fbpx

«Дотримуйтесь не трендів, а власного стилю»: дизайнер ательє індпошиву Наталія Город про те, як одяг може змінити життя

«Дотримуйтесь не трендів, а власного стилю»: дизайнер ательє індпошиву Наталія Город про те, як одяг може змінити життя

Протягом місяця ми зустрічались з відомими українками на гомінких вулицях Києва в рамках рубрики «Хюґе у великому місті», аби поговорити про те, в чому вони для себе знаходять затишок та відчуття комфорту в холодну пору року. Виявилось, що верхній одяг неабияк впливає на ступінь сезонної депресії, а зручне тепле пальто може інколи замінити обійми. Наші героїні перевірили це на собі, загорнувшись в пальто бренда N.Gorod – дизайнерського ательє, що відшиває повсякденний та верхній одяг. 

Прийшов час зустрітись із засновницею ательє Наталією Город, яка пояснила нам, в чому переваги речей індивідуального пошиття, хто її клієнтки, з якими запитами вони до неї звертаються та чому індпошив – це хороша інвестиція.  

«Дотримуйтесь не трендів, а власного стилю»: дизайнер ательє індпошиву Наталія Город про те, як одяг може змінити життя 1
Наталія Город

На індивідуальне пошиття мене надихнули поїздки до історичних музеїв та європейських палаців, коли я навчалась ще в школі.  Побачивши казкові сукенки, вишиті та оздоблені золотом та сріблом, неймовірними ґудзиками, фурнітурою, мене настільки вони вразили, що я зрозуміла, що хотіла б роботи щось подібне — створювати для людей дивовижне вбрання. 

Мені дуже подобається працювати в ательє, хоча в мене є ще й швейний цех. Тому що в ательє я контактую з клієнтами, роблю примірки, відшиваю речі за індивідуальними мірками. Пам’ятаєте вислів з фільму «Чародії» —  «Главное, чтобы костюмчик сидел»? Так от, моя робота дозволяє досягти цього відчуття, коли вбрання ідеально сидить. І саме цей процес приносить мені найбільше задоволення. 

«Дотримуйтесь не трендів, а власного стилю»: дизайнер ательє індпошиву Наталія Город про те, як одяг може змінити життя 2
Наталія Город

Нові клієнти часто мене запитують, чи добре їм зробили річ у попереднього майстра. Як це зрозуміти? От взяти, наприклад, пальто. Потрібно одразу подивитись, дубльоване воно чи ні. Тобто, чи є в ньому прокладковий матеріал, якого не видно, але саме він надає бажаної форми та набагато якіснішого вигляду. Це одразу дає розуміння про досвід майстра. Тому що просто пошити пальто може швачка третього розряду. А от вміння дублювати та працювати з дрібними на деталями — обробкою петель, тим, як сидить плечовий пояс, як сидить пальто по лінії стегон, чи має воно чіткий низ – все це може зробити лише кравець вищої кваліфікації. Тим часом такі деталі дають змогу побачити, це пальто коштує 100 тисяч чи 100 гривень. 

В швейному цеху ми відшиваємо пальта, вартість яких на етапі продажу може складати навіть невелику суму — близько 1000 гривень. А в ательє ціна вже різниться в залежності від виробу. Найдорожче наше пальто коштувало 102 тисячі гривень. Ціна залежить від тканини, її волокнистого вмісту, її плетіння. Структура тканини визначає складність та відповідно затрачений час на роботу. Знову ж таки, якщо це поліестер, то його може відшити кравець нижчої кваліфікації. Якщо ж це шовк, то на нього необхідно виділити більше часу  для роботи та кравця вищої кваліфікації. 

«Дотримуйтесь не трендів, а власного стилю»: дизайнер ательє індпошиву Наталія Город про те, як одяг може змінити життя 3
Наталія Город

Мої клієнтки – це дуже різні жінки, їх неможливо виокремити в якийсь загальний портрет. Хтось працює, хтось займається творчістю, хтось виховує дітей. Тому я перед тим, як взятись за роботу, проводжу певне тестування. Я запитую навіщо їй пальто — можливо, вона буде зустрічатись з подругами, можливо — буде ходити на прогулянки з дитиною, а можливо, навіть, вона хоче вийти заміж — з таким запитом ми теж часто працюємо 🙂  Але це все різні пальто. Тобто, спочатку я намагаюся більше дізнатись про те, як і чим живе наша клієнтка. А вже потім ми визначаємо кольоротип, допомагаємо знайти свій відтінок, визначаємо оптимальну довжину та ширину виробу. 

«Дотримуйтесь не трендів, а власного стилю»: дизайнер ательє індпошиву Наталія Город про те, як одяг може змінити життя 4
Наталія Город

Я раджу відштовхуватись не від трендів, а від стилю. Хоча й тренди не такі швидкоплинні насправді, як про них прийнято говорити. Наприклад, якщо дівчина знайшла себе у стилі бохо-шик, вона завжди буде носити щось, притаманне цьому напрямку, незалежно від того, що зараз у трендах. І вона буде у цьому прояві гармонійною та актуальною. От погляньте на аналогічні приклади серед зірок – Сієнна Міллер чи Зої Кравіц є відомими представницями бохо в Голлівуді, і водночас – іконами стилю. 

Моя задача — продумати пальто мінімум на 4 сезони наперед. Форма коміра, лацкан, колір — важливо опрацювати кожну деталь так, аби людина спокійно могла носити його кілька сезонів, не змінюючи. І лише у такому випадку, це дуже доцільне капіталовкладення. 

«Дотримуйтесь не трендів, а власного стилю»: дизайнер ательє індпошиву Наталія Город про те, як одяг може змінити життя 5
Наталія Город

Правила догляду за пальтом залежать від волокнистого вмісту тканини. Якщо це вовна чи шовк, то необхідна суха чистка. Якщо це бавовна чи віскоза, то це може бути і прання. 

Дизайнер не повинен обирати референси, тому що він буде повторюватись. Він повинен надихнутись мистецтвом або природою з урахуванням історії моди і створити щось нове. Кожен день потрібно починати з того, аби дізнаватись, що сьогодні модно, хто що вигадав. 

Проте клієнти часто самі обирають для себе референси і приходять із запитом «Я хочу виглядати як Олена Зеленська» чи «Я хочу виглядати як Меланія Трамп». За моїми спостереженнями, до речі, політики мають ледь не більший вплив на смаки людей, аніж зірки чи модні блогери. Моя справа тут вже відкорегувати крій, зробити зі слов’янської фігури, яка часто А-подібна, витончену Х-подібну, з тонкою талією. 

«Дотримуйтесь не трендів, а власного стилю»: дизайнер ательє індпошиву Наталія Город про те, як одяг може змінити життя 6
Наталія Город

Клієнти часто пишуть мені з фідбеком і звітують, що в тій чи іншій ситуації виглядали на мільйон. Наприклад, пишуть, що успішно уклали угоду, тому що були одягнені в наше пальто. Є й більш романтичні історії, я спеціально навіть зберігаю в телефоні фото таких замовлень. Наприклад, дівчата приходять і кажуть, що їм необхідно виглядати так, аби знайти кохання. Ясно, що десь це звучить інфантильно чи іронічно, але це справді спрацьовує! Мені здається, що тут діє комплексний підхід – і сила думки, і чітко сформульоване бажання, і вмикається впевненість, коли дівчина вбирається в красивий ефектний одяг, про який вона мріяла – вона ніби трохи по-іншому себе відчуває в ньому. У мене є клієнтка, яка потягом 7 років носить мої речі, і завжди пов’язує з ними особисті успіхи. Мені приємно. 

«Дотримуйтесь не трендів, а власного стилю»: дизайнер ательє індпошиву Наталія Город про те, як одяг може змінити життя 7
Наталія Город

N.Gorod – дизайнерське ательє, засновницею якого є Наталія Город. N.Gorod створює повсякденний та верхній жіночий одяг, що ідеально підкреслює образ клієнток. Індивідуальне пошиття будь-якого виробу враховує кольоротип, зріст, вік, статус, а також особливості характеру. Це одяг, який не просто вам пасує, а створює вашу індивідуальність, використовуючи у роботі європейський підхід та італійську якість, завдяки тканинам компанії Stella Ricci.

Instagram

Facebook

Фото: Ден Бобров

Читай нас в Google News
Підписатися
23-59