fbpx

Кідкор: модна естетика, яка повертає нас у дитинство

Кідкор: модна естетика, яка повертає нас у дитинство

З появою мережі TikTok, яка хоч-не-хоч впливає на появу трендів, ми ледь встигаємо зафіксувати новий стилістичний напрямок із закінченням “-кор”, який вже наслідують інфлюенсери від Нью-Йорку до Копенгагену. Після гучного тренду на коттеджкор та мрійливого лавкору, соцмережі штурмує кідкор (kidcore) – візуальна естетика, натхненна речами з нашого дитинства. 

Кідкор: модна естетика, яка повертає нас у дитинство 1

Незважаючи на те, що визначення “кідкор” з’явилося лише наприкінці літа, його вже можна знайти в тлумачному словнику з англійської мови Urban Dictionary, який дає таке пояснення: “Кідкор – це різновид естетики, в основі якої лежать яскраві кольори та дитяча тематика 90-х. Вона часто поєднується з іншими візуальними та культурними напрямками, такими як thrift-chic (з англ. «ощадлива дівчина») та vaporwavе (музичний жанр з олдскульною 3D-анімацією). Інші атрибути кідкору – блискітки, веселка, інтернет 90-х, дитячі іграшки, наклейки і т.д.”

Кідкор: модна естетика, яка повертає нас у дитинство 2

Фешн-знавці кажуть, що витоки стилю сягають 2015 року, коли медіа-художник Метт Стар почав створювати образи, референсом до яких слугував дитячий одяг. Тоді стиль отримав назву “бейбікор”, а преса пояснювала його успіх тим, що одяг для дітей має “грайливу, невимушену і зручну естетику, чого не пропонує більшість брендів одягу для дорослих”. В той момент роботи Метта Старра були більше схожі на арт-проект, занадто далекий від повсякденного життя. Але незабаром бейбікор і кідкор перетворився на мікротренд, який отримав визнання фешн-поціновувачів. Виявилося, багатьом дорослим припала до душі яскрава підлітково-дитяча атрибутика. 

Кідкор: модна естетика, яка повертає нас у дитинство 3

Але не варто думати, що кідкор – це якесь виключно підліткове захоплення, яке знайшло відгук лише в інфантильних акаунтах. У фешн-площині кідкор можна прослідкувати як в колекціях відомих брендів, на кшталт Gucci чи Moschino, так і в творах візуальної культури. Наприклад, палко обговорюваний серіал “Ейфорія” багато в чому побудований саме на естетиці кідкору. А взагалі, у кідкорі надихатись можна спогадами про 90-ті та початок 2000-х: серіалами “Ліззі Магвайєр”, “Сабріна — юна відьма” та “Сейлор Мун”, кліпами Брітні Спірс, яскравою канцелярією – згадайте перші строкаті блокноти та блискучі гелеві ручки, а також хобі – створення персональних анкет, плетіння фенічок чи читання журналу “COOL”.

Кідкор: модна естетика, яка повертає нас у дитинство 4

Але годі базікати! Пропонуємо подивитись, як виглядає стилістика кідкору на конкретних прикладах і на які її риси варто спиратися, якщо ви вирішили слідувати цьому мікротренду. 

Веселковий принт

Кідкор: модна естетика, яка повертає нас у дитинство 5

Кольори веселки та веселковий принт – одна з основних характеристик кідкору, яка дозволяє не соромитись своїх бажань і використовувати її з такою ударною дозою, якої побажає ваше внутрішнє дитя. 

Кольорова шуба 

Кідкор: модна естетика, яка повертає нас у дитинство 6

Яскрава кольорова шуба згідно з правилами кідкору не обов’язково має бути єдиною помітною плямою в образі. Навпаки, краще її поєднувати з таким ж барвистими елементами в одязі, аксесуарах та навіть зачісці.

Тай дай 

Кідкор: модна естетика, яка повертає нас у дитинство 7

І хоча ми нещодавно згадували, що масова істерія за технікою тай дай поступово відходить у вчорашній день, у стилізації образів кідкору такий принт все ще має право на існування. Особливо у парі з відповідними аксесуарами, що нагадують дитяче оздоблення з бісеру. 

Стікери, брошки та нашивки 

Кідкор: модна естетика, яка повертає нас у дитинство 8

Згадайте лише, як сильно в дитинстві ми любили будь-які яскраві “прикраси” на одязі – вишивку на джинсах, глітерний малюнок на футболці, квіткову аплікацію на светрі чи просто кумедні значки та брошки, якими ми щедро декорували однотонний одяг на сумки. Тепер цей же принцип працює у кідкорі – чим більше дитячих нашивок в образі, тим краще. На відміну від інших фешн-стилів, заповідь “less is more” тут не діє.

Комбінезон 

Кідкор: модна естетика, яка повертає нас у дитинство 9

Окрім кольорової гами, кідкор базується й на стилістиці речей, запозичених з 90-х. Зізнайтесь, коли ви востаннє одягали джинсовий комбінезон – класі в 6-му? Що ж, можете повертатись до гардеробу тих часів!

Пастельні фарби 

Кідкор: модна естетика, яка повертає нас у дитинство 10

Кідкор – це не лише насичені відтінки чи неон. Він цілком може бути втілений і у пастельній палітрі. Якщо ж будувати лук у таких сорбетних кольорах, слід не боятись поєднувати різноманітні текстури на нагромадження візерунків – наприклад, колготки з різним принтом на ногах стануть центральною деталлю в образі, яка у цьому випадку зовсім не заважає мережеву не сукні, металічним пряжкам на взутті та кольоровому ланцюжку на сумці. Відкиньте будь-які стереотипи та уявіть, що ваш образ сьогодні обирає 5-річна дитина. 

Прикраси 

Кідкор: модна естетика, яка повертає нас у дитинство 11

По-перше, як ви вже зрозуміли, у кідкорі немає місця лаконічності. Тому прикраси є обов’язковим атрибутом вбрання. Причому слід обирати якомога чудернацькі варіанти, де поєднуються різні види металу, матеріалів, каменів та кольорів. А також зверніть увагу на дитячу символіку – сердечка, квіти, вишеньки, звірята та інші близькі душі спогади про юність.  

Мейкап 

Кідкор: модна естетика, яка повертає нас у дитинство 12

Сміливі неонові тіні та гліттер на обличчі, натхенний вищезгаданим хітом “Ейфорія” (який скоро готується підкорити б’юті-світ новим сезоном) – якраз той фундамент мейкапу, який розфарбує сірі будні дорослих дівчат у більш романтичні відтінки.  

Читайте також: Кроше – тренд з бабціної шафи, якому дали нове життя

Читай нас в Google News
Підписатися
23-59