fbpx

Дещо схоже на кохання: нові терміни у стосунках, які необхідно зараз вивчити

Дещо схоже на кохання: нові терміни у стосунках, які необхідно зараз вивчити

На початку року ми вже публікували словник дейтінг-термінів, які варто знати у 2020 році, аби бути в курсі романтичних та соціальних трендів. Виявилось, що то був далеко не повний список визначень поведінки у соцмережах чи додатках для знайомств, тому пропонуємо поповнити свої знання у цій сфері (та проаналізувати власний стиль спілкування). 

Скруджинг (scrooging)

Дещо схоже на кохання: нові терміни у стосунках, які необхідно зараз вивчити 1

Не важко здогадатись, що своєю назвою термін завдячує найжадібнішому персонажу в історії літератури – Скруджу з «Різдвяної пісня в прозі» Дікенса. І означає він кинути свою другу половинку прямо напередодні Різдва та новорічних свят. Ні, не через жорстокість, а з причин заощадливості. Бо навіщо витрачатись на подарунки, святкову вечерю для когось, з ким все одно збираєшся розстатись як не сьогодні, то завтра? Більше того, такий вчинок для бідного партнера лише на перший погляд видається безсердечним. Насправді ж для нього/неї так навіть краще. Бо є час пережити розрив у колі близьких за кілограмами солодощів та літрами алкоголю замість того, аби ховатись в офісному туалеті, аби поплакати під час обідньої перерви. 

Стерв’ятинізм (vulturing)

Дещо схоже на кохання: нові терміни у стосунках, які необхідно зараз вивчити 2

Так, це визначення напряму пов’язане з хижими птахами та означає концепцію поведінки, за яку, як кажуть експерти, навіть стерв’ятникам було б соромно. Вона полягає у тому, що часто не впевнена у собі та закомплексована особа використовує у власних сексуальних інтересах людину, у якої щойно завершились стосунки з його другом. Тобто, замість того, аби знайомитись з кимось, запрошувати на побачення та працювати над стосунками, «стерв’ятник» сидить і вичікує, поки це зробить його друг, і його спроба провалиться. Тоді він тут як тут з’явиться на порозі, аби втішити бідолаху під виглядом дружби, а сам скористається моментом, аби запропонувати не лише свою жилетку для сліз, але й своє ліжко. 

Розворот (you-turn)

Дещо схоже на кохання: нові терміни у стосунках, які необхідно зараз вивчити 3

Пам’ятаєте легендарну стрічку «Наречена-втікачка»? Так от, це класичний приклад «розвороту», який героїня фільму робила в прямому сенсі слова – на мотоциклі, коні, вантажівці. І хоча там ромком вимагав легкого та комедійного сюжету та хепі-енду для всіх його персонажів, насправді у сучасному світі це велика проблема. Що мається на увазі? Розворот – це коли людина ніби знаходить своє кохання, робить усе, аби підтримати романтичні стосунки, відчуває пристрасть з партнером, але коли приходить час переходити на більш серйозний рівень відносин та брати на себе забов’язання, раптом виявляється, що поряд – зовсім не той, з ким хочеться проводити нудні вечори на карантині. Тому, як і славнозвісній героїні Джулії Робертс, яка мчала прямо з-під вінця, жінкам доводиться робити різкий розворот і тікати від стосунків. Чому саме жінкам? Статистика каже, що серед тих, хто слідує цьому паттерну, жінок – аж 37%, коли чоловіків – лише 23%. 

Флірт на аутсорсі (outsourcing) 

Дещо схоже на кохання: нові терміни у стосунках, які необхідно зараз вивчити 4

Якщо ви народились у 90-х чи раніше, ви точно пам’ятаєте сайти знайомств, де іноземні кавалери шукали дівчат для подальших, начебто, серйозних стосунків. Так от, тоді на цих сайтах замість справжніх потенційних наречених переписку вели філологині, які просто добре володіли іноземними мовами. Для багатьох з них це була непогана робота на аутсорсі з надбавкою до стипендії. Так от, десь за таким же принципом, тільки без грошей, працює аутсорс у стосунках. Тобто ви познайомились з людиною, або маєте намір познайомитись, але спілкування з нею у соціальних мережах делегуєте друзям (або затверджуєте з ними кожне повідомлення). Тому що вам здається, що вони розумніші, дотепніші або вам самим просто лінь цим займатись. В будь-якому випадку, тхне шахрайством.

Кукіджаринг (сookie-jarring)

Дещо схоже на кохання: нові терміни у стосунках, які необхідно зараз вивчити 5

Дослівно сookie-jarring означає “накопичення печива в банці”. Але коли мова йде про стосунки, тут немає нічого солодкого. Кукіджаринг – це підтримка романтичних стосунків з кількома потенційними партнерами у якості запасного аеродрому в той час, коли людина й так вже знаходиться у офіційних стосунках. Зараз, в епоху соцмереж, вести таке багатогранне спілкування все важче, адже фото, сторіс та відмітки на світлинах можуть легко видати сумнівного кавалера. Проте, психологи кажуть, що саме невпевненість у собі примушує людей вести таке дещо підле спілкування з кількома партнерами, даючи їм надію на спільне майбутнє: «Накопичення печива – це невпевненість, яка випливає з бажання почуватися в безпеці та бути бажаним як би там не склалось.

Базікання (talking)

Дещо схоже на кохання: нові терміни у стосунках, які необхідно зараз вивчити 6

Це хоч і не настільки новий, але все ж офіційно визнаний тренд у дейтінг-середовищі, якому навіть дало визначення видання Huffington Post. Отже, базікання – це переписка між двома людьми в месенджерах чи соцмережах, які явно зацікавлені один в одному у романтичним чи (та) сексуальному плані, але які не готові зробити серйозних крок та перенести цей флірт у якусь офіційну площину. Що? Так! 

Гетсбінг (gatsbying)

Дещо схоже на кохання: нові терміни у стосунках, які необхідно зараз вивчити 7

Так, ви не помиляєтесь, це визначення поведінки отримало назву на честь героя Фіцджеральда. Пам’ятаєте, як Джей Гетсбі за сюжетом повісті влаштовував гучні, розкішні та ексцентричні вечірки на для сотень гостей в надії, що колись на одну з них завітає дівчина, в яку він довго був закоханий? За такою ж логікою діють і ті користувачі соцмереж, які публікують фото, пости та особливо загадкові статуси ніби як для широкої аудиторії, але насправді адресовані одній-єдиній людині. Проблема таких сучасних Гетсбі лише в тому, що об’єкт їхнього зацікавлення може не звертати увагу та взагалі ніяк не зчитувати, що яскраве фото чи філософський статус – це якийсь натяк саме йому. 

Стешинг (stashing)

Дещо схоже на кохання: нові терміни у стосунках, які необхідно зараз вивчити 8

Stashing перекладається як «заначка» або «те, що надійно сховане у особливому місці». Тому стешинг в стосунках – це коли один з партнерів ховає іншого від друзів, родичів та підписників через дуже різні причини – від небажання демонструвати усім статус офіційних стосунків до забобонів чи страху заздрощів. Тобто, ви можете роками бути знайомим з людиною, працювати разом, бути підписаним на неї у соцмережах, але не здогадуватись, що у неї є партнер чи навіть чоловік/дружина. 

Флібеггінг (fleabagging)

Дещо схоже на кохання: нові терміни у стосунках, які необхідно зараз вивчити 9

Ця назва відсилає до гучного серіалу «Fleabag» і його головної героїні у ролі Фібі Уоллер-Брідж. Але хто не дивився шоу, пояснюємо: флібеггінг (дослівно «збирати бліх») – це коли ти продовжуєш зустрічатись з людиною, яка точно не підходить тобі і не зичить жодних нормальних стосунків. Це як закохатись у привабливого, дотепного… священника.

Косплеїнг (cause-playing)

Дещо схоже на кохання: нові терміни у стосунках, які необхідно зараз вивчити 10

Цей термін можна перекласти як «гра в хорошу справу». На прикладі це виглядає так: з вами знайомляться у соцмережах, починають активне спілкування, навіть зпрошують на побачення (яке потім скасовується). А потім просять підписатись на блог, тому що ваш новий шанувальник, виявляється, прагне стати інфлюенсером чи починає стартап, де йому потрібні підписники чи активні користувачі. І виходить, що людина просить вас взяти участь у ніби хорошій справі, але відчуття використаності залишається ще надовго. 

Читай нас в Google News
Підписатися
23-59