйози, прогулянки узбережжям та поради у прийнятті важливих рішень. 

Талановитий молодий інженер Джордж досяг того віку, коли чоловікові пристойно мати сім’ю. Відповідна партія є, залишається лише зробити офіційну пропозицію і надіти на палець обручку. Однак в останній момент він розуміє, що подружнє життя з обраницею не обіцяє нічого хорошого. Недовго думаючи він сідає в авто і мчить у напрямку до Кіпру. І раптом трапляється диво. На порожній дорозі він бачить дівчину у весільній сукні, яка біля вівтаря не встигла вимовити фатального «так» і втекла від шлюбних уз світ за очі. Незнайомка просить підвезти її на мис Каво Греко, і Джордж із задоволенням погоджується. Вільні від будь-яких зобов’язань, молоді люди весело проводять час, не думаючи ні про шлюб, ні про серйозні стосунки, але кожен підсвідомо розуміє, що нарешті зустрів свою половинку.

Читай нас в Google News
Підписатися
23-59