fbpx

Діагноз по відео: психолог про емоційну незрілість Патріції Реджані, яка зруйнувала її життя

Діагноз по відео: психолог про емоційну незрілість Патріції Реджані, яка зруйнувала її життя

Екранна історія стосунків головних героїв фільму «Дім Ґуччі» Мауріціо Ґуччі та Патріції Реджані – чудовий приклад як імпульсивність та відсутність емоційного розвитку одного з партнерів руйнує все, що в них було. Чому з королеви, заради якої Мауріціо готовий посваритися з усією родиною, вона перетворилася на жінку, яка переслідує свого колишнього й благає про крихти уваги? Як могло статися так, що через 10 років шлюбу яскрава, самовпевнена та епатажна Патріція опиниться в ситуації покинутої дружини? Практичний психолог Євгенія Іванова пояснює, чому героїня Леді Гаги втратила чоловіка, прізвище Ґуччі та наважилася на божевільний крок, який позбавив її свободи на 16 років (далі не без спойлерів!). 

Діагноз по відео: психолог про емоційну незрілість Патріції Реджані, яка зруйнувала її життя 1
Психолог Євгенія Іванова

Маніпулює людьми

Діагноз по відео: психолог про емоційну незрілість Патріції Реджані, яка зруйнувала її життя 2

На початку фільму Патріція Реджані постає перед нами амбіційною дівчиною, яка точно знає, чого хоче. А хоче вона належати до елітних кіл Мілану. Тому почувши на вечірці прізвище хлопця, якого прийняла за бармена, вона одразу бере ситуацію в свої руки. Підлаштовує «випадкову» зустріч, пропонує піти на побачення, цілує несміливого хлопця, щоб він точно не вислизнув з її обіймів. Вона хоче стати Ґуччі. На шляху до цього її не спинить навіть відсутність батьківського благословення, адже вона розуміє, що рано чи пізно батько пробачить сина. Якби не ініціатива Патріції, навряд чи молодий спадкоємець Ґуччі взагалі звернув би на неї увагу. Саме її зацікавленість у вигідному шлюбі призвела до їх одруження. Після чого Патріція почала торувати шлях до сімейного визнання та можливостей отримати якомога більше грошей. Виглядає так, що Мауріціо Ґуччі був для неї в першу чергу інструментом для досягнення власних цілей, аніж «коханням всього життя». 

Основний пріоритет –  статус і гроші

Діагноз по відео: психолог про емоційну незрілість Патріції Реджані, яка зруйнувала її життя 3

Прагнення багатства витіснило те, за що покохав її Мауріціо: легкість і радість життя без прив’язки до матеріальних благ. Адже він сподівався (і про це говорив батькові), що вона хоче бути з ним не через гроші. Проте, коли гроші полились рікою, Патріція, як той ненаситний Цербер, почала хотіти все більше. Під її тиском Мауріціо підставив свого дядька Альдо та обманув кузена Паоло. Саме дружина підкинула йому ідею підробити підпис батька, через що в них виникли проблеми з податковою службою. Патріція звикла отримувати все, що вона захоче, жити шикарно, а в оплату за це пішли близькі стосунки з чоловіком. Можливо, якби вона дала можливість йому самостійно приймати рішення щодо бренду, Мауріціо не звинуватив її в сварках з родичами. Людина, життєве кредо якої: «Краще плакати в Rolls-Royce, ніж сміятися на велосипеді» навряд чи сильно переживає за почуття близьких. Ця фраза чудово відображає цінності Патріції, про турботу та любов до чоловіка й своєї сім’ї тут якось не йдеться. 

Відсутність емоційного розвитку

Діагноз по відео: психолог про емоційну незрілість Патріції Реджані, яка зруйнувала її життя 4

Донька офіціантки та колишнього водія вантажівок, хоча й стала світською левицею, не прагнула наповнити себе культурним багажем. Сцена, коли вона плутає найвідомішу картину Агвуста Клімта «Поцілунок» з Пікассо відображає рівень її освіти. Мауріціо вона зізнається, що ненавидить книжки. Коли вона знайомиться з його друзями (це вже після 10 років шлюбу!), то починає вихвалятися, де і скільки грошей витратила, виглядаючи при цьому невихованою провінціалкою. Щось мені підказує, що в той момент її чоловік відчув іспанський сором. Той факт, що її подругою і радницею довгі роки була екстрасенс Піна Ауріємма, підтверджує, що вона схильна до магічного мислення, притаманного дітям та емоційно незрілим людям. 

Секс заміняє близькі стосунки

Діагноз по відео: психолог про емоційну незрілість Патріції Реджані, яка зруйнувала її життя 5

На початку стосунків з Мауріціо мовою їхнього спілкування був секс. Ми постійно бачимо пристрасні сцени,  вони кохаються усюди: в авто, в робочому приміщенні, у ванній в шикарній Нью-Йоркській квартирі, куди Мауріціо залізає в костюмі, піддавшись пориву. Впродовж років шлюбу всі проблеми з чоловіком Патріція перекриває сексом. Але в них немає інших точок перетину для близькості: вона не цікавиться його почуттями чи тим, що його непокоїть. Коли в їхніх стосунках розпочинається період відчуження, замість того, щоб поговорити, Патріція використовує звичний спосіб. Пеньюар з глибоким декольте не вирішує проблеми. Можливо, їй варто було запитати, що він відчуває і як вона може йому допомогти? 

Емоційна залежність

Діагноз по відео: психолог про емоційну незрілість Патріції Реджані, яка зруйнувала її життя 6

Без чоловіка, його зв’язків, прізвища, впливу, Патріція не відчувала власної значущості. Вона хотіла бути Ґуччі назавжди. Бажання належати до світу люксових речей було її одержимістю. Патріція наприкінці шлюбу з Мауріціо почала переслідувати свого колишнього. Вона страждала, що тепер він купує дорогі речі не з нею, а з іншою жінкою. На екрані це виглядало, як ображена 5-річна дитина заздрить речам, яких в неї немає. Вона зациклилася на злості за те, що її покинули. Ненависть і бажання помститися затьмарили все інше. Патріція не думає про наслідки, коли планує замах на життя Мауріціо. Вона просто егоцентрично хоче (як всі маленькі діти), щоб було так, як вона бажає. Тільки в дітей зазвичай немає мільйонів на рахунку заплатити вбивцям. Замість того, щоб зайнятися вихованням доньки, знайти себе поза межами шлюбу, вона обрала помсту. Патріція настільки присвоїла чоловіка собі, що просто не дає йому жити без неї. Принцип «так не дістанься ти нікому» притаманний інфантильним особистостям, які нічого не чули про стратегію «win-win». Гнів настільки захопив жінку, що вона з ним не впоралася. Невміння керувати емоціями врешті-решт призвело до страшних наслідків: вбивства й гучного судового розгляду. Свій статус і приналежність до вищого світу Патріція втратила назавжди. 

Читай нас в Google News
Підписатися
23-59