fbpx

Два українських фільми покажуть на фестивалі «Санденс»

Два українських фільми покажуть на фестивалі «Санденс»

Світова премʼера фільму «Клондайк» режисерки Марини Ер Горбач та документальної стрічки “Будинок зі скалок» Сімона Леренга Вільмонта відбудеться на міжнародномі фестивалі «Санденс».

Драма режисерки Марини Ер Горбач стане першою українською ігровою стрічкою, яка буде представлена в міжнародній конкурсній програмі World Cinema Dramatic Competitionголовного фестивалю незалежного кіно в США – Sundance Film Festival. Фільм «Клондайк» розповідає про місцеву родину, яка опинилася в епіцентрі подій авіакатастрофи рейсу MH17 Malaysia Airlines 17 липня 2014 року в селі Грабове Донецької області. Ірка і Толік очікують народження першої дитини, але війна жорстоко вривається в їхні життя разом із уламками збитого боїнга. Жінка відмовляється евакуюватися, навіть коли село захоплюють озброєні угрупування.

Два українських фільми покажуть на фестивалі «Санденс» 1

Також на «Санденсі» відбудеться ще одна світова прем’єра стрічки, що створена за підтримки Держкіно. Документальний фільм «Будинок зі скалок» спільного виробництва Данії, Швеції, Фінляндії та України відібрано до конкурсної програми World Cinema Documentary Competition. Зйомки проходили на Сході України. 

Два українських фільми покажуть на фестивалі «Санденс» 2

У фільмі «Будинок зі скалок» йдеться про те, як на тлі війни у Східній Україні, що важко б’є по родинах, які живуть поблизу фронту, невелика група вольових соціальних працівників невтомно працює в одному особливому дитбудинку, створюючи такий необхідний безпечний простір для життя дітей, поки державні органи та суди вирішують подальшу долю дитини та сім’ї.

Sundance Film Festival 2022 пройде з 20 до 30 січня у Парк-Сіті (США) в гібридному форматі.

Читай нас в Google News
Підписатися
23-59