fbpx

«Йди геть!» MONATIK звернувся до війни в арт-проєкті «Буремні вірші»

«Йди геть!» MONATIK звернувся до війни в арт-проєкті «Буремні вірші»

Відомий український співак та продюсер Дмитро Монатік вперше взяв участь у поетичному проєкті Павла Шилька «Буремні вірші».

Вірш з назвою «Якщо в мене залишився лише день», що увійшов до вже третьої компіляції проєкту, Дмитро написав під впливом почуттів та переживань, завданих цією війною. У ньому він звертається до війни, як до людини, з якою веде важку розмову.

Співак особисто озвучив свого авторського вірша, а команда проєкту поклала його на музику та доповнила емоційним асоціативним відеорядом.

 «У цей свій твір Дмитро вклав найсильніші меседжі, адресовані  війні, що триває зараз в Україні, – каже Сергій Затула, копродюсер “Буремні вірші”. – Пронизливі метафори, жорсткі та реалістичні образи, безумовний поетичний талант Дмитра змусять глядачів  слухати ці рядки, затамувавши подих».

До третьої компіляції арт-проєкту також увійшов відеовірш «Якщо Бог мене чує» у виконанні Олени Кравець – акторки “Студії 95 квартал”. Вона прочитала твір волонтерки Лали Тарапакіної, яка на момент вторгнення жила в селі біля аеродрому в Гостомелі, працювала в Чорнобилі та піклувалась про маму в Ірпені.

«До сліз…», – стисло прокоментувала Олена.

Вперше в проєкті зʼявився відеовірш англійською мовою у виконанні Стюарта Маккензі, шотландця, що вже 30 років працює та живе зі своєю сімʼєю в Києві. В Україні, яка стала для нього другою батьківщиною, він став співорганізатором десятків благодійних акцій, а з перших днів війни бере участь у багатьох гуманітарних проєктах. Цей вірш він вирішив присвятити країні, яку давно любить, як свою власну.

Закриває чергову, але не останню частину арт-проєкту «Буремні вірші» авторський англомовний вірш співзасновника музичної премії YUNA Павла Шилька. «Дощ завжди був для мене образом очищення. І ось одного разу у квітні під звучання сирени повітряної тривоги я написав цей вірш, як реакцію на важкі новини того дня…».

Нагадаємо, що до першої та другої частини увійшли відеовірші Маші Єфросиніної, Артема Пивоварова, Володимира Остапчука, Алли Мазур  та Олега Панюти.

Читай нас в Google News
Підписатися
23-59