fbpx

“Це міф”: як нас розчаровує фітнес-тренер

“Це міф”: як нас розчаровує фітнес-тренер

Змушує прокидатися в досвітніх сутінках. Перед сном замість слоненят рахує білки в раціонах. А ще – відповідає “Це міф” на кожне друге запитання. 

Фітнес-тренер – людина, яка завжди говорить не те, що ми хочемо почути. І навіть отримує за це зарплату. На наше прохання основні міфи про тренування розвіяла тренер Каріна Гашкова. Тож якщо ви за звичкою відкладаєте покупку абонемента в спортзал на новий рік, а його активацію — на “після свят”, вам варто прочитати цей текст.

"Це міф": як нас розчаровує фітнес-тренер 1
Каріна Гашкова

Що говорить клієнт. Де мені взяти мотивацію для тренування?

"Це міф": як нас розчаровує фітнес-тренер 2

Що відповідає тренер. Ніде. Розпочати без мотивації. Як щодо завтра о дев’ятій?

Що хоче почути клієнт. Тільки не поспішайте, слід дочекатися повної внутрішньої готовності. Спишемося за рік.

Коментар тренера. Найкращий день для старту – будь-який. Звичайний четвер, коли немає натхнення, немає часу, немає модних легінсів, дитина кашляє, коридор затемнень, “навіщо мені цей прес, я ж копірайтер”. У звичайного дня, на відміну від ідеального, є перевага – він наступає. 

Спочатку в залі буває тривожно. Хочеться додому та кунжутної халви, натомість ти стоїш у спітнілій футболці з гантелями напереваж. А поряд бігає незнайома людина і кричить: “Вагу на п’яти!”, “Таз назад!”, “Вимикай руки!”, “Лікті вужче!”, “Колінаааа!”… 

Проте за місяць сформується звичка. Ще за півроку з’являться очевидні результати. Легкість прийде пізніше, коли спорт стане частиною життя. Хоча все одно інколи думатимеш: “Дістали ті тренування”. Це нормально. 

Що говорить клієнт. Як мені схуднути?

"Це міф": як нас розчаровує фітнес-тренер 3

Що відповідає тренер. Створити дефіцит калорій.

Що хоче почути клієнт. Пластівці з полби на сніданок, омлет з качиних яєць на обід, морський виноград, присипаний бджолиним пилком до вечері. Плюс обгортання з горілкою, аромапалочки із запахом полину, талісман “на зниження ваги” біля ліжка. 

Коментар тренера. Секрету немає. Для схуднення не принципово, скільки разів на добу їсти, що саме, з посуду якого кольору, під яку музику. Продуктів з негативною калорійністю не існує. Від безглютену, органіки, кокосового цукру, кероладу з чіа, нутсів та гречаних вафлів також можна набирати вагу. І худнути –  на картоплі та морозиві. Все вирішує енергетичний баланс. 

Що говорить клієнт. Моя мета у спортзалі – підкачатися та покращити здоров’я. 

"Це міф": як нас розчаровує фітнес-тренер 4

Що відповідає тренер. Добре!

Що хоче почути клієнт. Звісно, я бачу, що ви самодостатня людина, яка піклується про стан організму. А не зациклена на фігурі краля з інстаграм.

Коментар тренера. 90% початківців запевняють, що прийшли до спортзалу “підтягнутися”. Чомусь у нас досі не прийнято артикулювати, що ти хочеш схуднути. Що ти мрієш збільшити сідниці. Що тебе лякає целюліт на задній поверхні стегон. Через це виникають непорозуміння. Наприклад, тренер складає раціон під запит “Не худнути”. Людина приходить і питає: “А чому я не втрачаю вагу?”. 

Часто дівчата соромляться свого тіла, приносячи його до тренера, ніби заношені черевики – до майстра з ремонту взуття. Мовчки, з почуттям провини в очах: “З цим ще можна щось зробити?”. Можна! Полюбити. Спорт у цьому допомагає.

Що говорить клієнт. Це повний (ненормативна лексика), я (ненормативна лексика), вчора з’їла три зефірки в шоколаді! 

"Це міф": як нас розчаровує фітнес-тренер 5

Що відповідає тренер. Смачно було?

Що хоче почути клієнт. Та-а-ак, сьогодні тренуємося чотири години без перерви і цур не їсти до кінця осені.

Коментар тренера. Багато хто мають болісні стосунки з їжею. У таких випадках тренеру доводиться брати на себе функції психотерапевта – допомагати клієнту переживати великий спектр почуттів, пов’язаних з харчуванням. Іноді це схоже на супровід дитини в кімнаті страху. Після енного кола стає зрозуміло – немає поганої їжі, лякатися нічого.

Що говорить клієнт. Я боюся перекачатися, це так нежіночно!

"Це міф": як нас розчаровує фітнес-тренер 6

Що відповідає тренер. Перекачатися неможливо, якщо не вживати заборонені препарати. 

Що хоче почути клієнт. Так, я вас розумію, до біса ці гирі, краще ще раз зробимо бокові махи ногами.

Коментар тренера. Анаболічні стероїди, а зовсім не штанга з млинцями перетворюють бодібілдерок на залізних големів. У жіночому організмі тестостерону в 15 разів менше, ніж у чоловічому. В 15! Якщо ми бачимо кремезну жінку, і вона не вдається до гормональних ін’єкцій, то справа, скоріше за все, у зайвій вазі, а не у зайвих м’язах. 

Що говорить клієнт. Я хочу талію, як у Емілі Ратаковські, попу, як у Шакіри та ноги як у Камерон Діаз у “Масці” – там, де вона танцює румбу біля сяючих сходинок.

"Це міф": як нас розчаровує фітнес-тренер 7

Шо відповідає тренер. На жаль, це неможливо. 

Що хоче почути клієнт. Тю, без проблем!

Коментар тренера. Статура, базові пропорції, форма м’язів, довжина кінцівок – все це генетично зумовлені параметри. Локального схуднення не буває. Прибрати окремо “галіфе” (валики над колінами/складки під пахвами/цей набридливий сантиметр жиру внизу живота) неможливо. 

У кожної людини свій потенціал. І зазвичай його достатньо, щоб із задоволенням розглядати власне тіло у дзеркалах роздягальні.

Читай нас в Google News
Підписатися
23-59