fbpx

Діагноз по відео: психолог називає 5 причин, чому ми віримо серіалу «Сцени з подружнього життя»

Діагноз по відео: психолог називає 5 причин, чому ми віримо серіалу «Сцени з подружнього життя»

Цієї осені вийшов міні-серіал режисера Хагая Леві «Сцени з подружнього життя», знятого за мотивами фільму Інгмара Бергмана. Серіал не втратив своєї актуальності, незважаючи на те, що його ідея народилася 50 років тому. У героїв ремейку ті самі проблеми: вони шукають себе в межах шлюбу, який занадто тісний для того, щоб задовольнити їхні потреби. Чому ці проблеми пар досі на часі — розмірковує практичний психолог в методі транзакційного аналізу Євгенія Іванова

Діагноз по відео: психолог називає 5 причин, чому ми віримо серіалу «Сцени з подружнього життя» 1
Психолог Євгенія Іванова

В нескінченних діалогах герої Джесіки Честейн і Оскара Айзека хочуть бути почутими одне одним. Подружжя шукає відповідь на одвічне питання: як не втратити себе в стосунках, як не загубити власну особистість в повсякденності сімейного життя?

Можливо, вам буде складно подивитися серіал за один вечір. Не через брак часу, а через емоційне напруження. І ви повертатиметесь до нього, взявши паузу на саморефлексію. Можливо, вам захочеться заперечити існування подібних сцен в реальному житті. У вас може виникнути бажання відвернутися, а за хвилину знову спостерігати, як герої обговорюють свої почуття під вино чи навіть горілку, знайдену в шухлядах спустошеного будинку. 

В будь-якому разі, цей серіал знайде емоційний відгук у вашій душі. І цьому є пояснення (попереджаємо — зі спойлерами!). 

Вони звичайні люди, схожі на нас. 

Діагноз по відео: психолог називає 5 причин, чому ми віримо серіалу «Сцени з подружнього життя» 2

Міра – 40 річна жінка, яка успішно побудувала кар’єру в сфері хай-тек технологій і намагається поєднувати материнство та професійну реалізацію. Вона почувається винною, що приділяє мало уваги 4-річній доньці Ейві. Їй постійно доводиться робити вибір між сім’єю та кар’єрою. Народжувати чи не народжувати другу дитину? Чи буде час, коли вона почуватиметься щасливішою, ніж зараз? Чи щось ще відбудеться в її житті? Ось питання, які її переслідують. Вона яскрава, емоційна, впевнена в собі, в неї, здавалося б, чудове життя, проте Міра сумнівається, що це все, на що вона заслуговує.

Джонатан – 41 річний викладач філософії, який заради Міри пішов всупереч традиціям своєї родини ортодоксальних іудеїв. Він сучасний батько, який готовий піклуватися про дитину не менше, а навіть більше, ніж дружина. Він поміркований, стриманий чоловік, який готовий заради сім’ї поступитися своїми потребами. Джонатан вбачає сімейне щастя в реалізації кожного з партнерів і можливості при цьому мати дітей. Шлюб – одна з основних його цінностей, і як пізніше зізнається Джонатан, найбільше за все він боявся, що Міра покине його. 

Нас всіх непокоїть питання, чи можливо залишатися в стосунках з одним партнером більше 10 років. 

Діагноз по відео: психолог називає 5 причин, чому ми віримо серіалу «Сцени з подружнього життя» 3

Сумніви, чи не захоче ваш партнер/партнерка пошукати щастя з кимось іншим нерідко бувають в довготривалих стосунках. Страх, що він/вона піде й старанно побудоване життя зруйнується, знайомий багатьом подружжям. Причому цей страх може бути в обох партнерів одночасно. Проте існує й інший страх – а чи зможу Я бути вірним/вірною і залишитися в цих стосунках «допоки смерть не розлучить нас»? 

Перша серія починається з інтерв’ю подружжя для психологічного дослідження. Пару обрали як успішну за критерієм тривалості шлюбу: Міра з Джонатаном разом 10 років. Під час інтерв’ю Міра нервує і виникає сумнів, що вона погоджується з чоловіком, який відповідає, що для нього шлюб – це платформа, що дозволяє обом партнерам розвиватися як особистостям. Вона не дуже хоче вдаватися в деталі їх подружнього життя. В наступному епізоді ми розуміємо, чому.

Ми можемо побачити, що буде, якщо… Наважитися піти із сім’ї заради іншої людини. 

Діагноз по відео: психолог називає 5 причин, чому ми віримо серіалу «Сцени з подружнього життя» 4

Акторка Джессіка Честейн неймовірно правдиво передає дилему людини, яка хоче спробувати знайти щастя в інших стосунках і при цьому любить свого чоловіка та доньку. Вона страждає поряд з Джонатаном, але після розриву вона страждає і без нього. До цього додається величезне почуття провини перед донькою. «От піди й сама поясни Ейві, що їй доведеться обирати джаз чи балет, бо її мама вирішила піти до іншого чоловіка!», — в запалі сварки говорить Мірі Джонатан. Непорозуміння з донькою та її небажання залишатися в мами в «батьківські дні» — плата Міри за спробу звільнитися від шлюбних обіцянок.  

Це можна пережити. 

Діагноз по відео: психолог називає 5 причин, чому ми віримо серіалу «Сцени з подружнього життя» 5

Приклад Джонатана, який на початку розриву з Мірою не міг уявити себе без неї, а після двох років зміг зібрати себе і віднайти власні потреби, дає надію. Надію на те, що життя продовжується, що можна бути щасливим не лише з цією людиною, але і без.

Коли Джонатан говорить «Я ніколи нікого не покохаю так, як тебе», в це віриш. Але він змінився, і розлучення дало йому поштовх до знайомства з собою, коли він звернувся по допомогу до психотерапевта. Він вже не буде, як його батьки, жити в нещасливому шлюбі «заради дітей». 

Так само Міра, розлучившись зі своїм коханцем Полі через два роки, в 43 вперше залишається сама й отримує можливість більше дізнатися про себе. Цей новий стан, коли в тебе немає зобов’язань перед іншим, дає легкість і нові відчуття та дуже подобається Мірі. Пауза у стосунках, затишшя в бурі емоцій дає жінці змогу почути себе. 

Розлучення — це боляче. 

Діагноз по відео: психолог називає 5 причин, чому ми віримо серіалу «Сцени з подружнього життя» 6

За шкалою стресогенності Холмса та Рея, розлучення оцінюється за кількістю балів другим після смерті одного з подружжя — 73 й 100 балів відповідно. Навіть, якщо рішення розійтись прийняте після довгих обмірковувань, неможливо вийти зі шлюбу без болю та втрат. Все одно ви будете відчувавати печаль, розпач, сумніви, які потрібно прийняти та прожити. Розлучення – це втрата. Спільних спогадів, щасливих моментів, всіх майбутніх можливостей, які ви могли прожити разом. Це потрібно прийняти й оплакати. Разом чи окремо, в кабінеті психолога чи з кимось з рідних. 

В 5-ій сцені, коли Міра й Джонатан повертаються на одну ніч в свій колишній дім, це ілюстрація того, що могло в них бути. Сини-хокеїсти, горище з ліхтариками, затишні сімейні вечори. Обираючи один шлях, автоматично відмовляєшся від іншого. В цьому останньому епізоді вони святкують 17-ту річницю з їхнього «першого разу» і згадують свій довгий шлях. Так, офіційно вони розлучені, але почуття так само тримають їх разом, і можливо, попереду їх чекає нова спільна історія. 

Читай нас в Google News
Підписатися
23-59