fbpx

Чим зайнятись на карантині: 7 трендів у виборі кімнатних рослин

Чим зайнятись на карантині: 7 трендів у виборі кімнатних рослин

Фотографії фікусів і монстери замість кави та красивих сніданків в соціальних мережах дали зрозуміти, що протягом карантинного року домашні рослини стали новим улюбленим хобі міленіалів. Тепер їхній ранок починається з того, щоб полити, побризкати, переставити ближче до світла та протерти пил на вазонах, що є новою формою медитації. Якщо ви ще не почали оформлювати зеленню квартиру, зараз саме час! Розповідаємо, на що слід звернути увагу та які тренди серед вазонів набирають популярності цієї весни.  

Озеленення робочого куточка 

Чим зайнятись на карантині: 7 трендів у виборі кімнатних рослин 1

Ми вже писали про те, як глобально карантин вплинув на тенденції інтер’єру, зокрема дав початок облаштуванню затишних робочих куточків вдома тим. Враховуючи, що з наступного тижня карантинні обмеження посилюються і в нашій країні, домашні офісні простори тільки набувають популярності. І цього сезону експерти радять додати до них більше яскравої зелені у вигляді домашніх рослин. По-перше, психологи стверджують, що такий декор додасть хорошого настрою та продуктивності протягом робочого дня. А по-друге, дизайнери сходяться в думці, що зелені вкраплення додадуть фотогенічності вашим зустрічам в зумі. І те, і інше, погодьтесь, не завадить. Тому поміркуйте над тим, що краще обрати: стильні кашпо для письмового столу чи стелажі для рослин, аби зекономити простір.

Зелена терапія 

Чим зайнятись на карантині: 7 трендів у виборі кімнатних рослин 2

Разом з вітамінами С та D американці пропонують не нехтувати вітаміном G (Garden –  “сад”) і підтверджують, що протягом останнього року у рослин був помічений заспокійливий терапевтичний ефект. Справа в тому, що рослини дійсно стали розрадою для родин, зачинених на локдауні і новим корисним захопленням для дітей, які заодно могли вивчати на практиці ботанічні процеси. Крім того, багато рослин – науково доведено – мають позитивний вплив на нервову систему. А ще є рослини, які працюють як ароматерапія та покращують дихання. Серед найдієвіших називають мелісу, ромашку, орегано, розмарин, шавлію, чебрець, які відповідають не лише за приємний запах в оселі, але й за корисний для здоров’я чай. 

Рослини-мініатюри 

Чим зайнятись на карантині: 7 трендів у виборі кімнатних рослин 3

Восени справжнім бестселером серед фанатів вазонів стало грошове дерево у міні-форматі, яке, як відомо, приносить позитивну енергію та успіх власнику. Навесні цей тренд продовжується, тільки тепер до грошового дерева в мініатюрі додалась й інша зелень у чарівному крихітному розмірі – сенеціо, сукулент пеперомія та мініатюрні рослини в тераріумах. 

Бум на рідкісні рослини

Чим зайнятись на карантині: 7 трендів у виборі кімнатних рослин 4

Як і будь-яке захоплення, що переростає у справжню пристрасть, викликає у його адептів бажання мати у своїй колекції те, чого немає більше ні в кого. Тому в блогах сьогодні обговорюють рідкісні рослини, які важко знайти в магазинах та на які ціна зростає з кожним днем. “Усі хочуть мати філодендрон “Рожева принцеса”, – каже Брайан Феретик, який минулого року був співзасновником програми обміну рослин Blossm. І неважливо, що ціна звичного вазону, але з колоритними рожевими листочками сягає 200 доларів в онлайн-продавців!

Неон 

Чим зайнятись на карантині: 7 трендів у виборі кімнатних рослин 5

Якщо ви думали, що неоново-зелені відтінки обмежаться впливом на одяг, манікюр та фарбування волосся, то ви помилялись. Тепер грайливі лаймові кольори стали мікротрендом і в озелененні домівок. Green-модники пропонують обирати домашні рослини саме з вкрапленнями неоново-салатових листочків, які обіцяють додати ще більше літнього настрою до вашої оселі. Тому особливим попитом цьогоріч будуть користуватись такі вазони, як епіпремнум потос, філодендрон, сінгоніум та інші рослини, що можуть мати яскраве неонове забарвлення. 

Вази для пророщування насіння

Чим зайнятись на карантині: 7 трендів у виборі кімнатних рослин 6

Шанувальники нетипових рослин пропонують піти далі і спробувати виростити в квартирі дерево авокадо. Саме для цього зараз у продажу є функціонально розроблені вази, створені спеціально для пророщування жолудів і кісточок авокадо. Стильні пляшечки різного розміру оснащені вузьким горлечком, щоб утримувати насіння, і широкою нижньою частиною – для розвитку кореневої системи рослини, за якою можна спостерігати крізь прозоре скло.

Підвісні кокедами 

Чим зайнятись на карантині: 7 трендів у виборі кімнатних рослин 7

“Струнні сади” – композиції в оригінальній японській техніці кокедами – ще один варіант вкраплення рослин у сучасні урбаністичні інтер’єри. “Струнні сади” – це квіти, які буквально літають у повітрі, а дерева здається невагомо легкими, схожими на маленькі планети безмежного космосу. Кокедами – мохові кулі – ростуть прямо в повітрі, а цвітуть і плодоносять у невеликих сферичних формах грунту, куди їх перенесли зі звичного середовища. Секрет кокедами в особливій конструкції, створеній із тонких струн та металевих гачків. На них кріпляться кульки з різноманітними рослинами, які і формують вражаючу інсталяцію. Для справжніх шанувальників рослин в інтернеті є навіть відеоуроки, де пояснюють, як зробити кокедаму в домашніх умовах. 

Читайте також: Чому нам варто освоїти мистецтво кінцугі

Читай нас в Google News
Підписатися
23-59