fbpx

Четверта влада: захопливі серіали про журналістів на довгі вихідні

Четверта влада: захопливі серіали про журналістів на довгі вихідні

Напередодні Дня журналіста ми вирішили завершити робочий тиждень серіальним оглядом про тих, хто обрав для себе професію інформувати світ. І навіть, якщо навколомедійна тематика вам не близька, кожен серіал зі списку — інтригуюча та непередбачувана розповідь у різному жанрі — від мелодрами до трилеру, де ви точно знайдете свого фаворита. Тим більше, що попереду три вихідних і купа вільного часу.

“Додому завидна” (“Home before Dark”)

Четверта влада: захопливі серіали про журналістів на довгі вихідні 1

Цієї весни відбулась прем’єра душевного серіалу з модними зараз референсами 80-х, яка за купою новинок залишалась майже непомітною. А дарма! “Додому завидна”  – це сімейно-детективна історія, заснована на реальних подіях. У центрі сюжету 9-річна школярка Хільді, яка крокуючи слідами батька, впевнена у своєму журналістському покликанні, веде відчайдушні розслідування та публікує їх у власноруч надрукованій газеті. Після переїзду родини Хільді з Нью-Йорку у маленьке містечко, де виріс її тато, дівчинка починає розслідування загадкової справи 20-річної давнини, за яку спочатку не береться навіть її власний батько. Проміжні підсумки розслідування маленька журналістка публікує у своєму блозі, чим, звісно, розбурхує провінційне болото.

“Преса” (“Press”)

Четверта влада: захопливі серіали про журналістів на довгі вихідні 2

Читаючи новини у соцмережах, ми вже майже забули, як шарудять в руках газети, і скільки шуму може наробити гучний заголовок. Про це нагадує 6-серійний серіал “Преса”, де боротьбу за правду та лідерські позиції на ринку щоденних видань ведуть дві газети – “The Herald” і “The Post”. Війна редакцій та їхніх шефів розгорілась через те, що вони по-різному бачать правду і по-різному її добувають – хтось хитрощами, а хтось не соромиться забруднитися у брудній білизні. “Мені потрібна не інформація, а сюжети”, – говорить один з головних редакторів. І в боротьбі за те, щоб подати не просто новину, а скандальну історію, яку всі будуть смакувати на кожному розі, в хід йдуть абсолютно будь-які методи.

“Зразкові бунтарки” (“Good Girls Revolt”)

Четверта влада: захопливі серіали про журналістів на довгі вихідні 3

Одне з найнедооціненіших шоу останніх років – історія трьох подруг – Патті, Сінді і Джейн, що працюють в редакції нью-йоркського тижневика “News of the Week”. За вікном кінець 60-х років і жінки постійно піддаються дискримінації з боку чоловіків. Однак три головні героїні намагаються змінити ситуацію та долучитись до розквіту хвилі фемінізму. Кожна з них по-своєму повстає проти загальноприйнятих стандартів, паралельно вплутуючись в усілякі курйозні історії. Тим часом головний редактор “News of the Week” робить все, щоб вивести журнал на новий рівень та не залишитись при цьому банкрутом.

“Жирним шрифтом”  (“The Bold Type”)

Четверта влада: захопливі серіали про журналістів на довгі вихідні 4

“Жирним шрифтом” – сучасна версія життя героїнь, що створюють глянцеве видання. Серіал сподобається тим, хто не бачив нічого путнього на дану тему з часів “Диявол носить Prada” – тут і конфлікти із суворою начальницею, і романи із зухвалими красенями і, звичайно, купи дизайнерського одягу, що дозволяє знаходити ідеї для власних образів. З іншого боку, проект сподобається й тим, хто не поділяє захоплення щодо роботи в глянці. Героїні багато говорять про справи і намагаються підіймати дійсно важливі теми, такі як булінг, гендерна нерівність, сексуальне переслідування, політичні амбіції – сьогоднішню читачку цікавлять не тільки останні подіумні новинки  та світські вечірки.

“Ранкове шоу” (“The Morning Show”)

Четверта влада: захопливі серіали про журналістів на довгі вихідні 5

Одна за найгучніших прем’єр минулого року навряд чи пройшла повз вас. Втім, якщо така прикрість все ж трапилась, радимо її виправляти. Серіал розповідає про залаштунки популярного телешоу, де зображаються головні суперечності сьогоднення: сексуальні домагання та межі відповідальності. Правдорубка Бредлі Джексон стає співведучою зірки ранкового шоу Алекс Леві. І поки перша намагається освоїтись на новому місці зі своїми залізними принципами (котрі дратують усіх навколо), редакція ранкового шоу знаходиться в розпалі судових розглядів: виявляється, колишній співведучий Леві перетворив знімальний майданчик в місце для реалізації своїх романтичних інтересів. Головні героїні, ролі котрих дістались Дженніфер Еністон та Різ Уізерспун, блискуче ілюструють вагання між тим, чи дозволяти собі йти проти правил або ж залишити усе як є. Врешті, всі ж якось жили до руху #MeToo.

“Лаймтаун” (“Limetown”) 

Четверта влада: захопливі серіали про журналістів на довгі вихідні 6

Для любителів фантастики, трилерів та адреналіну від лоскотів нервів минулого року вийшов серіал “Лаймтаун”, про який, впевнені, ви не чули. Не те щоб сюжет був видатний, проте на екрані є за чим спостерігати. Радіожурналіст Ліа Хеддок береться за розслідування події 25-річної давнини – дивного зникнення одразу 300 жителів міста Лаймтаун. Все почалося з того, що якось вона вирішила згадати в ефірі про містичні події минулих років. Здавалося, її заяви не знайдуть постійних слухачів, але незабаром, з’ясувалося, що оголошенням зацікавився чоловік, який повідомив про те, що всі зниклі в той день люди брали участь в лабораторному експерименті. У журналістки тим часом були свої мотиви поновити розслідування справи – серед зниклих людей зазначений її дядько.

“Дікте Свендсен” (“Dicte”)  

Четверта влада: захопливі серіали про журналістів на довгі вихідні 7

Шанувальникам нордичних детективів припаде до смаку датський серіал “Дікте Свендсен”. Це історія кримінальної журналістки на ім’я Дікте, яка знаходиться у пошуках нової долі після розлучення з чоловіком. Разом з донькою жінка переїздить у маленьке містечко, влаштовується на роботу у місцеву газету та стає учасницею розслідування загибелі молодої дівчини. Завзяття, з яким журналістка працює над справою, приносить їй перші успіхи. Проте, у неї є таємниця, яка не дає їй ані спокою, ані відповідей на питання. 

“Година” (“The Hour”)

Четверта влада: захопливі серіали про журналістів на довгі вихідні 8

Фон цього серіалу – внутрішня кухня телевізійної служби новин на ВВС. Події розгортаються у 50-ті роки, коли реальна картина світу не завжди знаходила відображення на екрані – всім заправляла пропаганда. Звучить й досі трохи знайомо, правда? Три головні герої – Фредерік, Бел і Гектор – змушені постійно маневрувати між цензурою та політичними чварами. У результаті кожен з них щиро відданий роботі і просто жадає виконувати свій професійний обов’язок. Однак британський уряд диктує свої правила, а про незалежну журналістику на головному телеканалі країни і мови не йде. Сподобається не тільки поціновувачам теми, але й фешн-любителям, адже окремий бонус – робота стилістів серіалу. 

Читай нас в Google News
Підписатися
23-59