fbpx

10 книг, які можна прочитати за один день

10 книг, які можна прочитати за один день

Почати займатися фітнесом, відкладати гроші, подорожувати – такі обіцянки хоч раз давав собі кожен з нас. Але вони не завжди виконуються. Багато в чому через те, що вимагають однотипних дій, а виробити звичку і довгий час робити те саме нам «заважає» сам пристрій мозку – він прагне спокою і комфорту. Інша справа – обіцянка прочитати до кінця року певну кількість книг. Це приємне заняття, до того ж, корисне. Але й тут є своя хитрість: є такі книжки, які можна легко прочитати за день.

  1. «Путівник по Галактиці для космотуристів», Адам Дуґлас
10 книг, які можна прочитати за один день 1

У житті Адама несподівано відбувається низка не найприємніших подій. Крім того, він дізнається, що його найкращий друг – інопланетянин. Сам же він виявляє, що перебуває у невідомому йому всесвіті. А в руках у нього лише «Путівник по галактиці» з порадою не панікувати. Ця фантастична притча, що стала класикою, – той випадок, коли коротка книга залишається в пам’яті на довгі роки.

2. «Великий Гетсбі», Френсіс Скотт Фіцджеральд

10 книг, які можна прочитати за один день 2

Велика ймовірність, що ви читали цю книгу, а ще ймовірніше, дивилися однойменний фільм. Але незважаючи на зовнішню поверхневість, твір Фіцджеральда багатошаровий. Це лише на перший погляд побутописання мешканців дорогих особняків епохи «ревущих» двадцятих. Насправді «Гетсбі» – глибоко психологічний твір про те, як людина у пошуках щастя заблукала не туди.

3. «І не лишилось жодного», Агата Крісті

10 книг, які можна прочитати за один день 3

Сюжет цієї книги вам знайомий, швидше за все, ви читали знаменитий роман Крісті «Десять негренят». Але мало хто знає, що королева детектива сама адаптувала його до п’єси. Як і в романі, події відбуваються в особняку на віддаленому острові. У кожній кімнаті висить дитячий віршик, що описує десять людей, які зникають один за одним. Коли гості починають помирати саме в цьому порядку, ті, що залишилися живими, намагаються з’ясувати, хто стоїть за вбивствами, і часу у них мало – книга і справді коротка.

4. «Перлина», Джон Стейнбек

10 книг, які можна прочитати за один день 4

Ця класична книга Стейнбека – насправді, його інтерпретація мексиканської народної казки. Дивовижна філософська притча про те, як чоловік виловив прекрасну перлину. Він вирішує продати її, щоб дістати гроші на лікування дитини. Але несподівано скарб починає пробуджувати у всіх зустрічних найгірші риси.

5. «Перевтілення», Франц Кафка

10 книг, які можна прочитати за один день 5

Один із найдивніших і найпрекрасніших літературних творів в історії літератури минулого століття. Кафка – автор трьох незакінчених романів, але саме ця повість зробила його культовим письменником. І хоча «Перевтілення» – напевно, найкоротша книга у цьому списку, на його прочитання ви витратите буквально цілий день. Все через неповторну манеру Кафки – через кожне речення доводиться буквально продиратися, як через ліс. Якось уранці головний герой Грегор Замза прокидається і розуміє, що перетворився на величезну комаху. Подальша розповідь – ілюстрація того, як люди, навіть найближчі, змінюють ставлення до людини, коли вона перестала бути такою, якою вони її знали.

6. «Ніч», Елі Візель

10 книг, які можна прочитати за один день 6

«Ніч» – найшвидший спосіб отримати уявлення про жахіття Голокосту. Оповідання засноване на спогадах самого Елі Візеля, який провів роки у концтаборах. Ця книга – частина трилогії автора, присвяченій долі євреїв у нацистській Німеччині. Читання не найлегше, але необхідне для розуміння природи людини і важкої історії минулого століття.

7. «День сарани», Натанаел Вест

10 книг, які можна прочитати за один день 7

Ще одна важка книга – написана Вестом у роки Великої депресії. Дія відбувається у Голлівуді, і автор наочно показує його зворотний бік, а через нього – фіктивність усього поняття «американської мрії». Книга міцно увійшла до головних списків найкращих творів XX століття. Дивовижно, але автор так і не дізнався про її успіх – він помер до того, як вона стала культовою.

8. «We Should All Be Feminists», Чімаманда Адічі

10 книг, які можна прочитати за один день 8

Коли ця книга вийшла, про неї заговорив увесь світ, оскільки нігерійка Адічі створила свого роду маніфест «правильного фемінізму», тобто руху за права жінок без фанатичного заперечення всіх атрибутів світової культури. Це есе, на читання якого у вас піде година, розкладає по полицях саму ідею рівності статей і переконливо доводить, що у наш час найлогічне – бути феміністом, причому і жінкам, і чоловікам.

9. «Ми були брехунами», Емілі Локгарт

10 книг, які можна прочитати за один день 9

Вражаючий за своєю динамікою трилер, що раз у раз шокує вас, кидаючись деталями, яких ви не може навіть припустити. Події розгортаються у забезпеченій багополучній сім’ї. Каденс 15 вона страждає від втрати пам’яті, яка трапилася з нею після травми голови. Повернувшись із батьком із двотижневої поїздки Європою, вона розуміє: щось змінилося. І вона має самостійно все з’ясувати.

10. «Піднесення», Стівен Кінг

10 книг, які можна прочитати за один день 10

У цій добірці не могло не бути хоча б одного твору майстра трилера. Зазвичай пишучий товсті романи, цього разу Кінг запакував історію в тонку книгу. Скотт Кері стрімко втрачає вагу. Водночас у нього війна із сусідками-лесбійками через їхнього собаку, який понадився ходити на його двір. Але коли Кері дізнається, з якими упередженнями доводиться стикатися парі, він стає їхнім другом. Історія справді, як і випливає з назви, надихаюча. На перший погляд – не забувайте, хто є автором.

Читай нас в Google News
Підписатися
23-59