fbpx

Чесно про кохання: 10 фільмів до Дня святого Валентина без хепіенду

Чесно про кохання: 10 фільмів до Дня святого Валентина без хепіенду

Існують такі категорії фільмів, які створюються безпосередньо до свят – зазвичай сюжет в них грає другорядну роль. Часто такі стрічки забуваються вже на другий день після закінчення прокату. Як правило, це фільми про Різдво та День святого Валентина. Останні часто настільки однотипні, що здається ніби є один шаблон, за яким їх знімають, змінюючи лише імена персонажів. Зрозуміло, всі вони закінчуються хепі-ендом, що вже давно набило оскому. Ми вирішили зібрати стрічки, які 14 лютого можуть подивитися ті, хто терпіти не може милих сюжетів і скучив за хорошим кіно.

  1. «Лобстер»
Чесно про кохання: 10 фільмів до Дня святого Валентина без хепіенду 1

Дія «Лобстера» Йоргоса Лантімоса відбувається у вигаданому співтоваристві, де самотні люди мають 45 днів, щоб знайти кохання в обмеженому просторі. Не встигнуть – перетворяться на тварину, яку вони заздалегідь обрали. Цікаво, що організатори цього дійства вважають, що сумісність полягає у фізичній схожості. І ця ідея пронизує весь фільм. Колін Фаррелл грає бунтаря, який приєднується до групи «лісових братів», що теж втекли від системи. Там він і зустрічає кохання. Але, звичайно, все обернеться зовсім не так, як ви можете припустити.

2. «Виживуть тільки коханці»

Чесно про кохання: 10 фільмів до Дня святого Валентина без хепіенду 2

Цю стрічку варто подивитися вже хоча б з погляду естетики – вона неймовірно гарна. У фільмі Джима Джармуша розповідається про подружню пару вампірів, яких звуть Адам та Єва. Адам стає все більш схильним до суїциду та депресії. Єва приходить відвідати його, щоб підбадьорити. А ще їх непокоїть, що людська кров стає дедалі токсичнішою. Відмінна фантасмагорія на тему кохання, і, як завжди у Джармуша, за кожним кадром прихована алюзія.

3. «Валентинка»

Чесно про кохання: 10 фільмів до Дня святого Валентина без хепіенду 3

Нехай вас не бентежить назва цього фільму – вона навмисно вводить в оману. Райан Гослінг і Мішель Вільямс грають пару, яка згадує більш ранні, щасливі дні своїх стосунків, при тому, що їхній шлюб розвалюється. Акторам вдалося передати неймовірно «життєві» емоції, які знайомі багатьом.

4. «Патерсон»

Чесно про кохання: 10 фільмів до Дня святого Валентина без хепіенду 4

Ще один витвір Джима Джармуша. Назвати цей фільм романтичним точно не можна, але він дуже сентиментальний. Адам Драйвер грає водія автобуса, який у вільний час пише вірші. Теми його опусів – як правило, банальні оточуючі його речі, в яких він бачить красу. Наприклад, один вірш, який він присвячує дружині, настільки зворушливий, що його практично нудить. І це теж кохання.

5. «Назви мене своїм ім’ям»

Чесно про кохання: 10 фільмів до Дня святого Валентина без хепіенду 5

Світлий, але зовсім не простий фільм про юнацьке кохання, який уже став класикою. 24-річний аспірант на ім’я Олівер проводить літо в сільській місцевості на півночі Італії в якості помічника батька 17-річного Еліо. У того в’янучі стосунки з місцевою дівчиною. Але йому чогось не вистачає. Як він розуміє трохи згодом, це Олівер.

6. «Любов» 

Чесно про кохання: 10 фільмів до Дня святого Валентина без хепіенду 6

Пронизливий фільм Міхаеля Ханеке, в якому розповідається про літню пару. Дружину раптово розбиває параліч і охоплює деменція. Для її вірного чоловіка це стає випробуванням. Але коли дочка пропонує найняти доглядальницю, він відмовляється. Тим часом, доглядати за тілом того, хто колись був його дружиною, стає все нестерпніше. У головній ролі – Еманнуель Ріва, яка за цю роль стала найдорослішою номінанткою на премію «Оскар» у віці 85 років.

7. «Мій найкращий коханець» 

Чесно про кохання: 10 фільмів до Дня святого Валентина без хепіенду 7

Ума Турман грає Рафі, 37-річну розлучену жінку, бізнес-вумен із Манхеттена, яка знайомиться з талановитим 23-річним художником Девідом. Він переслідує її, успішну жінку на 14 років старшу за нього, і в якийсь момент вона за порадою терапевта (Меріл Стріп) приймає залицяння. Все ускладнюється тим, що терапевт – мати Девіда, яка нічого не підозрює. Тим часом, стосунки розвиваються, але тут набирає чинності реальність: у різному віці у людей різні потреби.

8. «Мила Френсіс»

Чесно про кохання: 10 фільмів до Дня святого Валентина без хепіенду 8

Головна героїня – молода жінка, яка живе в Нью-Йорку і працює в танцювальній трупі. В якийсь момент вона раптово виявляє, що їй потрібні нові сусіди по кімнаті.

Більшість фільму Френсіс бореться з самотністю – звичайна справа для 20-річних жителів мегаполісу. Їй належить навчитися бути віч-на-віч із собою, не почуваючи себе покинутою.

9. «Примарна нитка»

Чесно про кохання: 10 фільмів до Дня святого Валентина без хепіенду 9

Дія відбувається у Лондоні 50-х років. Ексцентричний модельєр вибирає Альму, молоду офіціантку, у якості своєї музи. У дизайнера непередбачуваний характер, йому важко догодити, але непрості стосунки цієї пари зрештою переростають у романтичні, якщо це можна так назвати. Коли раптова хвороба зближує їх, Альма розуміє, на що вона має піти, щоб зберегти кохання.

10. «Леді Бьорд»

Чесно про кохання: 10 фільмів до Дня святого Валентина без хепіенду 10

Головна героїня – дівчина, яка шукає себе в житті. Поки ці спроби вилилися в яскраво-червоний колір волосся та ім’я Леді Бьорд, яке вона вигадала собі сама. Все ускладнюється першими стосунками: один хлопець дуже простий, другого не цікавить вона. Свій світ їй доведеться збирати по шматочках самостійно.

Читай нас в Google News
Підписатися
23-59