fbpx

До Дня незалежності України: 29 українців, які роблять країну кращою

До Дня незалежності України: 29 українців, які роблять країну кращою

Сьогодні, у 29 річницю незалежності України, ми хочемо привітати наших читачів та героїв нашого видання зі святом. Та на честь важливої дати символічно відзначити 29 українців, які, на наш погляд, доклали багато зусиль, аби своєю діяльністю покращити Україну вже зараз. Вони не чекають зовнішніх змін, не скаржаться на несприятливі умови в країні, а просто бездоганно працюють у своїй сфері, здійснюють маленькі та великі відкриття, займаються волонтерською діяльністю та вселяють у всіх нас надію на краще. 

Ірина Данилевська 

До Дня незалежності України: 29 українців, які роблять країну кращою 1

Співзасновниця та голова оргкомітету Ukrainian Fashion Week Ірина Данилевська створила перший у Східній Європі офіційний тиждень прет-а-порте, який за більш як 20 років існування під її незмінним керівництвом поставив Київ на карту модних столиць світу, відкрив кілька поколінь дизайнерів, чиї імена зараз відомі далеко за межами країни, став показовим майданчиком української моди для іноземців та платформою для головних національних та міжнародних fashion-заходів. У найважчі для країни часи Ірина робить усе, аби підтримати креативні індустрії, організовує івенти для просування молодих талантів, бере участь у благодійних ініціативах, не обов’язково пов’язаних з модою. 

Олександр Педан 

До Дня незалежності України: 29 українців, які роблять країну кращою 2

Телеведучий Олександр Педан вже понад два роки працює над тим, щоб реформувати уроки фізичного виховання у школах. Разом з командою однодумців створеного ним руху JuniorZ Олександр займається популяризацією цікавих видів спорту та рухливих ігор серед дітей та підлітків. Основні принципи видів спорту, які пропагує рух: безконтактність, нетравматичність, гендерна доступність, інклюзивність. Задля впровадження таких змін тренери та організатори руху їздять містами України, проводять тренінги для вчителів фізкультури та фестивалі для дітей. Крім того, JuniorZ започаткував премію, яка відзначає найкращих вчителів фізкультури за креативний підхід до занять. 

Єлизавета Юрушева 

До Дня незалежності України: 29 українців, які роблять країну кращою 3

Бізнес-леді Єлизавета Юрушева під егідою власного онлайн-видання 23-59.ua започаткувала напрямок підтримки вітчизняних музеїв за допомогою культурно-просвітницьких проектів. Так, у травні 2018 року Єлизавета стала меценатом та співзасновницею проєкту «Коли картини заговорять» – аудіогіду для Національного художнього музею України, озвученого голосами українських зірок. У грудні 2019 – вона реалізувала масштабний проект «Дзвінок у 1986» для Національного музею «Чорнобиль» – неоприлюднені аудіоархіви ліквідаторів на Чорнобильській АЕС. Крім того, Єлизавета Юрушева вже понад 5 років є засновницею та опікуном благодійного фонду «Обираємо майбутнє разом», який займається розвитком немовлят у дитячих будинках, а також освітніми та профорієнтаційними програмами для підлітків у школах-інтернатах. 

Євген Клопотенко 

До Дня незалежності України: 29 українців, які роблять країну кращою 4

Кулінарний експерт, шеф-кухар та телеведучий Євген Клопотенко показав, що істинно українська кухня може бути сучасною, трендовою, унікальною та здоровою, досліджуючи історію української кулінарії та колекціонуючи стародавні українські рецепти, з якими можна ознайомитись на сайті шеф-кухаря та у його ресторані «Сто років тому вперед». Більш того, кулінар змінив підхід до харчування, заснувавши та очоливши соціальний проект зі змін культури харчування «Cult Food», який розвиває три напрямки: «Нове шкільне харчування», «Нова кулінарна освіта», «Нове дошкільне харчування». Метою Євгена є змінити звички харчування, які закладаються ще в дитинстві та показати, здолати радянські та пострадянські кулінарний підхід у освітніх закладах та показати, що навіть з найпростіших українських продуктів можна готувати гастрономічне різноманіття.

Ярослава Гресь 

До Дня незалежності України: 29 українців, які роблять країну кращою 5

Співзасновниця піар-агенції Gres Todorchuk PR Ярослава Гресь зробила ціллю своєї компанії роботу над виключно громадськими, освітніми та культурними проектами. Серед них – «Музей новин», Kyiv SculptureProject, книга «Euromaidan – History in the Making», україномовне видання Корану, «Парк корупції», фотопроект «Щирі», Ukraine WOW та багато інших. Кожен з цих проектів привернув широку увагу публіки та був просвітницькою програмою як для українців, так і для іноземних гостей.   

Андрій Федорів 

До Дня незалежності України: 29 українців, які роблять країну кращою 6

Бізнесмен, маркетолог та засновник міжнародної креативної компанії Fedoriv Goup, яка включає й Fedoriv Agency– найбільше агентство з маркетингу та комунікацій. Воно ж під керівництвом Андрія Федоріва є стратегічним маркетинг-партнером найвідоміших брендів країни, таких як Нова Пошта, Rozetka.ua, WOG, «Ощадбанк», електронний сервіс державних послуг «Дія» тощо. Андрій є засновником та автором навчального курсу для власників бізнесу BrandFather, навчаючи нове покоління українських підприємців створювати якісний унікальний продукт. 

Альона Гудкова 

До Дня незалежності України: 29 українців, які роблять країну кращою 7

П’ять років тому Альона Гудкова створила абсолютно новий формат благодійності та розважальних івентів в Україні – Кураж (екс-Кураж базар). Захід починався з простих барахолок, до яких поступово додалися концерти, лекторії, майстерні і різноманітні тематичні заходи. Протягом всього існування проекту вагому частину прибутку команда під керівництвом Альони продовжує віддавати на благодійність.

Катерина Кухар 

До Дня незалежності України: 29 українців, які роблять країну кращою 8

Прима-балерина Національної опери України та директорка Киівського хореографічного училища Катерина Кухар докладає максимум зусиль, аби вивести балет в Україні на інший рівень. Разом з чоловіком та партнером по сцені Олександром Стояновим вона є членом журі престижних міжнародних конкурсів, а також ініціатором запрошення в Україну кращих іноземних хореографів та артистів. Крім того, балерина організовує та бере участь в благодійних виставах до Дня балету. Виручені кошти з продажу квитків йдуть на забезпечення медичним обладнанням дитячих лікарень. 

Олександр Стоянов 

До Дня незалежності України: 29 українців, які роблять країну кращою 9

Прем’єр Національної опери України Олександр Стоянов мріє, аби український балет досягнув рівня кращих міжнародних балетних труп, на вистави яких глядачі прилітають зі всього світу та замовляють квитки на місяці вперед. Перебуваючи у статусі члена журі та педагога майстер-класів на міжнародних конкурсах «Tanzolymp», «Seoul International Dance Competition», «Всеукраїнська асамблея танцю», Олександр започаткував щорічний міжнародний фестиваль балету в Україні «Ballet Open Space», у якому беруть участь зірки світового балету із театрів La Scala, New York City Ballet, San Francisco Ballet, Opera Garnier, Boston Ballet, Staatsbalett Berlin, Астана Опера. 

Дана Павличко 

До Дня незалежності України: 29 українців, які роблять країну кращою 10

Видавчиня та директорка українського видавництва «Основи» за 9 років свого керівництва видала цілий ряд освітньої та просвітницької літератури, яку палко обговорювали українці. А також дала нове життя українським класичним творам, перевидавши їх у новому яскравому форматі, щоб вони викликали інтерес для знайомства у більшої кількості українців та поціновувачів української культури закордоном. Серед найвідоміших проектів, створених за участі Дани – англомовний путівник Україною «Awesome Ukraine», в якому йдеться про ключові постаті, символи і міфи України, «Червона книжечка», в якій розповідається дітям про тварин, занесених до Червоної книги України, Книга «Лісова пісня» Лесі Українки, видання-альбом, присвячене нон-конформізму, мистецтву шістдесятників, яке Павличко готувала разом із мистецтвознавицями. 

Ольга Кудиненко 

До Дня незалежності України: 29 українців, які роблять країну кращою 11

Ольга Кудиненко – засновниця найбільшого благодійного фонду України, який опікується адресною допомогою онкохворим дітям «Таблеточки», включаючи забезпечення медикаментами, психологічну, паліативну допомогу та організацію лікування за кордоном. Це перший український фонд, що створив освітню програму для лікарів та медсестер з метою підвищити рівень лікування хворих дітей та поводження з ними. Мета діяльності Ольги проста та водночас надскладна – підвищити відсоток одужання та виживання українських маленьких пацієнтів після онкохвороб. 

Зоя Литвин 

До Дня незалежності України: 29 українців, які роблять країну кращою 12

Зоя Литвин стала першою, хто взявся масштабно розвивати рівень освіти та підхід до шкільного навчання в Україні, рівняючись на міжнародні стандарти. У 2013 році Зоя стала засновницею громадської спілки «Освіторія», яка реалізує навчальні програми, розвиток вчителів, навчання дітей в інтернатах та інші системні проекти, зокрема, й благодійні. Серед проектів «Освіторії» під керівництвом Зої – Новопечерська школа, що входить до рейтингу найінноваційніших навчальних закладів України та національна премія для вчителів Global Teacher Prize Ukraine. 

Маша Єфросініна 

До Дня незалежності України: 29 українців, які роблять країну кращою 13

У 2014 році телеведуча Маша Єфросініна доєдналася до благодійного фонду «Твоя опора», а згодом увійшла до його складу правління. Вона стала ідеологом та співзасновником проекту фонду Charity Weekend – public talks, лекцій та інших івентів за участю відомих особистостей та лідерів думок, кошти з яких спрямовані на благодійність: допомога і підтримка ключових медичних закладів України; допомога і опіка над дитячими будинками; адресна допомога важкохворим дітям. У 2018 році телеведуча стала Почесним Послом ООН в галузі народонаселення України з питань гендерної рівності та боротьби з насильством. І тепер допомага українцям на законодавчому рівні боротись з побутовим насиллям. 

Руслан Багінський 

До Дня незалежності України: 29 українців, які роблять країну кращою 14

Руслан Багінський – засновник та дизайнер бренду аксесуарів та головних уборів Ruslan Baginskiy, який за п`ять років існування компанії примусив заговорити про неї увесь світ. Капелюшки Руслана носять не лише українські модниці, а й діви зі світовим ім’ям – такі як Мадонна, Жанель Моне, Кайя Гербер, Джиджи та Балла Хадід та інші. Сам Руслан принципово відмовляється від співпраці та перенесення виробництва закордон, відбиваючи речі в Україні. Як стверджує дизайнер, справа не лише у тому, що він хоче забезпечувати робочими місцями місцевих жителів, а й у тому, аби показати світові стиль та культуру України. Крім професійних заслуг, Руслан відомий й благодійною діяльністю. Так, під час пандемії коронавірусу дизайнер виділив 1 млн гривень з прибутку бренду на боротьбу з COVID-19. Кошти пішли на придбання медичного обладнання у лікарні Львова та Коломиї. 

Дмитро Борисов 

До Дня незалежності України: 29 українців, які роблять країну кращою 15

Дмитро Борисов створив найбільшу в країні мережу закладів харчування «Сім’я ресторанів Дмитра Борисова», яка включає більше 50 закладів в Україні та поза її межами. Дмитро значно вплинув на розвиток української гастрономії та підприємництва, ввівши моду на конкретні страви та традиції їхнього споживання, уникаючи радянських штампів. Окрім частування українців та забезпечення їх робочими місцями, Дмитро Борисов попіклувався про їхній розвиток. Після кількох десятків ресторанів він вирішив ділитись знаннями та відкрити освітню платформу Borysov Academy. 

Ксенія Шнайдер 

До Дня незалежності України: 29 українців, які роблять країну кращою 16

Дизайнер Ксенія Щнайдер є засновницею одного із найпопулярніших українських брендів у світі. Відомий модним винаходом – джинсами demi-denims, що об’єднують у собі кюлоти та скінні. Модель здобула визнання закордоном, її носять Селін Діон та Джиджи Хадід. KSENIASCHNAIDER, виробництво якого базується в Києві, став першим брендом, який створив собі ім‘я у ніші sustainable fashion. Свої перші колекціі з деніму, які пізніше стали візитівкою бренду, дизайнер створювала з джинсів із секонд-хенду. Зараз KSENIASCHNAIDER має 3 лінії – джинсовий одяг, спорт та вибори із плетених матеріалів.

Арсеній Фінберг 

До Дня незалежності України: 29 українців, які роблять країну кращою 17

Заснувавши ще у 2005 компанію «Інтересний Київ», яка перетворилася в найбільше екскурсійне бюро Києва, Арсеній Фінберг став не лише головним гідом столиці, але й одним з найактивніших ініціаторів покращення життя у столиці. Так, він створив проект громадського контролю місцевих виборів в Києві 2014 та 2015 році – «Хто мій кандидат». Також є автором першої успішної петиції до Київської міської влади про збереження історичних пам’яток. Йому належить ідея створення системи оповіщення киян за допомогою смс та електронної пошти. Крім того, Арсеній Фінберг відомий завдяки волонтерським ініціативам.  Під час революції гідності створив волонтерську групу «Ескадрони Добра», яка потім стала частиною «Волонтерської сотні». А влітку 2014 разом з іншими волонтерами створив центр допомоги вимушеним переселенцям Фролівська 9-11, через який згодом пройшло більш ніж 50 тисяч переселенців. 

Світлана Бевза 

До Дня незалежності України: 29 українців, які роблять країну кращою 18

Засновниця бренду BEVZA Світлана Бевза встигла не лише стати постійною учасницею Тижня моди в Нью-Йорку, де дебютувала у 2017 році з колекцією «Realitics», натхненною складною політичною ситуацією в Україні. Цієї ж весни дизайнерка здобула визнання у волонтерській сфері. Під час пандемії коронавірусу Світлана зі своєю командою започаткувала рух безкоштовного пошиття та доставки захисних костюмів для медичних працівників з усіх куточків України. Згодом до ініціативи дизайнерки приєднались й інші колеги по цеху. 

Вікторія Тігіпко 

До Дня незалежності України: 29 українців, які роблять країну кращою 19

Українська підприємниця та громадська діячка Вікторія Тігіпко 10 років тому очолила Одеський міжнародний кінофестиваль, котрий є одним із найбільших кінематографічних фестивалів у Східній Європі. Він включає Міжнародну та Національну конкурсні програми, а також Конкурс європейського документального кіно. Як президент фестивалю Вікторія дала майданчик для демонстрування робіт багатьом українським кінодіячам, а також познайомила іноземних експертів з українськими фільмами. 

Onuka

До Дня незалежності України: 29 українців, які роблять країну кращою 20

Співачка та музикант Ната Жижченко разом з чоловіком Євгеном Філатовим заснувала проект Onuka, що став найвідомішим українським електро-поп гуртом. Творчість гурту відома культурним кодом, еклектикою між українськими традиціями та сучасними технологіями. У своїх піснях Onuka підіймає незвичайні теми, привертаючи увагу молодого покоління українців до соціальних проблем, забруднення довкілля та наслідків Чорнобильської аварії.

Стас Капралов

До Дня незалежності України: 29 українців, які роблять країну кращою 21

Стас Капралов – режисер, сценарист та продюсер, який доводить, що попри популярну тезу про те, що українське кіно ледь дихає, у нас можна створювати шедеври, достойні голлівудських екранів. І це не просто слова. Так, цьогоріч режисер разом з продюсером Сергієм Лавренюком продали роботу Стаса – українсько-американський трилер Let it snow компанїї Lionsgate. А отже Стас став першим українським режисером, чий фільм придбав Голівуд. 

Іван Примаченко 

До Дня незалежності України: 29 українців, які роблять країну кращою 22

Іван Примченко став ще одним з тих, хто взявся реформувати українську освіту. Він є ідеологом проекту безкоштовних он-лайн-курсів Prometheus. Зараз це масштабний портал з десятками програм на різноманітні теми: від менеджменту чи медіаграмотності до підготовки до ЗНО та філософії. Навіть більше – платформа пропонує курси для підвищення кваліфікації вчителів від провідних спеціалістів та західних університетських програм. 

Владислав Чечоткін 

До Дня незалежності України: 29 українців, які роблять країну кращою 23

Співзасновник та співвласник інтернет-магазину Rozetka.ua створив найпотужніший маркетплейс, змінивши сервіс онлайн-покупок в Україні та пропонуючи майданчик для підтримки малого бізнесу. Наприклад, нещодавно компанія оголосила старт нового проекту – “Бізнес-трамплін”, де буде розіграно 500 000 грн на розвиток власної справи. Крім того, Владислав спрямовує потужності свого бізнесу на волонтерські місії – допомогу АТО, підтримку український брендів, закупку продуктових наборів для літніх людей.  

Дмитро Монатік 

До Дня незалежності України: 29 українців, які роблять країну кращою 24

Символічно, що кар’єра Дмитра Монатіка розпочалась 24 серпня 2014 року, коли артист представив україномовну пісню «Може, вже досить» із закликом до припинення війни Росії проти України на Донбасі. 6 років потому Дмитро є найпопулярнішим артистом української сцени та абсолютним рекордсменом музичних нагород. Приміром, цього літа мультиартист отримав 6 нагород музичної премії «YUNA-2020», що стало абсолютним рекордом цього року.

Павло Вржещ

До Дня незалежності України: 29 українців, які роблять країну кращою 25

Павло Вржещ – співвласник і креативний директор української рекламної агенції Banda Agency, серед найвідоміших робіт якої – бренд Євробачення-2017 «Celebrate Diversity», за який компанія отримала бронзового лева Cannes Lions (2018), а також логотип України Ukraine Now (2018). Певні проекти для таких установ, як наприклад, Національний художній музей України, агенція здійснює безкоштовно. Також Павло є співзасновником Київської академії медіа-мистецтв, яка об’єднує творчих людей з різних сфер та підтримує зв’язки з експертами з усього світу.

Соня Сотник 

До Дня незалежності України: 29 українців, які роблять країну кращою 26

Радіоведуча та співачка Соня Сотник відома своєю громадською діяльністю чи не більше, аніж музичною. З 2014 року бере регулярну участь у житті переселенців із зони АТО, їздить туди з благодійними концертами. Є ініціатором та організатором проекту #НаШапку – серії благодійних концертів талановитих музикантів та митців. Активно займається озвученням аудіокниг українською мовою та є перекладачем і офіційним голосом «Guide-UA» – аудіогідів українською мовою для екскурсійних автобусів, що курсують європейськими столицями. 

Ростислав Валіхновський 

До Дня незалежності України: 29 українців, які роблять країну кращою 27

На рахунку пластичного хірурга Ростислава Валіхновського – благодійні операції для стріт та бійців АТО. А цього літа лікар разом зі своєю командою вирушив у Всеукраїнський тур містами України. Мета проекту – допомога важкохворим: Ростислав Валіхновський безкоштовно проведе консультації з питань планової та невідкладної хірургіі для дорослих та дітей.

Гарік Корогодський 

До Дня незалежності України: 29 українців, які роблять країну кращою 28

Одіозний бізнесмен є меценатом та громадським діячем, який підтримує багато соціальних проектів. З 2013 року є співзасновником благодійного фонду «Життєлюб», діяльність якого спрямована на підтримку людей похилого віку. Серед основних напрямків роботи фонду – організація дозвілля та відкриття хабу для пенсіонерів, адресна допомога стареньким, а також пункти безкоштовного гарячого харчування «Обід без бід» для малозапезпечених літніх людей. Допомагає бізнесмен і молодим людям – у 2015 році він заснував освітню програму з підготовки майбутніх топ-менеджерів України Generation.ua. Проєкт побудовано на міжнародних стандартах MBA та MPA. 

Ілля Кенігштейн

До Дня незалежності України: 29 українців, які роблять країну кращою 29

Засновник бізнес-просторів Creative States – мережі гнучких робочих просторів преміум-класу з повним спектром оперативних послуг. Багато офісів мережі – раніше занедбані чи старі міські локації, які команда Creative States перетворює на сучасні інноваційні бізнес-хаби, використовуючи територію міста з користю та надаючи їй нове життя. Наприклад, останні столичні точки команди – на території заводу «Арсенал». Це простір, який нещодавно відкрився, Creative State of Arsenal та локація, яка зараз в проекті – Creative State of Arsenal 2. 

Читай нас в Google News
Підписатися
23-59