Ми не будемо оригінальними, якщо скажемо, що нинішній 2020 рік вплинув на світ та вніс глобальні зміни у життєвий уклад, ведення бізнесу, домашні звички та стосунки більше, ніж попереднє десятиліття. А також став нескінченним джерелом не лише для мемів, а й для появи нових термінів, що влучно описують сучасні реалії у всіх сферах. Вивчаємо найактуальніші з них.
Думскролінг

Тривожні новини захоплюють більше, аніж позитивні. Саме тому з’явилось ціле явище під назвою думскролінг, утворене від слів «загибель» та «гортати», що означає «довготривале читання негативних новин». Термін набув загострення під час ізоляції на карантині, коли у всіх нас було багато часу на моніторинг соцмереж та паніку щодо наслідків, до яких може призвести пандемія. Зізнайтесь, хіба ви на карантині не засиджувалися в інтернеті до третьої родини ночі, наманаючись з`ясувати, наскільки все погано у різних країнах та які збитки світу наніс коронавірус? Оце і є думскролінг, до якого психологи радять ставитись серйозно та знаходити для себе практики розслаблення, аби не піддаватись стану, що сприяє розвитку тривог та депресії. Причому, якщо півроку тому думскролінг був викликаний здебільшого пандемією, зараз він стосується й інших негативних новин, таких як невтішні прогнози щодо карантину, втрата роботи, політична та економічна криза, стихійні біди та інші фактори, що не дають відпочити.
Короніали

Терміном “короніали” просунута інтернет-спільнота та діджитал-видання вже назвали малят, що були зачаті або народжені під час пандемії коронавірусу. Тобто це буде наступне покоління після невгамовних міленіалів, які значно відрізняються від старших за віком людей та вже стали цільовою аудиторією для брендів, компаній та соціальних мереж.
Зумбомбінг

У зв’язку з тим, що карантин зробив шалено популярним сервіс Zoom, який дав змогу колегам проводити відеоконференції та хоч якось слідувати робочому режиму, ним почали активно користуватись і зловмисники. Вони приєднуються до чужих відеочатів, незахищених паролями, аби продемонструвати в ефірі неприйнятний контент – наприклад відео, що містить насилля та порнографію. Так, поняття «зумбомбінг» отримало назву на честь відомого сервісу, хоча воно може описувати подібні інциденти й в інших додатках.
Фембой

Формулювання фембой з’явилось ще на початку цього десятиліття та давало визначення чоловікам, які були шанувальниками жіночого одягу і не соромились носити на публіці спідниці та сукні. За останній рік це поняття набуло шаленої популярності, як і його послідовники, котрих тепер легко знайти навіть серед голлівудських зірок. Лише згадайте червоні хідники останніх премій, де чоловіки стерли гендерні межі моди! Найяскравіші луки цьогоріч продемонстрували актори Езра Міллер, Біллі Портер, дизайнер Марк Джейкобс,
Лутінг

Цей термін набув широкого розголосу під час протестів в США, які виникли після вбивства афроамериканця Джорджа Флойда поліцією, яка перевищила свої повноваження. Після інциденту виник цілий рух Black Lives Matter, який супроводжувався гучними протистояннями та погромом і розграбуванням дорогих магазинів. Варто наголосити, що лутінг – це не мародерство, а спосіб протесту бідного населення проти заможних людей, їхніх цінностей, а також знак підтримки гетто-ком‘юніті.
Сімп

Ще одне зовсім не нове слово, що з’явилось ще в середині минулого століття, однак останнім часом отримало нове дихання та нове значення. Якщо раніше воно означало хлопчину-простака, то зараз набуло контексту з дещо образливим відтінком милого, ввічливого хлопця-невдахи, який намагається подобатися дівчатам, але незмінно залишається у «френдзоні».
Біоромантик

Сучасні сексологи пояснюють появу нових сексуальностей тим, що зараз люди знаходяться у більшому контакті з собою, ніж попередні покоління. Тому нова сексуальність – не спектр, а мікс безкінечних можливостей та комбінацій. Не дивно, що останнім часом у медіа все частіше лунає визначення «біоромантик», що вказує на людину, яка відчуває романтичний потяг до людей різних гендерних ідентичностей, включаючи і жінок, і чоловіків.
Седфішинг

Цей термін є комбінацією двох слів англійського походження – “sad” (сумний) та “fishing” (рибалка) – та означає стиль поведінки у соціальних мережах, коли автор допису робить пост з нарочито жалісливим змістом з метою зібрати якомога більше співчутливих коментарів. Автором влучного визначення стала американська журналістка Ребекка Рейд, яка розкритикувала модель Кендалл Дженнер за дописи у соцмережах, де та називала акне на обличчі великою трагедією свого життя.
Бардкор
Нові явища з’явились також і в музичній культурі. Найпомітнішим у YouTube став тренд «бардкор». Це фактично новий музичний жанр, який пропонує послухати кавери сучасних популярних пісень у стилі середньовічних бардів. У нових композиціях звучать забуть інструменти флейта, лютня, кельтська арфа, а у текстах зустрічаються слова староанглійською мовою, котрі навіть досвідчені перекладачі можуть не одразу зрозуміти.