fbpx

Фотозвалище: новий спосіб вести інстаграм, який не потребує спеціальних навичок

Фотозвалище: новий спосіб вести інстаграм, який не потребує спеціальних навичок

Не знаємо, чи помічали ви, як за останній рік змінився інстаграм. Соцмережа ніби втомилась від бездоганно відредагованих фото, що, як пазли, складаються у єдине полотно стрічки, де кожен кадр має пасувати сусідньому зображенню. Зараз просунуті блогери все частіше публікують фото пачками, не особливо хвилюючись про те, наскільки там вдалі та естетичні кадри. Саме цей інстатренд вже охрестили “фотозвалищем” (photo dumping).

Що таке фотозвалище

Оскільки цей термін став популярною тенденцією серед користувачів, його можна окреслити кількома правилами. Фотозвалище – це пост, що складається з галереї світлин – чим більше, тим краще. Дякувати, інстаграм дозволяє за раз публікувати не більше десяти знімків, тому вам не встигнуть набриднути нескінченні фотоісторії в чужих акаунтах. Усі кадри в пості мають бути пов’язані між собою – тематикою, концепцією, часовими кордонами (зробленими за протягом одного дня чи однієї відпустки, наприклад). 

Чому фотозвалища сподобались мілленіалам

Експерти з поведінкової психології сходяться на думці, що всім нам притаманна жага до хвастощів, яка призводить до того, що у подорожах ми споглядаємо нові пейзажі крізь екран телефону, не покидаємо будь-яку вечірку, поки не зробимо кілька кадрів у найфотогенічнішому її куточку та ділимось особистим (наприклад, пропозицією руки та серця) тільки тоді, коли фото каблучки нарешті вийшло зняти з правильного ракурса. Проте карантин змінив ці правила підходу до фотоконенту і в принципі скоротив кількість інфоприводів для фотографій. Тому на перший план вийшли емоції, настрій та атмосфера, а не яскрава картинка. 

Наприклад, зараз пост про минувший день народження у інфлюенсерів виглядає не як обраний один із сотні професійних знімків, на яких іменинниця старанно позує на фотоколі з розкішним букетом в руках. А підбірка десятка фото, знятих друзями протягом всього дня, де, можливо, ракурси підкреслюють не найвигідніші боки, а іноді й зовсім не роблять акцент на героях вечірки, проте передають усю веселу атмосферу свята. 

Більш того, самі користувачі мережі зізнаються, що такі фотографії повертають нас у юність, коли ера соціальних мереж лише починала свій розквіт, а підхід до фотоматеріалів був не такий прагматичний. Згадайте свою сторінку у мережі “ВКонтакте” років 10-15 тому? Пам’ятаєте, які фото ви туди викладали? Це були десятки альбомів інколи із сотнями неідеальних (а то й абсолютно незграбних) світлин, присвячені якомусь приводу. Попри все це, лайки під ними були спражніми та щирими. 

То ж сучасні фотозвалища в інстаграмі – це і є ті самі альбоми з нотками ностальгії, які не потребують обирати один-єдиний влучний кадр, але й, дякувати, мають обмеження фото в галереї. 

Фотозвалища не потребують додаткових слів

До речі, той десяток знімків, що потрапляє в пост, як правило є таким інформативним, що не потребує додаткових довгих текстів, які з приходом комерціалізації соцмереж поступово стали нормою. І це ще одна перевага – не всі готові витрачати час на полотна тексту, аби детально передати атмосферу дня. А от калейдоскоп знімків красномовно зробить це замість вас. 

Як виглядають фотозвалища

Отже, якщо вам близький новий (давно забутий) тренд інстаграму, але ви не знаєте, з чого почати, ось вам кілька прикладів, які наочно демонструють, що таке фотозвалище і чому воно має кращу здатність достукуватись до сердець, аніж типові відретушовані знімки. 

Що ви робили цього літа?

Блогер та ведуча подкасту Найна Флоренс зворушливо показує, як пройшов початок її літа. Незважаючи на те, що жодних значних івентів у її житті протягом цього періоду не було, розмиті світлини, ніби зроблені на стару “мильничку”, на яких дівчина позує на пікніках з друзями, знімає захід сонця та ятки з морозивом, відмінно демонструє вислів “Літо – це маленьке життя”. До слова, її пост називається максимально лаконічно – “травень/червень”. Нагадує назви тих старих альбомів, правда? 

Солодкі 22 

А ось як виглядають світлини з посткарантинного дня народження, коли гучні гламурні вечірки досі вважаються табу.

Тематичні фотозвалища 

Фотозвалища можуть грати роль не просто приємних спогадів, а й бути більш глибокою інформативною ілюстрацією поста нішевих блогерів. Так, інфлюенсер під ніком @veganbeautygirl, котра ділиться з підписниками своїми гастрономічними враженнями, використовує оберемок фото, аби не просто показати, як виглядає та чи інша страва у закладі, а й доповнити її враженнями, що залишились після споживання. 

Гумористичний скетч 

Навіть Майлі Сайрус підтримала тренд та назвала себе “королевою фотозвалищ”. Як доказ своїх слів, вона виклала підбірку архівних фото та журнальних заголовків, послідовність яких складається у гумористичний скетч, де зірка висміює свій відомий екранний образ героїні Ханни Монтани.

Краса природи 

На противагу тим блогерам, які постять мальовничі краєвиди лише з екзотичних курортів, прихильники фотозвалищ пропонують помітити красиві пейзажі просто за вікном.

Читай нас в Google News
Підписатися
23-59