fbpx

Книга року за версією BBC News Україна

Книга року за версією BBC News Україна

Нещодавно українська служба BBC у партнерстві з Культурною програмою Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) оголосила переможців премії Книга року BBC-2021. 

Переможцем у номінації “Книга року BBC-2021” став роман “Хто ти такий?” Артема Чеха. Письменник зазначає, що книга певною мірою є автобіографічною для кожного, хто зростав у 90-ті роки в Україні, хто проходив всі нині вже незрозумілі ініціації власної “дорослості” в міських гаражах і кварталах. Вона автобіографічна для всіх, хто народився в ту дивну й цікаву епоху, коли старі ідеали зникли й нівелювалися, а нові ще не встигли народитися. 

Книга року за версією BBC News Україна 1

У номінації “Книга року BBC – Есеїстика – 2021” перемогу здобула збірка есеїв Андрія Содомори “Про що писати…”. Це своєрідна “екранізація” живої, образної думки про найрізноманітніше, навіяне моментом, й до пейзажів макросвіту. Присутність у цій книжці творів європейської, передусім античної літератури, прозорий, близький до розмовного стиль викладу робить її цікавою художньою ілюстрацією вислову: “Vivere est cogitare” – Жити означає мислити.

У номінації “Дитяча книга року BBC – 2021” перемогла книга Петра Яценка “Союз радянських речей”. Це книга про подорож батька й сина, які їдуть до мами та бабусі до Львова. Так само вони водночас подорожують і в часі: батько розповідає синові про той, не такий вже й давній втрачений світ, світ свого дитинства, світ радянських речей.

Кожний переможець отримає винагороду 1000 фунтів стерлінгів у гривневому еквіваленті.

Читай нас в Google News
Підписатися
23-59