fbpx

На кого підписатись: 11 акаунтів, які закохують у все українське

На кого підписатись: 11 акаунтів, які закохують у все українське

Історія та культура України значно багатогранніші, аніж їх описують у підручниках. Взяти до прикладу Kalush Orchestra, які об’єднали усю Європу завдяки таланту та вмінню вдало поєднувати українську спадщину із сьогоденням.

Ми знову бачимо, як все більше людей у всьому світі із новою силою намагаються підтримати Україну, а також мають бажання глибше ознайомитися з нашою культурою.

Нижче ми зібрали 11 інстаграм-акаунтів, які створюють українське, плекають культурні надбання України, розповідають більше про витоки традицій та спростовують стереотипні уявлення, наприклад, про життя в українському селі.

Хутір як стан душі

Авторка блогу – львів’янка Юлія, яка кілька років тому із сім’єю переїхала на хутір. Вона із щирою любов’ю описує буденність хуторського життя, яке абсолютно не нудне та одноманітне. Також вона розповідає про своїх сусідів та спостерігає за тим, як традиції, про які багато написано в українській літературі трансформувалися у сьогодення. Ну і, звісно, дає корисні поради для таких же послідовників.

Найгарніше українське село

Цей акаунт присвячений гарним українським селам, тобто кожному. Адже усі про свій дім кажуть, що він най-най. Крізь світлини та короткі нариси можна відчути легкий літній вітерець у гаю або ж тепло свіжого молока. Такий собі збірний образ, куди хочеться повертатися щоліта на канікулах.

old khata project

Акаунт ведуть дві дівчини-культорологині, які подорожують Україною та намагаються закарбувати неповторність та характерність українських хат. У кожній експедиції дівчата документують незвичність та оригінальність архітектурних рішень. Ви не збагнете той момент, коли із легкістю навчитесь пізнавати області України за обрамленням віконець.

| В І Д Ь М А |

Мистецький блог, який присвячений історичному контексту української культури. Але й не без фольклорних оповідок із дрібкою магії. Картини, світлини та розповіді разом допомагають із головою поринути у химерний міфологічний всесвіт та краще зрозуміти світогляд наших предків.

Марія Кристопчук

Любов Марії до деталей зчитується з першого ж погляду на її сторінку. Фотографії природи, традиційних прикрас, вишивки та старих фотоальбомів естетично об’єднані у формат здорової ностальгії та розуміння цінності минулого.

Уляна Явна

Вишиванки у музеях часто представляються звичайними експонатами, які люди проходять повз. Але Уляна намагається змінити таке ставлення. В колекції у дівчини багацько старовинних українських вишиванок із різних регіонів України, які увібрали в себе історичні контексти та людські долі.

krapka.krapka

Дівчина Софія майстриня слова та «амбасадорка всього українського». Вона розповідає про важливість української мови й культури та пояснює, які стіни та мури доводилося та досі доводиться ламати, аби українська державність могла існувати. Її рефлексії, історичні довідки та цитації допомагають пробудити у своєму серці справжнього українця.

Ukrainian garment

Авторка – Марія Квітка, яка знається на історії українського традиційного одягу та костюмів. Вона не тільки досліджує історію, але й ділиться надбаннями у своїх дописах. Також дівчина створює й офлайн-проєкти, аби усі охочі могли наочно переконатися у справжньості та розмаху українського традиційного одягу.

kilimartstudio

Дизайнерська студія займається ткацькою майстерністю. Вони мають на меті зруйнувати шаблонне сприйняття килимів, яке закріпилося з часів СРСР. Характерні для України килими – це не декор на стінах, а безпосередня оздоба підлоги. Тож вони створюють осучаснені килимові доріжки із шанобливим ставленням до українських витоків.

Pysanka Art

Ніби музей писанкарства у онлайн форматі, експозиція якого постійно поповнюється. Лише переглядаючи сторінку можна відчути поколювання у кінчиках пальців, які вже прагнуть створити таку красу власними руками. В описі до кожної писанки можна прочитати про технологію, а іноді й про символізм кожного візерунку.

Author’s Ukrainian Motanka

Українська майстриня створює унікальні ляльки-мотанки, кожна з яких має своє сакральне значення. Також Яна Дереза розповідає й про традиції створення ляльок. Наприклад, про те, що ляльку у жодному разі не можна проколювати голкою, а нитки намотуються лише за годинниковою стрілкою.

Читай нас в Google News
Підписатися
23-59