fbpx

Чагачино: хто і для чого придумав грибну каву

Чагачино: хто і для чого придумав грибну каву

Науковці все же не можуть прийти до єдиного висновку, кава, яка прописала у щоденному раціону, все же корисна чи ні. А так як в шаленому темпі сучасного життя без кави важко функціонувати навіть прибічникам здорового харчування, вони постійно шукають заміну традиційному напою для порції бадьорості. Останнім трендом серед ЗОЖ-ком’юніті стала грибна кава – чагачино. На смак практично не відрізняється від звичайної, зате за своїми властивостями перевершує навіть прийом вітамінів. Розповідаємо, що це за питво і де його знайти. 

Чагачино: хто і для чого придумав грибну каву 1

Що таке чагачино 

Як ви вже певно здогадались, чагачино – це така альтернативна версія капучино, де кава змішується не молочною пінкою, а з грибним порошком. Скажемо одразу — ні, будь-які сушені гриби не підійдуть для приготування енергетичною напою. Традиційно, в рецепті використовуються гриби-суперфуди — ті, що мають авторитет і у народній медицині. Це гриби чага, яким власне напій і зобов’язаний своєю назвою, або гриби рейши, шиїтаке, кордицепс, майтаке. В такому напої кофеїну вдвічі менше, ніж у звичайній каві. Відповідно, в ньому менше й побічних кавових ефектів. З іншого боку, гриби у складі напою роблять його в рази кориснішим за рахунок того, що містять у собі вітаміни і мінерали, в тому числі селен і мідь, біоактивні полісахариди, що працюють як потужний пребіотик, а також особливо корисні для імунітету, вуглеводи – бета-глюкан.

Чагачино: хто і для чого придумав грибну каву 2

Як з’явився

Подейкують, що батьківщиною чагачино є Фінляндія, яка досі тримає світову пальму першості по споживанню кави на особу. Там під час Другої світової війни кави не можна було знайти ніде – навіть на чорному ринку за великі гроші. Тому кавові гурмани почали шукати всілякі альтернативи і найближчою за смаком до оригіналу виявилась якраз грибна кава. 

Чагачино: хто і для чого придумав грибну каву 3

Чому чагачино став трендом серед зожників?

Як ми вже сказали, цілющі гриби мають купу корисних властивостей. Тому виходить, що горнятко грибної кави, на відміну від звичайної, яка все ще має суперечливу репутацію, не лише не має шкідливого впливу на здоров’я, а навпаки — покращує самопочуття. Наприклад, гриби чага знижують кислотність кави, а разом з цим зменшують ризик отримати гастрит. До того ж цей березовий гриб нормалізує обмін речовин і має протизапальні властивості. Гриб грифола ефективно бореться з високим рівнем цукру в крові і діє як адаптоген, допомагаючи при фізичних і розумових перевантаженнях. Шиїтаке нормалізує тиск, рейши лікує хворі суглоби і відновлює серцевий ритм, а ямабушитаке підтримує нервову систему.

Багато лікувальних грибів мають статус суперфудів, якраз тому, що вони є джерелом рідкісного виду антиоксидантів, глутатіону і ерготионеїну. В умовах безжального окисного стресу, якому піддаються клітини, подібні антиоксиданти оберігають наш організм від серйозних хвороб. 

Крім того, гриби багаті біологічно активними полісахаридами. Вони діють як пребіотики в травній системі та допомагають поліпшити її діяльність. Дослідження на тваринах показали, що під впливом грибів у мишей з діабетом знизилася не тільки маса тіла, але і рівень глюкози, холестерину та тригліцеридів. Також виявилося, що гриби мають позитивний біохімічний вплив на рецептори інсуліну.

Чагачино: хто і для чого придумав грибну каву 4

Кому не варто вживати чагачино 

Незважаючи на такий потужний мікс корисних речовин в грибах, спеціалісти все ж рекомендують ставитись до них з обачністю і не вживати більш як два чашки чагачино в день. Так, в грибний каві значно менше кофеїну, ніж у звичайній, але він там є, тому залишається ймовірність отримати добове передозування, яке може нашкодити організму. Крім того, грибні напої лікарі не радять пити пацієнтам з серйозними аутоімунними захворюваннями. Вони попереджають, що навіть так звані “лікарські” гриби можуть значно нашкодити, оскільки вони стимулюють імунну систему і можуть завадити лікуванню. Також чагачино не варто пити тим, хто має будь-які проблеми зі згортанням крові.

Чагачино: хто і для чого придумав грибну каву 5

Всі інші можуть із задоволенням почастуватись чашкою особливої кави з відчутним землисто-горіховим ароматом, який, до речі, сам по собі також позитивно впливає на концентрацію людини. Тож якщо ви вже зацікавились напоєм, який обіцяє миттєве пробудження навіть лінивими осінніми ранками, ось вам декілька варіантів готової кави. 

Кавовий мікс з грибами чага 

Чагачино: хто і для чого придумав грибну каву 6

Де замовити: ua.iherb.com

Кавовий напій з грибами кордицепс и рейши

Чагачино: хто і для чого придумав грибну каву 7

Де замовити: rozetka.com.ua

Трав’яна кава з грибами  чага ашваганда

Чагачино: хто і для чого придумав грибну каву 8

Де замовити: dobavki.ua

Кавовий мікс з грибами майтаке 

Чагачино: хто і для чого придумав грибну каву 9

Де замовити:  www.vitalifehealth.com

Кава з їжовиком гребінчастим 

Чагачино: хто і для чого придумав грибну каву 10

Де замовити: fair.ua

Читай нас в Google News
Підписатися
23-59