fbpx

Король Норвегії відвідав «Тур солідарності» за Україну з виступом Катерини Кухар та Олександра Стоянова

Король Норвегії відвідав «Тур солідарності» за Україну з виступом Катерини Кухар та Олександра Стоянова

Завершується квітневий благодійний «Тур солідарності» на підтримку України Grand Kiev Ballet містами Норвегії, який ініціював Олександр Стоянов. Під час туру артисти не лише збирають кошти для українських дітей, а й розповідають справжню правду про війну в Україні. Вистави розпочинаються з короткого інформаційного відео про війну в Україні, а закінчуються тим, що вся зала глядачем стоїть під гімн України.

Одну із вистав «Тура Солідарності» на підтримку України, а саме в Осло, нещодавно відвідав його Величність Король Норвегії Гаральд, а також мер Осло Маріанна Борген, президент норвезького парламенту Масуд Гараххані, депутат парламенту Гурі Мелбі.

Король Норвегії відвідав «Тур солідарності» за Україну з виступом Катерини Кухар та Олександра Стоянова 1
Король Норвегії Гаральд (праворуч)

Український посол у Норвегії В’ячеслав Яцюк перед виставою зачитав звернення Першої леді України Олени Зеленської. Зі своєю промовою до уряду до норвезького народу звернулися й самі артисти Катерина Кухар та Олександр Стоянов.

Король Норвегії відвідав «Тур солідарності» за Україну з виступом Катерини Кухар та Олександра Стоянова 2

Олександр Стоянов: «Як і весь цивілізований світ члени Grand Kiev Ballet шоковані злочинами проти людства, які відбуваються на нашій Батьківщині. Сьогодні ми на інформаційній передовій. Ми розповідаємо глядачам, які до нас приходять на спектакль «Жизель», про реальну війну в Україні. Норвежці демонструють солідарність із українським народом, купуючи квитки на спектаклі, адже частина коштів від продажу квитків іде на підтримку українських дітей, в організацію «Врятуйте дітей».

Король Норвегії відвідав «Тур солідарності» за Україну з виступом Катерини Кухар та Олександра Стоянова 3

За місяць ми відвідали 16 міст Норвегії. Також солідарність демонструють реальні дії Норвегії, яка у квітні передала Україні протиповітряні ракетні системи Mistral, 4000 протитанкових ракет, захисне обладнання та багато іншого. Норвегія вперше відступила від свого принципу з 1959 року не постачати зброю країнам, що воюють».

Катерина Кухар: «У нашій трупі танцюють артисти, які просиділи зі своїми дітьми понад тиждень у підвалах. З 24 лютого весь цивілізований світ розуміє, що на планеті Земля більше ніхто не може бути у безпеці. Першого дня війни ми зі Стояновим були на гастролях у Франції, а наші діти в Україні. О 5-й ранку нам зателефонувала няня наших дітей, що плакала, і сказала, що Київ бомблять. Я навіть не можу вам передати весь той жах, який ми пережили, перебуваючи далеко від Батьківщини, від наших дітей та батьків. Ми не могли нічим допомогти своїм дітям. Наш рейс до Києва скасували. У нас було заздалегідь куплено квитки з Франції до Києва на 24 лютого, на 17 вечора.

Король Норвегії відвідав «Тур солідарності» за Україну з виступом Катерини Кухар та Олександра Стоянова 4

Я нічого не могла робити, поки не побачила своїх дітей, але я знайшла в собі сили після місячної перерви повернутися до роботи, щоб розповідати людям про нашу культуру і трагедію, яку переживає наш народ».

У березні Олександр Стоянов провів благодійні вистави у Франції разом Grand Kiev Ballet, завдяки чому було зібрано кошти на покупку медичного автомобілю, який був переданий для львівської області. 

Також Катерина Кухар та Олександр Стоянов танцювали у благодійному Гала-концерті на підтримку України у Гранд опера, всі виручені кошти від продажу білетів, було зібрано 300 000 євро,  відправили Alliance Urgences Ukraine.

Читай нас в Google News
Підписатися
23-59