fbpx

Бульбашки літа: 12 фактів про ігристе, які додадуть грайливого настрою у ваші вихідні

Бульбашки літа: 12 фактів про ігристе, які додадуть грайливого настрою у ваші вихідні

“Я п’ю шампанське лише з двох приводів: коли закохана і коли – ні”, – казала легендарна Коко Шанель. І ми схильні, чесно кажучи, брати з неї приклад. Незважаючи на всі застороги щодо вживання алкоголю, у ігристого вина є своя чарівність, яка може втопити всю смуту в одному келиху, підняти настрій на весь день та навіть принести користь організму. Не кажучи вже про його освіжаючий смак, здатний полегшити пекельну літню спеку. 

Тому ми зібрали кілька цікавих фактів, які, впевнені, переконають вас провести вихідні на літній терасі на келихом ігристого.

Відчуйте переваги дольче віта

Бульбашки літа: 12 фактів про ігристе, які додадуть грайливого настрою у ваші вихідні 1

Таке ігристе, як просекко, вважається символом “солодкого життя”, котре італійці називають “dolce vita”. Причому мова йде не про солодкий смак, бо просекко якраз зазвичай – сухе вино, а про розкішний спосіб життя, описаному ще в легендарній однойменній стрічці Федеріко Фелліні. 

Допомога травленню 

Бульбашки літа: 12 фактів про ігристе, які додадуть грайливого настрою у ваші вихідні 2

Не секрет, що надмірне вживання алкоголю шкодить здоров’ю. Це стосується і шампанського. Але незважаючи на стереотипи, існує і користь цього напою. Експерти стверджують, що воно допомагає шлунку переварити їжу. Крім того, в ньому є багато мікро- і макроелементів, речовин, які позитивно впливають на організм. Тут лише важливо втримати баланс та не переборщити з кількістю випитого. 

Варіації бульбашок 

Бульбашки літа: 12 фактів про ігристе, які додадуть грайливого настрою у ваші вихідні 3

Ті, хто кажуть, що не люблять ігристе, просто поки що не знайшли свій смак! Вас дратують у напої повітряні бульбашки? Тоді обирайте вино з меншим ступенем ігристості. Наприклад, просекко має три ступені виразності бульбашок: spumante (ігристе вино), frizzante (шипуче, з менш виразною ігристістю) та tranquillo (тихе вино, без бульбашок).

Напій перших побачень 

Бульбашки літа: 12 фактів про ігристе, які додадуть грайливого настрою у ваші вихідні 4

У світі винних експертів кожен вид вина має свій привід. Так от, ідеальним напоєм для перших побачень вважається ігристе – асті, а точніше, його найближчий побратим – Moscato d’Asti. Воно виготовляється з того ж сорту білий мускат, але відрізняється від традиційного асті більш легким настроєм. Ось чому італійський ігристий мускат має шлейф романтики і вважається вдалим вибором для побачення навіть для тих, хто рідко п’є вино. Єдине, експерти благають не вдаватись до банальностей та не поєднувати ігристе з шоколадом. Для закуски пасуватимуть салати, капкейки, бісквітні або легкі десерти. 

Пасує до літніх страв 

Бульбашки літа: 12 фактів про ігристе, які додадуть грайливого настрою у ваші вихідні 5

Ігристі вина не обов’язково потребують розкішної вечері, а також можуть служити не лише аперитивом. Те ж просекко, наприклад, гармонійний акомпанемент до фруктів, легких закусок, піци та пасти з морепродуктами. Завдяки солодким ароматам ігристе вино добре поєднується на контрасті з пряним каррі та іншими стравами азійської кухні. Подавати напій радимо сильно охолодженим – при температурі 8-10 градусів. Звучить ідеально для того, аби насолодитись останнім місяцем літа, чи не так?

Ковток свіжості 

Бульбашки літа: 12 фактів про ігристе, які додадуть грайливого настрою у ваші вихідні 6

Коли експерти говорять про те, що шампанське залишає після себе фірмову високу кислотність та виразну мінеральність, яка і дає власне відчуття свіжості, особливо тонізуючу влітку, це зовсім не маркетингова фраза. Принаймні, не тільки маркетингова. Клімат в Шампані суворий, холодний і вологий, що значно впливає на визрівання винограду і дає ту саму свіжість. А от за мінеральність шампанського відповідають вапнякові та крейдові породи в ґрунті, де росте виноград. 

Ігристе – ідеальна основа для коктейлів 

Бульбашки літа: 12 фактів про ігристе, які додадуть грайливого настрою у ваші вихідні 7

Плюс ігристого вина в тому, що воно чудово звучить соло, проте може бути запорукою успіху для коктейльної вечірки. Завдяки легкості та своїм літнім нотам в смаку, просекко є основою для апероль-шприцу, белліні та россіні. 

Ванна з шампанського 

Бульбашки літа: 12 фактів про ігристе, які додадуть грайливого настрою у ваші вихідні 8

Поки дівчата мріють знімати стрес у ванній з шампанського, знавці застерігають: такий спа-ритуал загрожує смертельною небезпекою! Організм миттєво вбирає алкоголь через шкіру та викликає сильне алкогольне отруєння. Тому ігристе вино додають у воду лише в невеликій кількості. Так би мовити, для настрою. 

Кежуал ігристе 

Бульбашки літа: 12 фактів про ігристе, які додадуть грайливого настрою у ваші вихідні 9

Як і в моді, у світі ігристого існують вишукані, дорогі, гостромодні напої. А є кежуал – базове, але хороше вино на щодень, за максимально демократичними цінами. Таким вважається, наприклад, ігристе вино з Каталонії – кава. Мінімальний термін витримки на осаді для кави становить 9 місяців. Тому ця категорія становить близько 87% всього виробництва в Іспанії. Це вино офіційно вважається напоєм на кожен день, тому в Іспанії таку пляшку можна купити в супермаркеті за 2-3 євро.

Відчуття свята за рахунок рушників 

Бульбашки літа: 12 фактів про ігристе, які додадуть грайливого настрою у ваші вихідні 10

Виявляється, перед тим, як налити в келих ігристе, його не просто так натирають рушником. Саме цей ритуал відповідає за святкові бульбашки та шипіння! Мікроскопічні волокна, які залишаються на стінках, стають “ядрами”, навколо яких збираються молекули вуглекислого газу – і йде перляж. Ту ж роль можуть грати і мікроподряпини на склі або кришталі. В ідеально чистому келиху шампанське взагалі не буде святково сяяти і шипіти – залишиться звичайним вином. Це довели у лабораторії Ліже-Белера, обробивши келихи мурашиної кислотою. Добре, що в звичних нам умовах в нас немає жодного шансу досягти такої ідеальної чистоти. Бо що ж то за ігристе без бульбашок?

Келих хорошо настрою 

Бульбашки літа: 12 фактів про ігристе, які додадуть грайливого настрою у ваші вихідні 11

Ще один науково доведений факт підтверджує користь шампанського для психоемоційного стану. Науковці кажуть, що 100 мл ігристого на день дають відчуття миттєвої бадьорості і добряче підвищують настрій, що, погодьтесь, в нинішніх карантинних умовах є важливим показником до споживання. А один фужер напою захищає організм від неврологічних захворювань, спричинених віком. Причому, що цікаво, у цьому сенсі шампанське більш ефективно працює для жінок, ніж для чоловіків. 

Вайн-перінг 

Бульбашки літа: 12 фактів про ігристе, які додадуть грайливого настрою у ваші вихідні 12

Як ми вже зазначали вище, серед сомельє, як і серед фешн-стилістів, є певні тренди щодо поєднань. Не дарма у виноробстві існує цілий напрямок під назвою вайн-перінг – мистецтво поєднання вин і продуктів, ароматів і смаків, відтінків і нюансів. Серед останніх тенденцій – такі незвичні поєднання, як шампанське з картопляними чіпсами або картоплею фрі (несподівано, еге ж?). До актуальних літом шашликів, страв-барбекю та овочів гриль прекрасно підходять легкі свіжі португальські Вінью-Верде з іскристими бульбашками. А от справжнім смаком цього сезону – сонця, моря та романтики – вважають рожеве ігристе вино ламбруско в парі із соковитим кавуном. Радимо не зволікати, і вже зараз перевіряти на смак ці гастро-дуети. 

Читай нас в Google News
Підписатися
23-59