fbpx

Британський словник обрав головні слова 2020 року

Британський словник обрав головні слова 2020 року

Автори словника Collins Dictionary щорічно складають рейтинг слів, які є найбільш актуальними та частіше вживаються протягом останніх 12 місяців. Звичайно ж, багато пунктів у списку Collins Word of the Year 2020 мають відношення до пандемії коронавірусу.

«Те, що так сильно змінило життя кожного, не залишивши недоторканою жодну країну і континент, обов’язково повинно мати вплив на наму мову», — відзначили автори рейтингу та обрали найпопулярнішим словом 2020-го року термін «локдаун». У порівнянні з минулим роком його частота вживань зросла на 6000%.

У словнику цей термін визначається як «введення суворих обмежень на поїздки, соціальну взаємодію та доступ до громадських місць». Крім локдауну у рейтинг увійшли поняття «соціальне дистанціювання», «самоізоляція», «ключові співробітники» та «неоплачувана відпустка».

З’явились в списку і терміни, що мають велике соціально-культурне значення цього року. Мова про абревіатуру BLM (Black Lives Matter), слова «Тіктокер» та «мегзіт» — рішення принца Гаррі та Меган Маркл відмовитись від обов’язків та привілеїв членів королівської родини.

Читай нас в Google News
Підписатися
23-59