fbpx

Істина у вині: 7 фактів про піно-нуар, які зроблять вас інтелектуалом у будь-якій компанії

Істина у вині: 7 фактів про піно-нуар, які зроблять вас інтелектуалом у будь-якій компанії

Сьогодні, 18 серпня, поціновувачі вина зі всього світу відзначають Міжнародний день піно-нуар – вишуканого вина з однойменного сорту винограду, яке вважається більш легким, витонченим, менш танінним за інші види, легшим в споживанні та здатним освіжати. Ми вирішили, що залишок літа – чудовий привід, аби проводити вечори просто неба за келихом вишуканого вина. Тому розповідаємо про піно-нуар те, чого ви не знали. 

Назва має французьке походження 

Істина у вині: 7 фактів про піно-нуар, які зроблять вас інтелектуалом у будь-якій компанії 1

Оскільки Франція є одним з наймасштабніших виробників винограду, не дивно, що більшість видів вина має французьке походження. Піно-нуар – дослівно перекладається як «чорна шишка» і відсилає до сорту винограду, з якого виробляється напій. Справа в тому, що грона піно-нуар мають надзвичайно темне забарвлення, а їхня форма та щільність розташування ягід справді нагадують соснову шишку. 

Краще вино піно-нуар виробляється в Німеччині 

Істина у вині: 7 фактів про піно-нуар, які зроблять вас інтелектуалом у будь-якій компанії 2

Хоча піно-нуар є популярним виноградом в Італії, «винна країна» не входить навіть до трійки лідерів, коли йдеться про виробництво цього сорту вина. Провідними виробниками є Франція та США – регіон Долини Напи. А от рейтинг топ-3 несподівано замикає Німеччина. Там сорт винограду піно-нуар має назву «Spätburgunder». 

Піно-нуар має й інші назви 

Істина у вині: 7 фактів про піно-нуар, які зроблять вас інтелектуалом у будь-якій компанії 3

До речі, про назви! Хоча піно-нуар завжди виготовляється виключно з одного однойменного сорту винограду, в деякий регіонах, шукаючи на полицях винних магазинчиків піно-нуар, ви можете його не знайти. Зате вам на очі потрапить вино піно-блан або піно-гріджо – знайте, це те ж саме вино, навіть якщо колір буде трохи відрізнятись від звичного вам піно-нуар. Кольорова мутація виноградного сорту – єдина відмінність. Фактична ж ДНК цих трьох підсортів винограду абсолютно однакова.

Виноград, що розбиває серце 

Істина у вині: 7 фактів про піно-нуар, які зроблять вас інтелектуалом у будь-якій компанії 4

Незважаючи на свою популярність, піно-нуар – не найпростіший у вирощуванні виноград. Він має надзвичайно тонку шкірку, яка може легко пошкодитись ще на стадії збору урожаю і навіть не дійти до етапу відбору ягід, які використовуватимуться для вина. Процес дозрівання піно-нуар також вимагає конкретних умов та високих стандартів догляду, тому вважається одним з найважчих серед інших сортів. Саме з цієї причини експерти називають піно-нуар «виноградом, що розбиває серце», посилаючись на розпач виноробів, коли щось йде не так, що часто буває у роботі з піно-нуар.

Прославлене в кіно

Істина у вині: 7 фактів про піно-нуар, які зроблять вас інтелектуалом у будь-якій компанії 5

Так, як Одрі Хепберн прославила коштовності  Tiffany & Co. та сукню Givenchy у стрічці «Сніданок у Тіффані» або Сара Джессіка Паркер – туфлі Manolo Blahnik у серіалі «Секс і місто», вино піно-нуар стало справжнім трендовим напоєм після виходу на екрани оскароносного фільму «На узбіччі» режисера Александера Пейна. Головний герой Майлз Реймонд, вчитель літератури, який мріє видати власний роман, закоханий в піно-нуар та категорично не сприймає вина сорту мерло або каберне. Після виходу стрічки у 2004 році піно-нуар стало улюбленим вином усіх модників та інтелектуалів, а його продажі виросли щонайменше на 20% у США, Великобританії та інших країнах. 

Найдорожча ціна піно-нуар сягає 20000 доларів

Істина у вині: 7 фактів про піно-нуар, які зроблять вас інтелектуалом у будь-якій компанії 6

Domaine de la Romanée-Conti  (DRC) – відомий маєток в Бургундії, який має репутацію виробника найіменитіших та найдорожчих вин світу. DRC виробляє лише 6000 – 8000 пляшок на рік, але їхнє піно-нуар має дивовижно шовковисту структуру, чистий елегантний смак та багаторічну витримку. Приміром зараз пляшку піно-нуар 2005 року виробник продає за 20000 доларів. 

Найкращі смакові поєднання 

З качкою 

Істина у вині: 7 фактів про піно-нуар, які зроблять вас інтелектуалом у будь-якій компанії 7

Качка вважається класичною парою піно-нуар. Висока кислотність вина збалансує жирність та підкреслить смак качки. Не зайвими будуть спеції, додані до птиці, які допоможуть розкрити всі смакові відтінки піно-нуар. 

З різотто з грибами

Істина у вині: 7 фактів про піно-нуар, які зроблять вас інтелектуалом у будь-якій компанії 8

Аромат підліску у грибній страві підкреслить фруктові ноти ароматичного букета піно нуар, особливо якщо вино родом зі Старого Світу.

З фореллю на грилі 

Істина у вині: 7 фактів про піно-нуар, які зроблять вас інтелектуалом у будь-якій компанії 9

Важливий факт: Поєднання риби та червоного вина – союз, заздалегідь приречений на провал. Морські відтінки в післясмаку риби і танінність червоного вина, яка відповідає за структуру смаку, не додають один одному елегантності. Однак зовсім інша справа, якщо йдеться про річкову рибу. Таку, наприклад, як форель або судак. Келих піно-нуар ідеально доповнить їхній смак.

З піцою 

Істина у вині: 7 фактів про піно-нуар, які зроблять вас інтелектуалом у будь-якій компанії 10

Висока кислотність і аромат червоного вина гармонійно поєднуються з сиром і хлібом. Тому для тих, хто обожнює піцу, радимо додати до неї зелень, аби підкреслити квіткові аромати піно-нуар.

З куркою під соусом бер-руж

Істина у вині: 7 фактів про піно-нуар, які зроблять вас інтелектуалом у будь-якій компанії 11

Страва з курки, як правило, ідеально дружить з повнотілим білим вином, як, наприклад, шардоне. Але якщо приготувати її під соусом бер-руж на основі піно-нуар, ви отримаєте бездоганну страву для супроводу келиха вина. 

Читай нас в Google News
Підписатися
23-59