fbpx

Гоблінкор: все, що вам потрібно знати про новий тренд із соцмереж

Гоблінкор: все, що вам потрібно знати про новий тренд із соцмереж

Знаємо, тренди, що закінчуються на -кор, охоплюють соцмережі з такою швидкістю, що примушують ставитись до них з великим скепсисом. Але перед тим, як ви почнете закочувати очі, просто дайте собі шанс познайомитись з гоблінкором. Можливо, це саме той стиль життя, який вам відгукнеться.   

Що таке гоблінкор 

Гоблінкор: все, що вам потрібно знати про новий тренд із соцмереж 1

Гоблінкор – це стиль життя, який оспівує життя на природі, зокрема в лісі, знаходячи там красу в тому, де інші зазвичай її не бачать: в поросшому мохом пеньку, в корі дерев, в жабах та равликах, в грибах та навіть бруді, який у лісі зустрічається на кожному кроці. Крім того, гоблінкор тісно переплітається з казковою естетикою. Але, не подумайте, він не має нічого спільного з вишуканим принцескором. Цей стиль співзвучний з “ugly fashion” та життям маленьких гоблінів, які є буркотливими та непривабливими створіннями, що знаходять усамітнення в лісі, тікаючи від суспільства. При цьому вони люблять збирати речі та накопичувати їх, створюючи з підручних засобів затишок у власних домівках.

Гоблінкор: все, що вам потрібно знати про новий тренд із соцмереж 2

23-річна Кеті, типова представниця гоблінкора, розповідає про свій підхід до зовнішнього вигляду виданню VICE так: “Я прагну бути схожою на казкових фей, але не оспіваних діснеївськими мультиками. А тих, які просочуються крізь коріння дерев та палко охороняють свою калюжу. Порвалась улюблена блузка? Не біда, обіграйте цю дірку так, щоб вона виглядала її окрасою. Знайшли красивий блискучий камінчик у лісі? Повісьте його на шнурок та зробіть з нього оригінальну підвіску. Моя філософія стилю полягає у тому, щоб менше турбуватись про те, аби справити враження на інших людей. Натомість зосередитись на тому, щоб носити ті речі, які для вас особисто щось означають”. 

Гоблінкор: все, що вам потрібно знати про новий тренд із соцмереж 3

Так, гоблінкор, як і коттеджкор зосереджений на любові до природи і максимальній втечі від міської метушні. Але якщо коттеджокор при цьому дуже ідеалізований, ефемерний, десь навіть гламурний та достатньо штучний, то гоблінкор більш безпосередній, невимушений та простий, який демонструє неідеальність сільського життя, але власне цим і приваблює. 

Прихильники гоблінкору наголошують на тому, що він має багато контекстів, окрім естетики. Наприклад, символом тих же гоблінів є гриби, що мають тисячі статей. Тому гоблінкор судово вписується в тренди, що кидають виклик гендерним нормам, і будує безпечне ком’юніті для тих, хто ідентифікує себе, як небінарну особу. 

Гоблінкор: все, що вам потрібно знати про новий тренд із соцмереж 4

“Мені, як людині з аутизмом, важко пояснити мою стать і те, що я відчуваю, – розповідає та ж дівчина на імя Кеті, – я ідентифікую себе як гоблін, оскільки для мене гобліни – це маленькі хитрі створіння, які не мають справжнього почуття гендерної ідентичності. Вони просто збирають речі і тусуються в лісі. Ще одна річ, яку я вважаю значною частиною спільноти гоблінкор, – це бажання втекти від суспільства і жити в хащах. Частково це – бажання втекти від усіх суспільних стандартів”.

Гоблінкор в моді 

Гоблінкор: все, що вам потрібно знати про новий тренд із соцмереж 5

Як ми вже сказали, гоблінкор – це не про вишуканість, елегантність чи лоск. Це про індивідуальність, жагу до пригод, речі з історією, непоєднувані візерунки, несподівані кольори, лісову атрибутику та веселощі на найширшому розумінні цього слова. Більшість адептів гоблінкора не бачуть проблеми у бруді, тому догляд за чистотою та свіжістю одягу не є для них головним пріоритетом. Зношені (бабусині) светри або пошиті на замовлення джинси, комбінезони та унікальні шкарпетки часто є основними елементами гардероба гоблінкора. Фанати естетики надають перевагу в темно-зеленій, юолтяній або коричневій палітрі, а також блискучим аксесуарам, які так полюбляють поцупити гобліни. Крім того, невід’ємною частиною стилю гоблінкору є різноманітні сумки-торбинки з безліччю карманів, куди вони складають свої здобутки.

Що одягнути 

Якщо ви концептуально та візуально відчуваєте якусь прихильність до гоблінкору, то ось вам кілька ідей, як можна долучитись до даного стилю. 

Строкатий жилет 

Гоблінкор: все, що вам потрібно знати про новий тренд із соцмереж 6

“Бабусин” светр

Гоблінкор: все, що вам потрібно знати про новий тренд із соцмереж 7

Комбінезон вільного силуету

Гоблінкор: все, що вам потрібно знати про новий тренд із соцмереж 8

Сумка-шопер з додатковими карманами

Гоблінкор: все, що вам потрібно знати про новий тренд із соцмереж 9

Яскраві вінтажні светри в стилі 90-х

Гоблінкор: все, що вам потрібно знати про новий тренд із соцмереж 10

Речі в техніці печворк

Гоблінкор: все, що вам потрібно знати про новий тренд із соцмереж 11

Блискуча металева сумочка

Гоблінкор: все, що вам потрібно знати про новий тренд із соцмереж 12

Читай нас в Google News
Підписатися
23-59