fbpx

Артистка Харківського оперного театру Віра Литовченко розповіла, чому щодня грає на скрипці навіть в бомбосховищі

Артистка Харківського оперного театру Віра Литовченко розповіла, чому щодня грає на скрипці навіть в бомбосховищі

Видання Meduza опублікувало історію артистки Харківського оперного театру та викладачки консерваторії Віри Литовченко, яка ховаючись від обстрілів у бомбосховищі рятується музикою.

Як повідомляється у статті, Віра зарах практично не виходить з підвалу власного будинку у Харкові, де вона переховується від бомбардувань та обстрілів разом з батьком та сусідами по будинку. 

Щодня Віра публікує відеоролики на своєму YouTube-каналі, де прямо у бомбосховищі вона виконує цілі концертні композиції на скрипці. 

У такий спосіб скрипалька намагається підбадьорити своїх сусідів по бомбосховищу, а також привернути увагу усіх небайдужих до знищення культурних закладів України. Під відеороликами Віра залишає рахунок для благодійної допомоги, кошти з якої вона планує направляти на відновлення культурного життя Харкова та України. 

“Багато хто говорить, що їм моя музика справді допомагає, я навіть не встигаю всім відповідати. Люди пишуть, що бачать, як хтось не боїться, що хтось може грати на скрипці, що вони не одні в цьому місті. Сусідам теж подобається, але іноді вони просять грати тихіше, щоб не привертати до нас увагу вулиці. Мене тішить, що я хоч якось можу бути корисною. Я музикант, не лікар і солдат. Коли я граю та бачу, що це комусь допомагає, то відчуваю, що недаремно я вчилася”, – розповідає Віра в інтерв’ю для Meduza

Читай нас в Google News
Підписатися
23-59