fbpx

Це успіх: в Ісландії почали вводити чотириденний робочий тиждень

Це успіх: в Ісландії почали вводити чотириденний робочий тиждень

В Ісландії підвели підсумки наймасштабніших випробувань скороченого робочого тижня і визнали їх успішними. Продуктивність праці не знизилася, а в деяких випадках навіть підвищилася.

З 2015-го по 2019 рік в Ісландії проходило найбільше в світі випробування чотириденного робочого тижня. Дослідники представили результати, заявивши, що скорочення робочого часу мало «приголомшливий успіх», пише Independent. Випробування, проведені міською радою Рейк’явіка і національним урядом, охопили понад 2,5 тисячі працівників (близько 1% працездатного населення Ісландії). Зокрема, це були офісні працівники, співробітники лікарень та соціальних служб.

Учасників тимчасово перевели з 40-годинного робочого тижня на 35 або 36-годинний без зниження заробітної плати. Крім працюючих за традиційним графіком з 9 до 17 годин, у випробуваннях брали участь співробітники з нестандартним розкладом роботи. У результаті продуктивність і продуктивність праці або залишилися на тому ж рівні, або підвищилися в більшості протестованих підприємств. Стан співробітників покращився по ряду показників, включаючи стрес і вигорання, здоров’я і баланс роботи та відпочинку.

До речі експеримент не пройшов дарма: близько 86% робочої сили Ісландії тепер або вже працює менше годин, або отримали право їх скорочувати, зазначають автори дослідження. Вони сподіваються, що отримані дані можуть стати в нагоді для майбутніх випробувань чотириденного робочого тижня по всьому світу.

Читай нас в Google News
Підписатися
23-59