fbpx

5 найбезпечніших міст у пост-пандемічному світі

5 найбезпечніших міст у пост-пандемічному світі

Старі міста світу пережили багато змін за віки свого існування. Зміни епох, влади, архітектурних стилів, поява машин, промисловості, смартфонів та бургерев, нарешті. Але, мабуть, за тисячі років ніщо не змінювало міста так, як пандемія. Можна згадати знамениту іспанку, але тоді у містах мешкало лише 14% населення Землі, а зараз — 57%. Тож тепер мегаполісам довелося підняти рівень пильності до максимуму. Організація під назвою Economist Intelligence Unit опублікувала індекс безпечних міст – 2021. До списку потрапило 60 міст, які були оцінені за 76 показниками безпеки, серед яких інфраструктура, цифрове середовище, екологія, злочинність та, звісно, захищеність від COVID-19. Отже, які саме міста опинилися у списку найбезпечніших?

1. Копенгаген

Офіційна причина перемоги столиці Данії в рейтингу – екологія: якість повітря, переробка відходів та багато лісових територій. Але суть все одно у ситуації з пандемією. У найжорсткіший період жителі міста брали їжу на виніс і йшли до численних парків, де дихали чистим повітрям, а не юрмилися на вулицях чи в ТЦ. А ще влада випустила «Путівники короною», в яких можна було побачити місця з великим скупченням людей.

5 найбезпечніших міст у пост-пандемічному світі 1

2. Торонто

У канадському мегаполісі також підійшли до пандемії з усією відповідальністю. Наприклад, розробили план «Швидкої домашньої вакцинації» – першими прищеплювали тих, хто не міг залишити квартиру.

5 найбезпечніших міст у пост-пандемічному світі 2

3. Сінгапур

Зрозуміло, що Сінгапур, який живе десь далеко в майбутньому, до пандемічних заходів підійшов з боку комп’ютерних технологій. Там створили систему цифрового моніторингу. Спеціальна програма відстежує контакти здорових з інфікованими. У кожного мешканця та туриста має бути цифровий жетон TraceTogether або додаток SafeEntry. Без нього неможливо увійти до жодної будівлі. Натомість і ризик заразитися прагне до нуля. Крім того, Сінгапур займає одне з перших місць у світі за рівнем вакцинації – майже 80%.

5 найбезпечніших міст у пост-пандемічному світі 3

4. Сідней

Австралія дуже швидко зреагувала на появу вірусу: однією з перших закрила кордони та встановила жорсткі обмеження. У результаті, у країні один із найнижчих рівнів смертності від COVID у світі. Крім того, у Сіднеї також застосували цифрові технології. Не дивно, адже у цьому місті навіть на сміттєвих баках та лавках є датчики активності людей.

5 найбезпечніших міст у пост-пандемічному світі 4

5. Токіо

Японська столиця розташувалась на 5 місці у рейтингу, але вона посіла перше у сфері безпеки здоров’я. І хоча під час Олімпіади захворюваність різко зросла, вона відразу після заходу впала – майже 60% населення вакцинувалося. У країні запровадили «паспорти вакцинації» – без них не потрапити до медичних закладів та на великі заходи. А різні компанії пропонують власникам паспортів знижки та купони. Та й загалом безпека в японській столиці чи не головна її перевага. Там не страшно втратити річ, бо вона, швидше за все, буде в одному з мільйонів бюро знахідок, а замки на велосипедах у Токіо – чиста формальність. Але тут справа в японській культурі і повазі один до одного.

5 найбезпечніших міст у пост-пандемічному світі 5
Читай нас в Google News
Підписатися
23-59