fbpx

Кускус та фінську сауну визнали нематеріальною спадщиною ЮНЕСКО

Кускус та фінську сауну визнали нематеріальною спадщиною ЮНЕСКО

Щорічно ЮНЕСКО на основі поданих різними країнами заявок, визначає список об’єктів, які отримують статус нематеріальної спадщини людства. Цьогоріч ООН з питань освіти, культури та науки внесла туди 18 нових пунктів. Розповідаємо про найцікавіші з них. 

Кускус 

До списку нематеріальної спадщини цього року увійшов кускус, який відносно нещодавно став популярним і у нашій країні. Цікаво, що експерти оцінили не лише саму страву, а й спосіб її приготування. Заявка на внесення кускусу до списку ЮНЕСКО була подана одразу чотирма країнами – Алжиром, Мавританією,Марокко і Тунісом. Приготування кускусу в цих країнах – це церемоніальний процес, що включає в себе кілька етапів: починаючи з вирощування злаків і закінчуючи приготуванням.

Кускус та фінську сауну визнали нематеріальною спадщиною ЮНЕСКО 1

Хокери

Так, до списку ЮНЕСКО тепер входять і хокери (або хокер-центри) – фуд-корти в Сінгапурі, де готують найрізноманітнішу вуличну їжу китайської, малайської, індійської та інших кухонь світу. Цікаво, що місцеві жителі там не лише їдять, а й проводять вільний час – грають в шахи та проводять арт-вистави.

Фестиваль Нар Байрамі, присвячений гранату 

Продовжуючи гастрономічну тематику, до списку також увійшов фестиваль Нар Байрамі, присвячений гранату, який щорічно проводиться в Азербайджані. Це свято демонструє гордість за традицію культури фрукта. Культура граната – це набір практик, знань, традицій і навичок, пов’язаних з вирощуванням фруктів, якийвикористовується не тільки в різних кулінарних контекстах, але також згадується в ремеслах, декоративномумистецтві, міфах, оповіданні і іншій творчості.

Фінська сауна 

Фінська традиція приймати сауну була внесена в список нематеріальної культурної спадщини. Так як купання в сауні є невід’ємною частиною повсякденного життя і свят, а також благополуччя і способу життя фінів. До цього, до речі, Фінляндія не була представлена у списку ЮНЕСКО. 

Кускус та фінську сауну визнали нематеріальною спадщиною ЮНЕСКО 2

Бойове мистецтво тайцзицюань

Стародавнє китайське бойове мистецтво тайцзицюань, дуже популярне в Китаї та ряді країн Азії, також увійшло в список нематеріальної культурної спадщини людства. До слова, в даному списку значиться вже 42 шедевра усної і нематеріальної культурної спадщини, подарованих людству Китаєм.Тому Китай посідає перше місце в цьому списку серед всіх країн. 

Годинникове мистецтво 

Ще одним пунктом стало знамените годинникове мистецтво, народжене в Швейцарії. До речі, це мистецтво визнане наймолодшим з усього списку. 

Кускус та фінську сауну визнали нематеріальною спадщиною ЮНЕСКО 3

Риболовна техніка чарфія 

Особливий статус отримала й риболовна техніка чарфія, якою користуються в Тунісі. Вона полягає у пастках, створених з пальмового листя, які встановлюються на морське дно. Риба в них потрапляє під час відливу.

Бортництво

Ще одним захопливим пунктом у рейтингу стало бортництво – культура бджільництва в Польщі і Білорусі, пов’язана з розведенням диких бджіл у дуплах дерев або дерев’яних вуликах, розташованих на деревах.

Верблюжі перегони 

Згідно прохання Оману та ОАЕ до списку також внесені верблюжі перегони – один з найпопулярніших видів спорту в аравійських монархіях Перської затоки. Тварин відбирають за видом, походженням і віком, а самі змагання проводяться на спеціально підготовлених полях.

Кускус та фінську сауну визнали нематеріальною спадщиною ЮНЕСКО 4
Читай нас в Google News
Підписатися
23-59