fbpx

BBC опублікувала список 100 найвпливовіших жінок світу 2021 року.

BBC опублікувала список 100 найвпливовіших жінок світу 2021 року.

У проект увійшли ті, хто зіграв важливу роль у переосмисленні сучасного суспільства, культури та світу загалом, серед них директорка Netflix Кароліна Гарсія, французька балерина Хлоя Лопес Гомес, наймолодша лауреатка Нобелівської премії миру Малала Юсуфзай і іранська вулична художниця Шамсія Хассані.

«Половину списку становлять жінки з Афганістану, деякі з яких для власної безпеки з’являються під псевдонімами та без фотографій. Відродження руху «Талібан» у серпні 2021 року змінило життя мільйонів афганців – дівчатам заборонили отримувати середню освіту, міністерство у справах жінок було розформовано, і багатьом жінкам було наказано не повертатися на роботу. Цьогорічний список визнає масштаби їхньої хоробрості та їхніх досягнень, оскільки вони змушені змінити своє життя», – пише bbc.com.

Деякі учасниці зі списку «100 жінок»:

Чимаманда Нгозі Адічі, письменниця

BBC опублікувала список 100 найвпливовіших жінок світу 2021 року. 1

Відома нігерійська письменниця та феміністка, чиї роботи перекладені понад тридцятьма мовами. Її перший роман «Пурпуровий гібіскус” (2003) отримав Премію письменників Співдружності, а в 2013 році її роман «Американа» увійшов до десяти найкращих книг The New York Times.

Нанфу Ванг, кінематографістка

BBC опублікувала список 100 найвпливовіших жінок світу 2021 року. 2

Її дебютний фільм «Горобець-хуліган» (2016) увійшов до шорт-листа премії «Оскар» за найкращий документальний фільм. Вона також зняла стрічку «Один подих» (2021), яка розповідає про те, як уряди Китаю та Америки відреагували на спалах Covid-19.

Еліза Лонкон Антилео, президентка Конституційного конвенту

BBC опублікувала список 100 найвпливовіших жінок світу 2021 року. 3

У 2021 році вона була однією із 17 депутатів від корінного населення країни, обраних для складання нової конституції Чилі. Еліза Лонкон Антилео є лінгвістом, вчителькою та вченою. Вона очолює Конституційну конвенцію, ставши першою представницею корінного населення Чилі, яка бере участь у громадському житті як представниця свого народу.

Азміна Дродія, керівниця з політики безпеки у Bumble

BBC опублікувала список 100 найвпливовіших жінок світу 2021 року. 4

Провідна експертка з гендерних питань, технологій та прав людини, Азміна Дродія зараз працює керівницею з політики безпеки в додатку для знайомств Bumble. У липні 2021 року вона організувала відкритий лист, який підписали понад 200 високопоставлених жінок, із закликом до конкретних дій для боротьби зі зловживаннями в соцмережах.

Ліна Алам, акторка

BBC опублікувала список 100 найвпливовіших жінок світу 2021 року. 5

Відзначена нагородами акторка телебачення, кіно та театру та правозахисниця Ліна Алам відома тим, що знімалася у феміністичних телевізійних шоу в Афганістані, таких як Shereen та Killing of Farkhunda, де розповідається історія афганської жінки, яку помилково звинуватили у спаленні Корану та публічно лінчував розлючений натовп чоловіків.

З повним списком учасниць можно ознайомитись на сайті ВВС.

Читай нас в Google News
Підписатися
23-59