fbpx

Ліпше бути на самоті: що таке мінімалізм в стосунках і як його досягти

Ліпше бути на самоті: що таке мінімалізм в стосунках  і як його досягти

Цієї осені несподівано в соцмережах та міжнародній пресі почав набирати популярності новий тренд – тотальний мінімалізм, в тому числі й в стосунках. Все більше молодих людей відмовляються від зайвих речей, раціонально підходять до шопінгу, не витрачають кошти та час на дрібниці, які їм не знадобляться, соцмережі використовують лише по роботі, позбавляють житло від нагромадження меблів, а своє спілкування – від неприємних людей. 

На практиці це виглядає складніше, ніж на словах. Проте сміливці покоління Z кажуть, що воно варте того. Вони діють за схемою Марі Кондо – автора книги-бестселлера “Магічне прибирання”, про яку ми якось розповідали. Тільки якщо Кондо пропонує розвантажити шафи, житло та у такий спосіб очистити думки, сучасні фолловери мінімалізму пропонують йти далі і очистити своє оточення. Так, вони стверджують, що принцип “Ліпше бути на самоті, ніж з ким попало” досі добре працює і прекрасно налогоджує психологічний дисбаланс. За такою схемою варто задуматись, хто з близького вам кола спілкування справді допомагає вам, підтримує та дає сили рухатись далі, а хто – тільки робить вигляд, що добре до вас ставиться? Причому, немає значення – йдеться про дружні стосунки, робочі чи романтичні. Токсичних людей слід безжально викреслювати з життя, яку б роль вони не відігравали.

Ось за якими правилами прихильники мінімалізму пропонують визначити, чи варті відносини вашого часу, сил, ресурсу та енергії.

Не намагатись сподобатись тому, хто вам неприємний

Ліпше бути на самоті: що таке мінімалізм в стосунках і як його досягти 1

В квартирах представників покоління Z зараз навіть не всюди є дзеркало. Господарі такого житла пояснюють це тим, що не вбачають необхідності витрачати по пів години на те, щоб чепуритись перед дзеркалом в прагненні сподобатись людям, багатьом з яких до вас немає жодної справи. Або й більше – тим, хто вам ані крапельки неприємний. Тому представники мінімалізму радять очистити свій простір, не витрачати час на те, аби стати красивішим для когось та виключити з оточення людей, яким спочатку потрібно сподобатись ззовні, аби вони почали з вами стосунки.  

Не спілкуватись з людьми, які несуть негатив

Ліпше бути на самоті: що таке мінімалізм в стосунках і як його досягти 2

Зізнайтесь, серед вашого оточення є люди, до яких ви добре ставитесь, з якими давно знайомі, розділяєте спільні цінності чи захоплення, та попри це, не надто поспішаєте з ними на чашку кави, підсвідомо намагаючись відгородити себе від чергової порції негативу та скаржень на життя, які вас пригнічують? Адепти мінімалізму не наполягають на тому, що вам потрібно різко обірвати контакти з усіма давніми друзями, якщо вони полюбляють “поскиглити”. Проте, таке спілкування часто впливає на ваш власний емоційний стан і може доставляти неабиякий дискомфорт. Тому вони радять просто дозувати зустрічі з негативними людьми та бачитись з ними, скажімо, не частіше, ніж раз на місяць, заздалегідь проінформувавши про це товариша. Так і скажіть, що ви не маєте змоги бачитись частіше. В інший час зі спокійною совістю не соромтесь відмовляти у зустрічі. Так, для багатьох такий підхід видасться жорстоким. Проте прихильники мінімалізу впевнені – ваше власне самопочуття важливіше за все. Тому якщо воно потребує деякого детоксу в оточенні – просто зробіть це.   

Не очікувати від спілкування вигоди 

Ліпше бути на самоті: що таке мінімалізм в стосунках і як його досягти 3

Відносини з будь-ким не можуть будуватись за бартерною схемою. Якщо від вас вимагають якусь «вдячність» взамін за хороше ставлення, допомогу чи подарунки – вам слід не винити себе в нещирості почуттів по відношенню до людини, а задуматись над тим, чому вона згодна робтити добро лише взамін на «бонуси» – чи то матеріальні, чи то моральні, як наприклад, послуги, вимушені компроміси чи овертайм вашої уваги до неї. Так само схема працює і з вашого боку. Якщо ви перебільшено зм’якшуєте ставлення до знайомих чи йдете на якісь жертви для бойфренда – це виключно ваше рішення. Ви не можете ані очікувати , ані вимагати за це якось особливого непритаманного людині ставлення до себе. 

Не з’ясовувати стосунки 

Ліпше бути на самоті: що таке мінімалізм в стосунках і як його досягти 4

І не влаштовувати драм! Якщо у вас чомусь заклався паттерн про те, що ідеальна ідеальна пара – це італійська пара, з гучними сварками, криками, биттям посуду та жбурлянням предметів в стінку – у вас неправильне уявлення про стосунки. Вічні сварки, навіть після яких слідує солодке примирення, не додають гармонії та здоров`я до вашого психологічного стану, не сприяють хорошому настрою та навіть можуть стати одним з факторів, які послаблюють загальний імунітет організму. Тому жодні відносини, а особливо романтичні, не варті постійних стресів. 

Не шукати зайвого приводу для образ 

Ліпше бути на самоті: що таке мінімалізм в стосунках і як його досягти 5

Здорові відносини не терплять маніпуляцій, ревнощів та вічних безпідставних образ. В іншому випадку, якщо людина викликає у вас постійне відчуття роздратування, слід задуматись над тим, чи варте таке спілкування продовження. Проте, якщо у вас ситуація дзеркальна і образи сипляться у ваш бік, не слід їх ігнорувати та просто ковтати.

Не дозволяти знецінення на свою адресу

Ліпше бути на самоті: що таке мінімалізм в стосунках і як його досягти 6

Часто у стосунках можна отримувати постійні “голочки” на свою адресу і навіть не помічати цього. Особливо, якщо цей тролінг замаскований під гострий гумор. Якщо друзі чи ваш хлопець постійно вам вказують на ваші особливості – приміром, жартують щодо вашого зросту, ваги, діяльності, рівня обізнаності в культурних та інтелектуальних аспектах життя і все це торкається вашої самооцінки – знайте, ці жарти є знеціненням аспектів вашої особистості. І це нормально, якщо вам не хочеться над ними сміятись. Ви маєте право висловити своє незадоволення, або ж просто обірвати спілкування з такими людьми. 

Не підтримувати навіть ввічливих зв’язків з тими, хто вам неприємний

Ліпше бути на самоті: що таке мінімалізм в стосунках і як його досягти 7

Якщо людина вам не цікава та неприємна – не намагайтесь створити штучний інтерес у ваших взаєминах. Така ведмежа послуга лише змарнує час для обох, який кожен з вас міг би провести з більшою користю, аніж за ланчем, до завершенння якого ви рахуєте час. Так, ми всі звикли до правил виховання, де нам в дитинстві було сказано, що відповідати відмовою на чиєсь запрошення – неввічливо, без вагомої на те причини. Ось вам нове правило – не ввічливо зустрічатись з людиною , якій вам доводиться годину лицемірно посміхатись. 

Читай нас в Google News
Підписатися
23-59