Для претендентів на «Оскар» з’явились нові правила

Для претендентів на «Оскар» з’явились нові правила

Американська кіноакадемія змінює правила гри. Кінокритики оголосили про нові вимоги для фільмів, що претендують на «Оскар» у категорії «Кращий фільм».

Відтепер щоб картина змогла змагатись за звання найкращої, вона повинна відповідати чотирьом критеріям. По-перше, один з акторів першого чи другого плану повинен бути представником расових чи етнічних меншостей. Якщо цю умову неможливо виконати, то щонайменше третина акторів другого плану повинні бути жінками, представниками будь-якої расової чи етнічної групи, ЛГБТ суспільства чи людьми з інвалідністю.

Друга вимога — основна сюжетна лінія фільму повинна бути пов’язана з однією із цих груп.

Третя вимога — представники різних етнічних груп повинні складати і третину команди, що працює над виробництвом стрічки.

Окрім того студія, що знімає фільм, повинна надати оплачуване стажування та роботу представникам цих груп, а також наймати їх у підрозділи реклами та дістрибуції.

Представники кіноакадемії зазначають, що нові правила створені для того, щоб підтримати різноманіття людей на екрані та поза ним. Діяти нововведення почнуть з 2024 року.

23-59