fbpx

BrainStorm про новий кліп, життя на карантині та улюблених виконавців

BrainStorm про новий кліп, життя на карантині та улюблених виконавців

21 квітня група BrainStorm представить нову пісню і кліп «Feels» на спеціальній landing-page brainstormfeels.com, де відбудеться не лише прем’єра відео. Глядачі зможуть долучитися до zoom-конференції з групою та поставити своє питання. Музиканти теж з’являться в кадрі і розкажуть про те, як йшла робота над мультиплікаційним кліпом. За словами музикантів, «Feels» для BrainStorm – це виклик самим собі, пісня нетипова і свіжа за звучанням. Кліп відмалювали як повноцінний мультфільм в японському стилі манга, зі своєю драматургією і персонажами, включаючи учасників BrainStorm в образах супергероїв. Напередодні нам вдалося поспілкуватися з музикантами. Подробиці в нашому ексклюзивному інтерв’ю.

BrainStorm про новий кліп, життя на карантині та улюблених виконавців 1

Розкажіть, як з’явилася ідея пісні і кліпу «Feels»? Чи сподобалося вам бути супергероями?

BrainStorm: У пісні «Feels» багато свободи, свіжого повітря, як ніби відкриваєш двері – і вривається вітер. Там дуже хороші слова і сенс, ця пісня ніби підштовхує нас вперед, адже ми всі можемо багато – рівно стільки, скільки самі захочемо. Ідея кліпу належить нашому барабанщику Каспарсу Рога, який також є режисером декількох кліпів BrainStorm. Напевно, краще за нього ніхто не розповість, чому виникла саме така ідея і як відбувалася реалізація цього відео.

Каспарс Рога, барабанщик BrainStorm і режисер кліпу «Feels»: Коли пісня «Feels» вже остаточно народилася – зі словами, з музикою, аранжуванням, я прослухав її і згадав одну історію зі свого життя. Одного разу, проходячи повз своєї маленької доньки, яка гралася собі в кімнаті, я побачив, що вона грає з однією дивною іграшкою. Це був хлопчик чи дівчинка в інвалідному візку. І я дуже яскраво пам’ятаю той момент, коли в моїй голові промайнула думка: «Як же вона грає з такою страшною іграшкою?». І в наступну секунду я зрозумів, який же я морально і духовно потворний, якщо вважаю, що моя дочка не повинна гратися такими іграшками. Я виріс в Радянському Союзі, а тоді, як ми знаємо, про людей з обмеженими можливостями, не говорили. І слухаючи «Feels» я згадав цю історію, і написав сценарій кліпу. Він народився дуже швидко і його меседж саме в тому, що ми живемо в оточенні безлічі людей і серед них є люди з обмеженими можливостями, але ми не повинні якось захищати себе або своїх дітей від них, адже вони повноцінні члени суспільства. І тому наша головна героїня саме така. Вона трохи боїться цього світу, адже він не завжди добрий до таких, як вона, але у неї є мураха, який її надихає, який говорить їй: «Давай, виходь на вулицю, будемо грати і жити повноцінним життям!». І вона довіряє йому. Я написав сценарій кліпу, хлопці зі студії, з якими ми потім створювали це відео, його трохи поправили і в результаті кліп вийшов таким, яким його побачать глядачі. У ньому дуже простий і зрозумілий кожному сенс. Я радий, що нам це вдалося, і що є така пісня. Сподіваюся, що вона надихне і дітей, і підлітків, і навіть дорослих на те, щоб іноді подивитися на себе з боку.

BrainStorm про новий кліп, життя на карантині та улюблених виконавців 2

Знаю, що робота над відео «Feels» йшла майже рік, що було найскладнішим?

Каспарс Рога, барабанщик BrainStorm і режисер кліпу «Feels»: Напевно, з найбільшими труднощами давалась комунікації на відстані. Я люблю зустрічатися з людьми особисто, промовляти всі нюанси і брати участь в кожному етапі створення кліпу, але через пандемію ми працювали кожен у своїй країні – сценаристи і продюсери в Латвії, режисери в Росії, аніматори по всьому світу. Всі зустрічі і переговори проходили в Zoom-конференціях. Але іноді, коли ви комунікужте в Zoom, щось десь втрачається в перекладі або по проводах, і це уповільнює процес. Це був цікавий досвід, не гірший, просто формат трохи незвичний. З іншого боку, можливо, так було навіть краще – хлопці пропонували свою версію кліпу і їм ніхто не заважав, потім ми щось правили. Але якщо говорити про труднощі, то, напевно, це була саме комунікація на відстані тисячі кілометрів. Але великих казусів не було.

Слухайте, ну 30 років не жарт взагалі. Не будемо питати, як вдалося не повбивати один одного, але цікаво, невже жодного разу не було відчуття «хочу чогось іншого»?

BrainStorm: Так, звісно ж, таке відчуття було, але, слава Богу, у кожного з нас є якісь свої як домашні, так і музичні справи, які дають нам можливість побути в іншому середовищі, з іншою музикою, яку б хотілося самому робити і складати. І питання не тільки в музиці, а й у тому, що у кожного з нас є свої особисті справи і захоплення, які дають можливість переключитися з музики й один одного. Наприклад, Меджік (Яніс Юбалтс, гітарист групи BrainStorm – прим.) веде дуже активний спосіб життя, займається активними видами спорту, це робить його таким життєрадісним і дає сили. Ренарс (Ренарс Кауперс – вокаліст BrainStorm) грає в театрі, бере участь в різних інших проектах, які допомагають йому висловлюватися. Каспарс (барабанщик групи BrainStorm – прим.), пише нам сценарії, знімає кліпи для інших музикантів, пише спектаклі і збирається поїхати в Африку, щоб зняти документальний фільм. Маріс (клавішник групи BrainStorm – прим.) любить займатися всім, що пов’язано з фізичною працею, особливо з будівництвом та дизайном. У цьому він висловлює себе і йому це дуже вдається. Іноді, до речі, він ще пише музику, збирає її в папках і показує нам тоді, коли ми обговорюємо нові ідеї для пісень групи. Кожен з нас так чи інакше зайнятий якоюсь творчістю.

BrainStorm про новий кліп, життя на карантині та улюблених виконавців 3

А як відбуваються ці самі зміни в групі, маю на увазі творчі. Хтось, припустимо, приходить і каже: «А давайте спробуємо в стилі 21 pilot»?

BrainStorm: Саме так і відбувається! Музика, на якій ти виріс, книги, фільми, творчість Раймонда Паулса і все, що було тоді, в дитинстві, зробила тебе тим, ким ти виріс. Але ти ростеш, слухаєш щось нове, спостерігаєш за тим, що відбувається в світі, з’являється багато молодих людей з приголомшливими ідеями і поглядом на звичні речі з іншої сторони. Буває таке, що ти слухаєш щось, що тебе за душу бере, і розумієш, що це ж той підхід до музики, про який ти б ніколи не подумав. Наприклад, у 90-ті в нас була одна пісня, у якій були і акорди, була мелодія, але не було розуміння, як її зіграти. В той момент у Швеції був дуже популярний один музикант – Eagle Eye Cherry з піснею «Save Tonight». Ми пішли в магазин, в якому продавалися диски, дістали навушники, послухали цю пісню і зрозуміли, що нашу пісню потрібно зіграти саме так, в такому жанрі, з таким музичним підходом. І таким чином наша пісня знайшла своє обличчя і так вона звучить й зараз.

BrainStorm про новий кліп, життя на карантині та улюблених виконавців 4

Ця група, знаємо, в списку ваших фаворитів. А ось дівчат не помітили в списку виконавців, які вам близькі. Збіг чи нахабний сексизм? Кого все ж слухаєте?

BrainStorm: Звичайно ж, є багато дівчат-музикантів, яких ми слухаємо. Наприклад, кілька тижнів тому нас дуже вразив live-альбом Тейлор Свіфт – «Folklore», який отримав Grammy. У ньому багато прекрасних пісень. Нам дуже подобається те, як вона працює, як підходить до створення композицій, як відбувається весь творчий процес, починаючи від ідеї, з якою народжується пісня, як вона змінюється в процесі, і закінчуючи фінальною версією та роботою з продюсером. Наш Маріс навіть дивився кілька документальних фільмів та програм про Тейлор Свіфт і її роботу. З дівчат нам ще дуже подобається Адель. Зараз на YouTube можна знайти різних виконавців, які поки не дуже популярні, але роблять дуже цікаві ролики. Є така дівчина – Rachel K Collier, яка робить електронну музику, і нам дуже подобається те, як вона підходить до цього процесу. У Латвії є багато дівчат-музикантів з прекрасним голосом. Наприклад, радимо послухати співачку на ім’я Aminata.

BrainStorm про новий кліп, життя на карантині та улюблених виконавців 5

Розкажіть, що чекає на глядачів на онлайн-презентації?

BrainStorm: На онлайн-презентації глядачів чекає наша нова пісня «Feels» з відеокліпом, який, як ми вже сказали, для нас буде трошки незвичним, тому що він анімований і відмальований в стилі японських коміксів манга. І сама історія, розказана в кліпі, цікава – про дівчину та її внутрішній світ, як вона відчуває і живе разом зі світом вигаданим і світом справжнім. І як вона любить це все малювати не тільки в своїх думках, а й як художник на полотні.

На презентації ми поспілкуємося з глядачами та розповімо, як ми писали пісні, як провели цей останній дивний рік, як жили і як мало кудись пересувалися, як не давали концертів і не спілкувалися з нашими улюбленими фанами.

BrainStorm про новий кліп, життя на карантині та улюблених виконавців 6

До речі, наскільки ви далеко від модної зараз тематики Tik-Tokа? Зараз тільки ледачий не зважився на колаборації з тіктокерами.

BrainStorm: Ми, як група, поки нічого в Тік-Току не робимо, але, думаємо, ми почнемо рухатися в цей бік. Розуміємо це, дивлячись на своїх дітей, які проводять там дуже багато часу, дивляться відео, танцюють.

Ви, до речі, якось сказали: якщо зібрати воєдино всіх ваших фоловерів, то аудиторії вистачить на цілий лондонський Wembley. Як зараз працюєте з соцмережами групи? На якому ресурсі акцент?

BrainStorm: Із соцмережами групи у нас працює менеджмент і вони дають нам завдання, який контент зняти. Працюємо в основному в Інстаграм. Чесно кажучи, за останній рік мало що робили для цієї соцмережі, тому що не було особливих приводів. Ми писали пісні, придумували ідеї, але не гастролювали, тому все життя в основному проходила вдома в спортивному костюмі, шляхом від холодильника до телевізора.

BrainStorm про новий кліп, життя на карантині та улюблених виконавців 7

За чим, крім живих концертів, сумуєте найбільше на карантині?

BrainStorm: На карантині дуже не вистачає концертів і зворотної енергії від людей в залі. Таке відчуття обмерзання, застою, здається, що ось-ось зараз ця енергія вирветься і ми зможемо знову радувати один одного. Накопичилося дуже багато музичних ідей, якими хочеться поділитися, тому що якщо вони ось так просто стоять на полиці, то починаєш сумніватися в тому, хороші вони чи погані.

Коли в останній раз були в Україні? Чи правда, що коли ви в Києві, то обов’язково гуляєте Хрещатиком і Андріївським узвозом?

BrainStorm: Це все правда. Коли ми приїжджаємо до Києва, то дуже багато гуляємо. Наступного разу обов’язково підемо в музей Булгакова, давно там не були і дуже хочеться сходити. А останній раз були близько двох років тому, перед пандемією.

Читай нас в Google News
Підписатися
23-59