fbpx

10 дієвих способів, як примусити себе пити більше води

10 дієвих способів, як примусити себе пити більше води

Не будемо розповідати вам про очевидне – необхідність споживання достатньої кількості води (1,5 – 2 л) протягом дня, яка запобігає зневодненню організму, допомагає метаболізму, а також дає той самий ефект сяючої шкіри. Незважаючи на те, що у сучасному світі ця інформація зовсім не секрет, мало кому вдається дотримуватись цієї рекомендації. Хоча здавалось би, що тут складного! Воду пити – то ж не залізо в залі тягати. Проте спроба подружитися з водою часто заходить в глухий кут вже в перший день. Саме тому ми склали для вас список лайфхаків, які допоможуть перетворити споживання води у звичку.

Складіть водний графік

10 дієвих способів, як примусити себе пити більше води 1

І повісьте його на найпомітнішому місці в оселі. По можливості розмістіть нагадування в кількох екземплярах – на вхідних дверях, біля домашнього робочого місця, на холодильнику. Визначте собі мету – скільки ви плануєте споживати в день і в який спосіб будете допомагати собі дотримуватися запланованого. Малюйте схеми, графіки, плюсики чи галочки, аби тільки не збиватися з «праведного шляху». 

Встановіть мобільний додаток

10 дієвих способів, як примусити себе пити більше води 2

Ми ж з вами сучасні люди, а отже значну частину часу проводимо з гаджетами в руках. Чому б тоді не зробити так, щоб смартфон не лише дозволяв нам залипнути на кілька годин, але й контролював наше здоров’я. Мобільних застосунків, які контролюють кількість спожитої нами рідини, існує безліч – обирайте найзручніший для себе. Так, до прикладу, Daily аплікація Water Tracker Reminder не лише нагадає, що прийшов час випити води, але й розрахує її денну норму на основі ваших фізичних параметрів, а також проаналізує, наскільки чемно ви дотримуєтесь її рекомендацій за останній тиждень чи місяць. А застосунок Waterbalance врахує влив інших рідин (до прикладу, кави чи фрешу) на ваш денний водний баланс. 

Поставте звукове нагадування 

10 дієвих способів, як примусити себе пити більше води 3

На тому ж смартфоні або в смарт-годиннику ви легко знайдете програму, яка звуковим сигналом нагадуватиме вам про необхідність зробити кілька ковтків води чи наповнити склянку. І вже за деякий час ви й самі будете хотіти відхлебнути водички кожні 20-30 хвилин без додаткової підказки. 

Підраховуйте вручну

10 дієвих способів, як примусити себе пити більше води 4

Допустимо, ви не надто шануєте сучасні технології. Не біда, блокнот і ручка вам в допомогу. Заведіть такий собі «водний щоденник», в якому детально розписуйте час і кількість спожитої рідини, а також аналізуйте причини, чому сьогодні вам не вдалось досягти потрібного результату. Можеш навіть штрафувати або преміювати себе за відповідний підсумок дня. Так, марудно. Проте дієво. 

Пийте маленькими ковточками

10 дієвих способів, як примусити себе пити більше води 5

Згадуєте, як в дитинстві мама часто казала: «помаленьку». Так от, маму треба слухати. Не пийте воду залпом, ніби до того ви пішки пройшли пустелю. Пам’ятайте про те, що впродовж 15 хвилин ваш організм може засвоїти не більше, ніж 200 мл рідини.  

Не плутайте голод зі спрагою

10 дієвих способів, як примусити себе пити більше води 6

Знаєте старий анекдот «Куме, так то ви не їсти, то ви пити хотіли»? Так і тут. Спрага і голод часто проявляють себе однаково. Вчені це пояснюють тим, що центр насичення знаходиться в головному мозку дуже близько з центром спраги. Тому подекуди те, що можна було б вирішити склянкою води, ми зажовуємо пиріжечком. Рекомендуємо в таких випадках випити теплої води і зачекати хвилин 15. Якщо дискомфорт пропав – бінго – ви таки потребували води, а не калорій. 

Урізноманітнюйте

10 дієвих способів, як примусити себе пити більше води 7

Пити саму тільки воду набридає. Щоб не піддатися спокусі і не додати в раціон ще чаю і ще кави, присмачуйте воду. Лимоном, апельсином, огірком, замороженими чи свіжими ягодами, м’ятою, розмарином чи імбиром. Це допоможе не лише освіжити ваш напій, зробити його більш привабливим на вигляд, але й додасть вітамінів в раціон. 

Пийте воду після вбиральні

10 дієвих способів, як примусити себе пити більше води 8

Зробіть своїм законом «віддав – компенсуй». Поповнюйте водний запас щоразу, як тільки ви сходили в туалет. 

Киньте собі виклик

10 дієвих способів, як примусити себе пити більше води 9

Влаштуйте собі персональний #i_drink_water_challenge. Ну зізнайтесь, ви ж теж ведетесь на всю цю дурню з викликами в Instagram? Напишіть пост в соцмережах, в якому публічно визнайте, що з водою поки у вас такі собі стосунки і ви зобов’язуєтесь виробити в собі звичку пиття за 21 чи 45 днів. Або ж хай хтось з друзів (а краще – начальник) візьме вас «на слабо». Солідна сума грошей, яку ви втратите, не дотримуючись обіцянки, стане чудовим стимулом для виграшу. 

Беріть з собою на роботу пляшку з водою

10 дієвих способів, як примусити себе пити більше води 10

Бажано найбільш незручну, об’ємом не менше 2 л. Носіть її буквально всюди з собою. Ставте собі за мету осушити її до моменту, поки залишите робоче місце. Пляшка настільки дошкулятиме вам та завдаватиме незручностей, що питання, як допити ці два літри навіть не стоятиме. 

Читай нас в Google News
Підписатися
23-59