fbpx

Італійський художник продав невидиму скульптуру за €15000

Італійський художник продав невидиму скульптуру за €15000

Італійському художнику Сальваторе Гаран вдалося зробити безпрецедентну річ — продати скульптуру, яку ніхто ніколи не побачить. Невидиме творіння під назвою «Я є» (I am) було продане на аукціоні за 15 тисяч євро. Крім того, за скульптуру покупець заплатив суму, яка в 2,5 рази перевищила початкову ставку.

Роботу продали на аукціоні, який організував Art-Rite італійський аукціонний будинок, що займається виключно сучасним мистецтвом. Доказом того, що покупець придбав не просто повітря, а твір мистецтва, став сертифікат. Він є офіційним правом власності на нематеріальну скульптуру.

Автор невидимого творіння заявив, що його робота поміститься тільки в приватному будинку. Щоб її встановити, треба звільнити на підлозі простір 1,5 × 1,5 метра. Спеціальне освітлення та клімат-контроль в місці її розташування не обов’язкові, так як вони не вплинуть на сприйняття твору.

«Підсумок торгів свідчить про те, що порожнеча — це не що інше, як простір, повний енергії. Навіть якщо ми спустошимо його, і нічого не залишиться, відповідно до принципу невизначеності Гейзенберга, ніщо має вагу», заявив Гаран.

Читай нас в Google News
Підписатися
23-59